Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bakterie v moči - Léčba zánětů močových cest - Diskuze

Bakterie v moči

Bakterie v moči

Smetanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, prosím Vás o radu a o pomoc. Už od května se léčím na zánět močových cest. Vyzkoušela jsem několikatery antibiotika, ale stále bez výsledku. Dneska jsem byla na kontrole a při každé kontrole mi v moči najdou nějaké bakterie, ikdyž už žádné problémy s močením ani jiné k tomu nemám. Poslední antibiotika jsem ani nedobrala, neboť mi způsobila spoustu dalších nepříjemných potíží (gynekologické problémy, špatné zažívání aj.)Toto zažívání jsem dala s velkou obtíží zpátky do pořádku probiotiky. Vše jsem dneska panu doktorovi řekla, ale on tvrdí, že bez antibiotik to vyléčit nepůjde, jsem zoufalá brát je už opravdu nechci představa jak zle mi zase bude mě děsí. Navíc jsme se s manželem rozhodli pro miminko (jsem teď prohlédnutá od všech doktorů a jsem jinak v pořádku, až na ty ledviny), pan doktor mi to dneska rozmlouval, že ať počkám, až budu zdravá a podstoupím cystoskopii. Jenže sestra, když mě na ní objednávala, tak řekla, že musím mít na toto vyšetření moč úplně v pořádku. No jo, ale jak to udělat, když mi tam vždycky něco najdou a navíc prý mi při tomhle vyšetření opět nějaké bakterie můžou do močového mechýře zavést. To je trochu začarovaný kruh. Prosím o brzkou odpověd na můj dotaz a moc Vám děkuji Smetanová
Prof. MUDr. Marek Babjuk CSc.  |  Basic member  |  Klinická onkologie  |  Praha
  • 20 odpovědí
Vážená paní Smetanová,



na Vaše otázky je skutečně obtížné bez vyšetření odpovědět. Jestliže se u vás stále opakují záněty močových cest, je podrobnější vyšetření včetně cystoskopie zřejmě nezbytné. Cystoskopie by se neměla provádět v době těžkého zánětu, ale v návaznosti na (třeba i krátkodobou) léčbu antibiotiky. Důležité ale pro vás je, že zánět by se měl pokud možno vyřešit než přijdete do jiného stavu - mohl by pak být v době těhotenství dvojnásobně nebezpečný. Myslím, že byste měla důvěřovat Vašemu urologovi, který by vás měl pečlivě vyšetřit.



S pozdravem Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.
Sharka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
Je mi 20 let a už přes rok mě trápí časté močení v noci i ve dne (klidně 6x za noc). Prvně mi před rokem byla v moči nalezena bakterie E.faecalis, na ni mi byl předepsán Nitrofurantoin a poté Gyrablock. Bakterie na chvíli vymizela, ale objevila se jiná- streptcocus agalactiae. Také mi po cystoskpii byla zjištěna zúžená močové trubice. Bakterie byla přeléčena Augumentinem a v nemocnici mi bylo provedeno rozšíření močové trubice (v CA). Ale ani 3 měsíce po zákroku jsem nepocítila žádnou změnu. Bylo mi řečeno, že moje problémy mohou být od páteře, tak teď mám na 3 měsíce předepsán Vesicare 5 mg. K tomu se mi ale v moči opět objevila bakterie- E.coli. Bakterie mi byla doporučena přeléčit opět nitrofurantoinem. Ale protože by to byla už moje 5. antibiotika za poslední rok a k tomu celková narkóza, tak bych chtěla problém vyřešit jinak. Je nějaká jiná možná metoda? Budu moc ráda za jakékoliv doporučení. Ještě jsem objednána na uroflometrii a cystometrii, ale to je možné až po výléčení bakterie. Co byste mi doporučili? Za celou dobu se moje potíže nezlepšili.
Sharka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Prosím o brzkou odpověď a předem děkuji za pomoc. Sharka
MUDr. Ladislav Fildán  |  Basic member  |  Anesteziologie a resuscitace  |  Brno
  • 41 odpovědí
Dobrý den, recidivující a chronické infekce močových cest se klasickou medicínou léčí obtížně. Opakované podávání antibiotik, dilatace močové trubice a podobné metody často problémy nevyřeší, spíše organizmus zatíží. V těchto případech mám velmi dobré zkušenosti s některými přírodními metodami. Podrobný článek o infekcích urogenitálního traktu si můžete přečíst na mých stránkách, kde jsou také popsány vyšetřovací metody a následný postup. Pokud budete mít zájem, tak na stránkách je i kontakt, na který se můžete objednat. MUDr. Ladislav Fildán, Brno.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí