Sklokeramické zubní náhrady

Dentální sklokeramika patří ke křemičitým, celokeramickým materiálům. Má, díky své skleněné matrix, krystalické struktuře a optickým vlastnostem výborné estetické výsledky. Nevýhodou může být nižší pevnost, je vhodná pro viditelnou oblast chrupu.

Rozlišujeme litou a modernější, lisovanou sklokeramiku. Sklokeramické zubní náhrady nabízejí širokou škálu barev a odstínů. Jsou vhodné k úpravě tvaru a velikosti jednotlivých zubů, jejich rekonstrukci a stavům po úrazu.

Průběh aplikace sklokeramické náhrady chrupu

Po zbroušení vlastního živého zubu se vyhotoví se otisk a zvolí barevný odstín zubu. V laboratoři se zhotoví zubní náhrada. Složitější konstrukce vyžadují zkoušku, jednoduché stomatolog upevní ihned. Životnost materiálu je dlouhodobá, sklokeramika však bývá křehčí. Vyhotovení a upevnění zubní konstrukce zabere přibližně 5 - 10 dnů v závislosti na rozsahu konstrukce.

Aktualizováno: 22.4.2011

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Babulka 2.10.2023
Spokojený/á

První návštěvou v zubní ordinaci MUDr. Filipa Šmuclera, začala série výkonů - zákroků, kterou jsem podstoupila po jeho důkladné konzultaci. Obavy a strach, které byly v mém případě zpočátku na místě, se ukázaly naprosto ... Více 

Skloker. Zubní náhrady

Doktor ve Vašem okolí