Otřes mozku u kojence

Otřes mozku u kojence

PetraM  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
měla bych dotaz.Byla jsem se svým 4,5 měsíčním synem s rodiči na krátké dovolené. Daleko od města. Bohužel se mi přihodilo, že jednou v noci se mi zamotala hlava a malý se udeřil do temene hlavy o futro dveří. V té době spal, ani se neprobudil, nezaplakal. Spal dál až do rána. Ráno po kojení mi zvracel,ale to mi dělá často. Žádnou ránu jsem neviděla. rodiče mne uklidňovali, že to nic není. Protože se nějak nehoršil, neřešila jsem to.2. den se párkrát chytil za hlavu. ale nic víc. Zvracení nebylo. 3. den po příjezdu jsem byla v nemocnici. Jen se podívali na hlavu - ale nerengenovali ji. nic nenašli. Doma jsem však malou bouli našla - ař při koupání. Byla ukryta pod vlásky. Myslíte si, že se skutečně jedná o otřes mozku? Mám raději trvat na RTG? Děkuji
MUDr. Jaroslava Marková  |  Basic member  |  Praktické lékařství pro dospělé  |  Praha
  • 168 odpovědí
  • 8 Likes
Dobrý den, domnívám se, že v tomto případě nepůjde o nic vážného. Sledujte projevy dítěte a stejnoměrnost zornic. V případě pochybností navštivte znovu lékaře.