Bolest hlavy při sportu - jaký sport zvolit?

Bolest hlavy při sportu - jaký sport zvolit?

Pachtová Eva  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
po fyzické námaze mně bolí hlava. Cvičila jsem v posilovně a bolela mně z toho hlava, skončila jsem s aerobním cvičením, protože mně z něho bolela hlava, zvlášť příšerné to bylo, když se ve cvičení přešlo po zátěži na uvolňující a protahovací cviky na zemi, to hlava rozbolela okamžitě. Zalíbila se mi teď bikram jóga, ale mám obavy, aby mi při cvičení také nepřišlo špatně. Nevíte, jaký sport mám provozovat, abych se při něm cítila dobře?
Děkuji.
Pachtová Eva
Amaryllis Centrum Praha  |  Basic member  |  Praha
  • 17 odpovědí
  • 30 Likes
Dobrý den EVo,

bylo by vhodné jeko první vloučit významný vzestup krevního tlaku při větší fyzické aktivitě, t.j. požádat svého internistu o zhotovení tzv. 24 hodinového TK HOlter vyšetření, co by pro Vás znamenalo nošení " krabičky" a manžety na paži během celých 24 hodin, při fyzické aktivitě, v době klidu i během spánku.
Bolest hlavy může být někdy varováním, jasným příznakem významného vzestupu krev. tlaku.

Zdravím, přeji příjemný den, MUDr. Zlata Takácsová, Centrum AMARYLLIS.

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Dobrý den, také se domnívám, že můžete mít vysoký krevní tlak, ten se při námaze vždy ještě víc zvyšuje a z toho Vás může bolet při sportu hlava. Také doporučuji vyšetření internistou, event. doplnit další vyšetření. Zatím spíše klidový režim, vyvarovat se větší fyzické námaze.
S pozdravem
Pachtová Eva  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den paní doktorko,
děkuji za odpověď, ale vysoký krevní tlak nemám, což jsem opomněla zmínit ve svém dotazu. Můj krevní tlak se pohybuje v číslech 118/83. Je mi 47 let. Při preventivních prohlídkách moje lékařka žádné nálezy nezjišťuje. Nyní jsem sice už v přechodu, ale tyto potíže mi začaly už jako "mladému děvčeti". Budu se muset smířit s tím, že stárnu a začít se věnovat józe.
Děkuji.
Eva Pachtová