Zápach z úst a nosu

Zápach z úst a nosu

kacka.slunicko  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat z čeho může být zápach z úst a nosu. Cítím i na chuti, jakoby hnisavou nebo hnilobnou pachuť. Jde to z krku ne z úst. A i z nosu cítím. Nemám ani rýmu ani mě v krku nebolí nebo něco podobného. Objevilo se to asi před 3 dny.
MUDr. Jitka Scheeová  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Opava
  • 23 odpovědí
  • 5 Likes
Milé Sluníčko,okamžitě se dostavte na vyšetření na ORL a zubní stomatochirurgické odd.Může jít o docela závažná onemocnění paranazálních dutin,krčních mandlí,či plic,nebo také žaludku.Pokud jste si 100% jista,že chrup a závěsný aparát všech zubů /dáseň a vše co obklopuje každý zub včetně kosti/ jsou v excelentním stavu,pak je třeba co nejdříve
Vaše potíže vyšetřit-krev,RTG,případně CT a jiná vyš.podle toho,co Váš ošetřující lékař shledá.
Zdravím MUDr.Scheeová Jitka
kacka.slunicko  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, znovu píšu na můj problém, v rámci diety jsem přestala pít sirup s vodou a přešla na ovocný čaj. Dnes jsem zkusila čaj nepít a piji celý den jen vodu se sirupem a zápach necítím. Nemohlo by to nějak souviset s tím čajem?

Reakce na kacka.slunicko

MUDr. Táňa Andreasová  |  Basic member  |  Interní lékařství  |  Praha
  • 346 odpovědí
  • 61 Likes
Ano, na vině může být samozřejmě i strava, i když tím čajem si nejsem jistá.. Kdyby zápach neustával, je třeba vyloučit patologii v GIT, ORL a stomato oblasti. Zápach z úst způsobují i některá metabolická onemocnění.
S pozdravem
MUDr. Aleš Váňa  |  Basic member  |  Stomatologie  |  Praha
  • 44 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, odborně se tento termín nazývá halitosis. Nejčastějším původcem je problém v dutině ústní. Je nutné komplexní vyšetření s rtg snímkem obou čelistí. Od stomatologa to začíná - pokud bude vše vyloučeno od nás musíte postupovat po dalších oborech jako ORL apod.