Časté záněty močového měchýře

Časté záněty močového měchýře

Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,tady Jana 28 let můj problém spočívá v častých ak.cystitídách,zhruba 1xza2 měsíce.Stačí mi jen bosou nohou šlápnout na studenou podlahu,nebo když je léto jsem na boso 2h v pantoflích,prostě stačí málo a do dvou hodin mám bolesti,pálení,řezání,a pak už jen kapky krve...
Jsem zdravotní sestra a nemám čas lítat pokaždé k doktorce,stejnak v čekárně čekám 3h a to si opravdu nevymýšlim a při těch bolestech bych to tam nevydržela a důchodce si nedovolím předbíhat,protože každý má z nich ak.problém :-)
Z práce jsem si vyfasovala spasmex 5 a chem.Gyrablok,který mi stačí užívat jen 3 dny a mám pokoj,ale nevím jestli si neškodím?Je jiná možnost řešit můj problém?Také plánujeme miminko a mám strach,že v době těhotenství mě opět potká cystitída a bez ATB se to neobejde,protože lehký průběh nemám.Preventivně užívám Urinal(brusinky),ale moc to na mě nezabírá:-(
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den pane doktore,děkuji za odpověď,musím to už nějak řešit,zítra půjdu hned na m+MS,K+C,nerada chodím po doktorech ani není na to čas :-)ale zdraví máme jen jedno,přeji hezký den a ještě jednou děkuji.
Anna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. Je mi 65 let.
Od 20 do 50 let jsem velmi často trpěla na záněty močového měchýře.Pak jsem měla klid. Znovu se to objevilo tedˇna podzim a začalo to nenápadně mírnými bolestmi v podbřišku,trochu potíže s močením, tak jsem hned začala pít urologický čaj a nic moc se nedělo. Pak jsem jela do Beskyd opatrovat týden mou maminku a cítila jsem se dost unavená. Pak jsem v pátek z hodiny na hodinu dostala teplotu s velkými bolestmi kloubů a tak jsem ulehla v domění,že se jedná o chřipku. Teploty hodně přes 39 jsem tlumila acylpyriny a horkým čajem .V pondělí mně bratr odvezl do Ostravy a v úterý jsem šla ke své lékařce. Ta mi provedla rozlišovací vyšetření CRP, který jsem měla vysoký a v moči jsem měla krev,v sedimentu hodně leukocytů. Nenašla jinou příčinu zánětu a tak mi předepsala ATB Ciplox, které dobírám. Jsem druhý den bez teplot,moč mám čirou,bez zápachu. Můj dotaz je na ty vysoké teploty a potom,jak se mám bránit dalším zánětům. Jsem aktivní,chodím na turistiku a plavat a ráda bých věděla,zda tyto aktivity mohu provádět hned po vyléčení. Zatím jsem slabá, pospávám a hodně piji.Co je nejlepší jako prevence? Brusinkám přestávám věřit.Jen neříkejte,že mám sedět doma v teple.Děkuji za odpověď. Anna
doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 34 odpovědí
Rád bych doplnil informaci kolegy. Je zřejmé, že šlo o t.zv. hemorhagickou cystitidu, akutní zánětlivé onemocnění sliznice močového měchýře vyvolané močovou infekcí. Už žen velmi časté. Nejspíše se tento stav prvně manifestoval již několik dní před výraznými příznaky. Zhoršení asi způsobilo nedoléčení prvních příznaků, mohly se přidat další vlivy (stres, prochladnutí, únava). Jistě použití velmi účinných léků ze skupiny chinolonů (Ciplox) vedlo k potlačení infekce. V každém případě je na místě podrobné vyšetření urologem, které může odhalit příčiny onemocnění, kterých může být řada. Vysoké teploty bývají při akutní cystitidě způsobeny pronikáním bakterií močovodem do horních močových cest. Ve vašem okolí je několik urologických pracovišť. Určitě byste měla některého urologa navštívit, i když je vám nyní dobře. Po vyšetření urolog rozhodne, zda je nutné sledování, nebo někdy dokonce dlouhodobé zajištění podáváním nízkých dávek specifických léků, které zabrání recidivě. To vše se dozvíte až na místě.





