Okouzlit úsměvem dnes může každý

Autor:

Mít krásný úsměv, s řadou rovných bílých zubů, není v dnešní době nic nereálného. Lékaři s novými technologiemi a materiály dělají doslova zázraky. Pokud jste nespokojeni s Vaší přirozenou barvou chrupu, máte jeden zub menší než ostatní, či Vám vadí křivá jednička, která úsměvu ubírá na dokonalosti, potom je toto téma určené přímo Vám. Tyto nedostatky jdou lehce odstranit pomocí estetických faset či korunek.

Stomatologové si s Vaším úsměvem v dnešní době doslova hrají. Vaši image dokážou změnit během pár dní. Jediné, co je potřeba je odhodlat se, zajít na konzultaci a nechat si navrhnout možnosti řešení. Jak jistě víme, v lidském povědomí stále koluje myšlenka, že návštěva zubaře není nic příjemného, ale v době lokálních i celkových anestezií se už opravdu není čeho bát. Zdůrazňuji, že tyto zákroky nejsou bolestivé, alespoň ne ve zdravotnických zařízení, kde praktikují bezbolestnou stomatologii.  A co to vůbec estetické fasety a korunky jsou a co přesně můžou napravit?

Estetické fasety nám pomáhají změnit tvar, velikost a barvu zubu, dokážou tedy zakrýt např. mezeru mezi zuby či tzv „tetracyklinový“ zub, který je zbarven pigmentovými skvrnami. Fasety jsou laicky řečeno umělecky vytvořené skořápky ze skla, které se přilepí na vrchní část zubu.  Estetické korunky, kromě toho všeho, mohou změnit i postavení zubu v řadě. Druh metody se volí dle stavu a možnosti Vašeho chrupu. Zvažuje se vždy ta nejméně invazivní, což jsou estetické fasety.

Na Vašem chrupu v těchto případech nepracuje pouze odborník lékař, ale i další specializovaní pracovníci ze stomatologické laboratoře. Při výrobě keramických faset a korunek je zřejmá spolupráce mezi pacientem, lékařem a laboratoří. Lékař disponující vlastní laboratoří, která se nachází přímo v objektu, má výrobu samotných produktů mnohdy rychlejší a efektivnější. Pacient nemusí složitě cestovat. Navíc laborant, který je autorem fazóny nového zubu má možnost si přímo prohlédnout pacientovu tvář, velikost zubů či tvar úsměvu. Zhotovuje se mu tak lépe finální podoba. Pokud má pacient zájem, může sledovat výrobu svého zubu v „přímém přenosu“ a nechat si výrobní postup podrobně vyložit.

Přijďte se do DENT MEDICA poradit s odborníky a nechte si na tváři vykouzlit krásný úsměv. Vždyť přeci „Úsměv to řekne za Vás“!

Publikováno: 17.10.2011

Doktor ve Vašem okolí