Gennet podporuje Movember

Autor: Centrum lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, s.r.o.

GENNET nabízí v průběhu měsíce listopadu všem zájemcům možnost bezplatného základního vyšetření se zaměřením na onemocnění prostaty, ale i všech dalších urologických problémů ve své uro-androloické ambulanci!

Na první pohled by se mohlo zdát nelogické, že jedno z největších center asistované reprodukce a klinické genetiky v České republice se přihlásilo jako partner této akce zaměřené na mužské zdraví a zařadilo se tak mezi propagátory sloganu MOVEMBERU- „změňme tvář mužského zdraví“.

To o co usiluje Movember je právě změna v chování mužů a změna jejich postoje k vlastnímu zdraví. Gennet je s touto myšlenkou zlepšení zdraví mužské populace, prevence a osvěty zcela ztotožněn a chce přispět svým dílem k tomuto cíli a proto nabízí v průběhu měsíce listopadu všem zájemcům možnost základního vyšetření se zaměřením na onemocnění prostaty, ale i všech dalších urologických problémů ve své uro-androloické ambulanci.

movember1

Obecně je asistovaná reprodukce a neplodnost vnímána jako problém, který se týká pouze žen. Pravdou ale je, že každá potenciální matka má svého partnera a v současnosti jsou problémy infertility párů způsobeny v 50% z důvodu neplodnosti na straně muže a u 25% páru na straně obou partnerů. Není proto překvapením, že klientela center asistované reprodukce je v současnosti z velké části tvořena muži.

Andro-urologická ambulance je tedy nedílnou součástí poskytované péče, počínaje problémy infertility, přes problémy s erekcí až po onkologické diagnosy. Opakovaně se ukazuje jak „zaostalí" jsou muži v porovnání s ženami, které od své první menstruace chodí na pravidelné gynekologické prohlídky (nebo minimálně alespoň pro recept na antikoncepci), mají naplánované mamografy od 40-45 let věku k vyloučení karcinomu prsu atd. Naopak muži velmi často přijdou k lékaři spíše pozdě než dříve a to velmi často až po naléhání nebo nátlaku partnerky. Asi by mělo platit, že jako každá žena má svého gynekologa i každý muž po 45roku věku by měl mít svého urologa. Nejenom z důvodu karcinomu prostaty, který je nádorem s nejvyšší incidencí a druhou nejvyšší mortalitou v České republice, ale i z toho důvodu, že veškeré urologické malignity představují téměř poloviny všech nádorových onemocnění u mužů.

Případní podpůrci myšlenky hnutí Movember a zájemci o vyšetření, které GENNET během měsíce listopadu nabízí se mohou objednat na tel. č. +420 725 908 581 nebo e-mailem urologie@gennet.cz. Zájemci o toto vyšetření mohou počítat s základním vyšetřením- tzn. kontrolou krevního tlaku, základní laboratorní vyšetření krve, ale především komplexní urologické vyšetření zaměřené na onemocnění prostaty a vyloučení jiných urologických onemocnění. Při objednání uvádějte „heslo" Movember!! movember

Aktualizováno: 10.6.2019

Autor
Centrum lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, s.r.o.
Doktor ve Vašem okolí