Reakce na doc. MUDr. Miroslav Hanuš, CSc.

Anna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Děkuji pane docente,
na základě Vaší odpovědí jsem se objednala na urologické ambulanci ve FN Ostrava . Přeji Vám krásný víkend . Anna
xxx654  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,neustale se mi vraci zanět močových cest a mam i krev v moči.Lečila jsem se Ja i muj partner a vzdy druhy den po styku mam zánět a po te i svědění.Čim to může byt??
MUDr. Libor Zámečník Ph.D., FEBU, FECSM  |  Basic member  |  Urologie  |  Praha
  • 47 odpovědí
Dobrý den,
žel nepíšete věk, ani jak jste se doposud léčila. Obvyklé jsou buď rostlinné preparáty nebo antibiotika. Ta se předepisují paušálně, někdy bez znalosti baktérie, která zánět působí.
Je vhodné komplexní urologické vyšetření - zvláště, pokud se jedná o opakovaný zánět. Je také dobré vyšetřit moč na přítomnost chlamydií, ureaplazem a mykoplazmat. Tato infekce se nevyšetřuje běžně a opakované záněty může působit.
Další možnou záležitostí je prevence vzniku těchto zánětů: po pohlavním styku se jít vymočit, pít průběžně během dne, chodit pravidelně močit - moč záměrně nepředržovat...
Ale to vše Vám jistě, a podrobněji, řekne ošetřující urolog.
Lucka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám časté záněty močového měchýře, vždy mi jen lékař nasadí antibiotika, problém odezní a do dvou měsíců to přijde znova...do toho mám celou dobu cca.2 roky časté mykózy (ale to samé se opakuje u gynekologa, nasadí mi tablety na vkládání, chvilku mi to zabere a pak se mi to zase projeví. Můžu poprosit o radu?
lucia.sek  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,

je mi 23 let a uz asi 4 roky trpim opakovanymi zanety mocovych cest. V moci mam vzdy viditelnou krev. Chodim do urocentra, kde me pokazde nasadi antibiotika tak se treba stane ze beru i patery do roka nekdy i vice. Vetsinou mam pri nalezu vzdy jiny druh bakterii. Momentalne beru napr. Gyrablock 400. Nevim jiz na koho se obratit , zanety se neustale opakuji at se snazim sebevic chranit . Byla sem i na cystoskopii i na cevkovani nikde vsak nic nenasli.Na gynekologii take nic nenasli. Nemate prosim nejakou radu co bych mohla dale delat nebo zkusit ? Dekuji
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Dobrý den, další terapie vedená tímto způsobem zřejmě nemá význam, protože nevedla k úspěchu. Je velmi pravděpodobné, že bakterie nejsou tou hlavní příčinou Vašich potíží, tzn. další antibiotická terapie nemá smysl a jen vytváří bludný kruh. V tomto případě má velmi dobré účinky přírodní terapie s komplexem určitých opatření a prostředků. Příčina potíží a léčba se určí na základě vyšetření zvláštními diagnostickými metodami (EAV a detoxikační metoda). Většinou se tak podaří tyto časté ženské potíže (chronické nebo opakující se záněty uro-genitální) vyléčit. Pokud budete mít zájem, tak se můžete objednat na tel. XXXXXXXXX, info o ordinaci XXXXXXXXXXXXX. Zdravím MUDr. Ladislav Fildán, Brno.
l22  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
dobry den,uz si fakt nevim rady,v kvetnu se mi vratil zanet 3krat,pak mesic klid a ted se mi opet vratil,mela jsem jakoby krvavy nahnedly vytok ale asi tak den,zjistili mi ho kvuli silenym bolestem v boku nahoredoktor mi rekl ze je to z ledvin,pak mi udelali zkousku z moci a doopravdy jsem ten zanet mela,necitila jsem bolesti pri moceni ani nic podobneho,po par dnech,co beru antibiotika me zacalo bolet pri moceni,a to beru kazdy den prasky z brusinek,piju 3litry vody,uz si fakt nevim rady,abych zanet znovu nedostala.jak se pozna,ze se jedna o chronicky zanet?predem dekuji za odpoved
Veja  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi 19 let a před 4 mesíci jsem začala trpět zánětem močových cest.Pokaždé jsem brala ATB,vyléčila se, ale zánět se mi opět vrátil.Snažím se vše dodržovat- teple se oblékám, hodně piji,dodržuji hygienu...Ale bojím se, že se záněty budou pořád opakovat.Nic jiného než ATB zatím nezabralo, zkoušela jsem Rowatinex,brala jsem probiotika,ani urologické čaje mi nepomáhají.Také jsem si všimla,že zánět se vždy dostavil 2 dny po menstruaci, pokaždé jsem také měla pohlavní styk.Mám partnera rok a po doporučení doktorky jsme začli používat kondomy.Nemůže to mít nějakou souvislost? Děkuji za odpověd.Nashledanou
Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Dobrý den,

