Vyšetření při bolesti hlavy

Vyšetření při bolesti hlavy

ianbe  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jaká vyšetření mohu po lékaři žádat při dlouhodobé bolesti hlavy.Problém mám již několik let,zhruba tak od mých 30,takže asi 4 roky.
Nejprve to byly závratě,nevolnost a ty odezněly samy asi po více než půl roce.V té době jsem byla několikrát na neurologii a vše v pořádku.Vyšetření CT také ok.Nezabíraly žádné léky na bolest kromě Migraefluxu.Pak následovala další bolest hlavy, ale jiná a po vyzkoušení mnoha léků jsem objevila Neurocephyl a díky tomuto jsem zjistila, že mám rýmu aniž bych o tom věděla.Takže tento problém se vyřešil.Další bolestí hlavy jsou zřejmě od krční páteře a začaly před dvěma roky.Začínalo to jen na pravé straně na krku až pod lebku, kde to tlačí a bolest se stupnuje až je nezvladatelná.Trochu mi pomohly masáže,bolesti ustoupily jen na pár dní.Masér mi řekl, že mám na pravé straně větší trny a ty mohou tlači a bránit prokrvení(nevím co to znamená).Maséra jsem vyměnila za fyzioterapeuta a za rok co k němu chodím se situce výrazně zlepšila.Zjistí kde co mám zablokované a napraví mě.Bolest z krku zmizela.Ale zůstává ta pod lebkou.Zkusili sme i magnetky.Léky na bolest nezabírají, donedávna jen brufen.Teď beru 3-4 denně 800mg a stejně bolest mírně cítím.Opakovaně říkám mé praktické lékařce,že mám bolesti,dodržuji pitný režim až 3litry,nemám stres,spím dobře nenamáhám se, cvičím na páteř a občas sportuji,nekouřím,podle rady sem zkoušela kávu,frťana(někdy mívám nižší tlak),apod.Na tyto věci se mi zeptá, já odpovím a ona mi řekne, abych si vzala brufen když mi pomáhá.
Poradíte mi jestli mohu žádat o nějaká vyšetření,případně kam se obrátit pokud moje lékařka nemá zájem mě někam poslat?
Chci zjistit příčinu bolesti, abych mohla najít nějaké řešení.
Děkuji Jiřka H.
MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, doporučuji zopakovat kontrolu na neurologii- nejlépe na ambulanci bolestí hlavy, asi by vám měli nechat provézt magnetickou rezonanci mozku a event.krční páteře, zjistit skutečnou příčinu bolestí hlavy a dál postupovat dle výsledku. Zkuste Ibalgin úplně vynechat nebo výrazně omezit, jeho nadměrné užívání totiž může způsobovat chronické každodenní bolesti hlavy nebo bolesti hlavy jako reakci na samotný lék. Ani byste ho neměla užívat v takovém množství z důvodu rizika vzniku žaludečních vředů nebo postižení jater nebo ledvin. Doporučuji jinak k němu užívat Helicid jako prevenci žalud. potíží. Také bych zkusila doplnit vitaminy, hlavně B-komplex a minerály, hlavně hořčík. Někdy neurologové profylakticky (preventivně) nasazují nízkou dávku betablokátorů-léků na zpomalení srdeční frekvence nebo antidepresiva. Pomáhá kofein. Nejvhodnějším lékem dnes při klasické migréně jsou však léky ze skupiny triptanů-antimigrenik, např Rosemig Sprintab, zabírá do 15 minut. Určitě ale navštivte neurologa. S pozdravem dr.S.Andreasová
MUDr.Robětín Karel
MUDr.Robětín Karel  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 10 odpovědí
Dobrý den,
příčin bolestí hlavy je hodně a ne vždy se zjistí.Je dobré,že jste prodělala
důležitá vyšetření,která by odhalila vážné onemocnění.Asi 20 let léčím mnoho nemocí s pomocí akupunktury a bolesti hlavy patří mezi skupinu,která
lze akupunkturou odstranit nebo znatelně zmírnit.Budete-li mít zájem,pokusil
bych se vám pomoci.Přečtěte si stránky www.jehlicky.cz,kde se dozvíte více a
máte tam i kontakt na mne.
zdravím Vás
MUDr.Robětín