Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Hyperaktivní močový měchýř? - Urodynamické vyšetření - Diskuze

Hyperaktivní močový měchýř?

Hyperaktivní močový měchýř?

Janicka75  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den, nevím, zda jsem ve správné kategorii. Mým problémem je časté nucení na močení. Např. při cestování nebo delším sezení musím každou 1-1,5h na záchod. Cesty dálkovým autobusem nebo třeba delší kino, koncert, je moje noční můra. Při každé cestě kamkoli přemýšlím, kde bude nejbližší wc, dopředu se tím stressuji. Nevím, na kolik toto může být ovlivněno psychikou a kdy jde o hyperaktivní močový měchýř (jak jsem našla na internetu) nebo jiný urologický problém. Ráda bych se v tomto ohledu poradila s odborníkem, ale nevím, kam se nejlépe obrátit a jaká vyšetření očekávat. Je nutná nejprve konzultace s praktickým dr nebo mohu rovnou někam na urologii..? Děkuji za radu a nasměrování. J.N.
Soukromé zdravotnické zařízení UROSANTÉ  |  Basic member  |  Praha
  • 13 odpovědí
  • 2 Likes
Není třeba doporučení prakt. lékaře, vhodné navštívt urologa, příčin obtíží může být více.
Doporučuji urologické vyš.
Hezký den
Martin Lukeš
XXXXXXXXXXXXXXX
Marušenka  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,mám hyperaktivní močový měchýř.Chodím často na wc i v noci a důsledkem toho jsem vyčerpaná,unavená a nevyspalá.Mám po ozářkách zůžené močové cesty.V roce 1986 jsem prodělala gynekologickou operaci(rakovinu)kompletní odstranění.Takže od toho roku mám umělý přechod.V roce 2011 jsem prodělala odstranění ledvinového rozdrcení a odstranění ledvinového kaménku.Nepodařilo se úplně pro zůžení moč.cest a byl my zaveden stent.Při stentu i po vyndání trpím silnými bolesti v zádech i podbříšku,záněty moč cest,silným nutkáním na močení při kterém mám husí kuži a to i v noci.V důsledku toho trpím nespavostí.Cesta jakýmkoliv dopravním prostředkem je pro mě nepřijatelná a bolestivá.Vykonávám fyzicky namahavou práci( zvedání těžkých břemen)na 12 hod směny.Mám v důsledku toho špatný pitný režim,pracuji v úkole.Urolog mě vyšetřil a doporučil lék vesicare.Trápení nepřestává prosím poradte co s tím.Takhle se nedá běžně pracovat jsem na pokraji svých sil Děkuji Marie
Doktor ve Vašem okolí