příčiny opakování močových infekcí u žen mohou být různé a někdy je poměrně obtížné je přesně identifikovat. Někdy skutečně dochází k rozvoji zánětu po pohlavním styku (z pravidla po několika hodinách), příčinou ale není přenos od partnera, ale spíše překrvení sliznice v močové trubici, které zřejmě usnadní průnik bakterií. Souvislost s používáním kondomu se mi nezdá příliš pravděpodobná. Více však je možné říci pouze na základě vyšetření. Opatření, která dodržujete jsou moudrá, snažte se hlavně po styku hodně pít.

Se srdečným pozdravem Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.
Michaela  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, tady Michaela se zánětem močového měchýře se léčím 4 měsíce, byla jsem i na vyšetření na urologii a vše mám v pořádku, ale obvodní lékař mi řekl, že prý to můžu mít z partnera,tak nevím, jestli je to možné? A co s tím mám dělat?
vk24  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, je mi 23 a už přes rok a půl trpím záměty močového měchýře. Byla jsme na ureteroskopii, kde mi rozšířili cesty od ledviny k moč.chýři, pak mě poslali na vyšetření ledvín, podle kterého zjistili, že jsem v pořádku. Chvíli obtíže přestali a ted na novo. Už si nevím rady. Doma mám 18ti měsíční dcerku, ktéré bych se chtěla naplno věnovat, ale nemůžu kvůli těmto problémům, Děkuji za radu
vk24  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Chci doplnit, že ATB zaberou na chvíli, zkoušela jsem také brusinky, urinal, ale nic
Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Dobrý den,

infekce močových cest většinou nevznikají přenosem od partnera. Často sice pozorujeme návaznost vzniku infekce na pohlavní styk, důvodem je spíše překrvení sliznic během styku a snadnější průnik bakterií do močových cest. Spíše je třeba dbát na hygienu a zvýšení příjem tekutin po styku. Léčba opakovaných infekcí u žen není snadná a vyžaduje trpělivou péči a řadu opatření. Přesné doporučení ale není možné bez znalosti detailů a vyšetření. V případě vašeho zájmu se vás naši odborníci samozřejmě rádi ujmou.

S pozdravem Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.

Reakce na Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.

vk24  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
ale já jsem o sexu nic nepsala, zřejmě jste si mě s někým spletl
Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Dobrý den, omlouvám se, ale reagoval jsčem na několik příspěvků těsně po sobě.

Ve vašem případě je skutečně těžké reatgovat bez znalosti detailů, Informace o ureteroskopii v minulosti ukazuje na případnou možnost přítomnosti ještě dalšího onemocnění močových cest, které může přetrvávání infekcí podporovat.
Obecně řečeno, urolog by měl pečlivě vyloučit jiná onemocnění (kámen v močových cestách, zúženiny v močových cestách, poruchy funkce měchýře apod.), v případě, že je vyloučí, musí následovat režimová opatření, prevence infekcí a léčba případných akutních zánětů.

Se srdečným pozdravem
Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.
lékařský ředitel UroKlinikum
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Pěkný den,

p. docente mám opakované záněty moč. cest.Léčím se i na imunologií.Užívám vakcínu a imunor,ale přes to se záněty vracejí a jsem na antibiotikách.
Zhubla jsem 10 kg.
Prosím poradte, jaké veškeré vyšetření bych měla mít,aby se přišlo na příčinu,těchto zánětu,nebo na jaké speciální pracoviště bych se mohla objednat a zabránit těmto zánětům.

Cystskopíí,Ct proplachovačku mám.

Moc děkují p. docente předem za Vaší odpověd
V. Doudová
fesak  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
ráda bych se zeptala,jestli na záněty močových cest nemájí vliv kočičí
chlupy,nebo vůbec přítomnost zvířete.
Máme necelý rok dvě kočičky,hodně línají a od té doby mívám záněty.
Nevím,jestli to nemá trochu souvislost.Dříve jsem zánět nikdy neměla.
Bydlíme v paneláku a kočičky mám pořád na klíně a vůbec všude.
Měla jsem antibiotika a bylo to v pořádku,ale vrátilo se mi to už poněkolikáté.Beru občas i Urinal.
Ptám se,abych případně hledala příčiny jinde.Předem Vám děkuji za odpověď
Janka P.
nano  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,v listopadu jsem mel infekci mocovych cest,dostal sem ATB,v moci nic nebylo,kontrola v poradku.Akorat zvetsena prostata.ale porad mam bolesti v podbrisku,pod stydkou kosti i varlat.V praci sem nekolik hod na nohach,citim i slabe tlaceeni v oblasti konecniku.Chci sed zeptat jestli to je porad ta infekce,nebo treba to sedlo na prostatu?Naposled pan doktor na sonu nic nevidel.Dekuji.
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Máte tedy již přes půl roku potíže. Váš popis se nejvíce blíží zánětu prostaty. Tyto již chronické potíže lze poměrně dobře řešit některými přírodními postupy. Nutno také zohlednit, že Vám jiná další léčba nebyla nabídnuta. Bližší info na našich stránkách XXXXXXXXXXXXX
None  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi skoro 20 let a už od šestnáti let mám časté záněty močového měchyře (měla jsem asi 8 zánětů). I když nemám záněty, tak mi praktický lékař našel zvýšený počet bakterií v močovém měchýři. Často chodím na záchod a občas mě močový měchýř pobolívá nebo pálí. Navštívila jsem již mnoho lékařů, ale většinou mi předepíší antibiotika a řeknou, že vyšetření udělají při příštích obtížích (přístě samozřejmě neudělají nic). Navíc k tomu mám zvýšenou hladinu železa v krvi, věčně studené nohy, při 10 stupních mi nohy omrzají a v krku se mi dělají hnisavá ložiska v mandlích, což prý také souvisí se záněty. Mohly by problémy s močových měchýřem souviset se sexem? Můžu s tím vším něco udělat? Jsem už vážně zoufalá. Děkuji za odpověď.
Pete  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den chtel bych se zeptat občas trpím bolestma močoveho mechýře to vždy po vypití piva a nebo nejakého alk.napoje. Bolesti se dostavují po cca 5-10 minutách a trvají tak hodinu až dvě je to pálivá bolest. prosím poradíte mě ? Petr 38 let
Jana123  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, asi před rokem jsem trpěla častými záněty moč. měchýře (tak 2x za měsíc). Byla jsem na cystoskopii, kde se nic nenašlo. Poslední zánět jsem měla loni v dubnu, pak jsem brala 3 měsíce antibiotika a od té doby se mi zánět neopakoval. Až do minulého týdne. Ve čtvrtek jsem měla s partnerem styk a v pátek jsem dostala zánět. Při styku jsem cítila pálení. Od té doby jsme neměli styk. A dnes, v pondělí, se objevil zánět i u partnera, který jím jinak netrpí. Je možné, že jsme mohli zánět buď já na partnera nebo obráceně přenést? Bojím se, že když se po dlouhé době u mě objevil zánět, že ho zase budu mít častěji. Děkuji.
zuzik123  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den
Zhruba od září minulého roku trpím na záněty moč. měchýře. První zánět mi byl léčen špatnými atb, takže se mi přenesl do ledvin a skončila jsem v nemocnici s akutním zánětem ledvin. Je mi 20 let a jsem z toho už úplně nešťastná. Doktoři mi vždy nasadí atb (pokaždé jiné, což také nechápu). Naposledy jsem šla na kontrolu po dalším "vyléčeném" zánětu a pí.doktorka mi udělala stěr z močové trubice na přítomnost chlamydií, ureaplazem a mykoplazmat. Chtěla bych se zeptat jestli tento velice bolestivý stěr byl nezbytně nutný ? Poté jsem velice bolestivě močila 2 dny a den po stěru se mi znovu rozjel další nepříjemný zánět močového měchýře což mi už vážně nepřijde v pořádku. Opravdu se snažím na sebe dávat pozor, hodně piji, teple se oblékám, nesedám si na studené apod. a pořád se vše opakuje dokola.
Mockrát děkuji za odpověď
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Opakující se záněty močového měchýře lze poměrně úspěšně řešit přírodními prostředky - homeopatií, fytoterapií, detoxikací. Opakovaně podávaná antibiotika většinou nevedou k vyléčení. Podrobné informace o přírodních metodách můžete získat v článku na mých stránkách. Lékaře zaměřeného tímto směrem si vyhledejte v okolí.
jarosska  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Dobrý den, já si užívala s moč. cestami 7 let v kuse!!! bylo to hrozné...už jsem nevěřila, že se toho někdy zbavím. Každý druhý měsíc ATB nebo chemoterapeutika...a začarovaný kruh..navíc mi to rozházelo i trávení. Pak jsem zkusila bylinkové kapičky, je to celá kúra a od té doby mám opravdu klid!!! První měsíc se ještě slabé řezání ozvalo, ale už bez ATB a odeznělo samo. Nebýt těchto bylinek opravdu nevím jak bych dopadla, protože potíže se stále stupňovaly a začínaly zlobit i ledviny...a to už vážně není legrace, na dialýze bych skončit opravdu nechtěla. Byla jsem i 2x na cystoskopii a nic nezjistili. Záněty jsem neměla z nastydnutí, ale mé tělo se neumělo bránit bakteriím typu E.Coli, Candida, streptokoky apod..... jenže příčinu lékaři jaksi nehledali:-(
Lenka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Prosím mužete mi napsat konkrétní jméno kapek na močový měchýř, už jsem zoufalá.
bambusinka2  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Mám dotaz.I přesto že mám CRP v pořádku,tak mám opakovaně bílkoviny v moči tak na 2-3 křížky.Od mala trpím mikroskopickou hematurií a zdvojením pravé ledviny.Mám problémy při močení a poslední týden i s častou inkontinencí.Jsem 72 ročník a pan doktor mi sdělil,že má diagnoza je diskrétní,tudíž neví a neznámá.Smím se zeptat o co by se mohlo asi zhruba jednat,když antibiotika nepotřebuji ale bílkoviny mám opakovaně.Celkem mi to strpčuje život.Děkuji Za odpověď a přeji příjemný den.Jana

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí