Notice: Undefined index: show_discussions in /data/www/medved/application/widgets/DiscussionsRelatedBottomWidget.php on line 44
Léčba záchvatové tachykardie - Zrychlený tep (tachykardie) - Diskuze

Léčba záchvatové tachykardie

Léčba záchvatové tachykardie

Iveta75  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den. Je mi 36 let a již několik let mívám silné a velice nepříjemné bušení srdce. Vždy si musím lehnout a z hluboka dýchat. Tento stav kolikrát trvá i několik minut.Nezaznamenávám to po žádné zátěži, ale vždy, když jsem v klidu. Proto je to asi i tak nepříjemný pocit. Včera, kdyxž jsem byla u OL na kontrole/ne z tohoto důvodu/, udělalo se mi v čekárně nevolno. Lékař mi naměřil tep 109 a poslal na EKG, které ale prý bylo v pořádku. Můj OL mi sdělil, že by mohlo jít o tzv. tachykardii, vzhledem k tomu tepu a stavům, které mám velice často. Nenasadil mi žádnou léčbu. Jsem zaměstnaná v namáhavém prostředí, kde dýcháme škodlivé látky a teplota tam přesahuje i 35 stupňů. Velice často se mi v zaměstnání dělá mdlo, avšak si nemohu dovolit o práci přijít. Pro mě by bylo ideální zjistit příčinu a popřípadě nasadit nějakou léčbu, abych toto vše bez problémů zvládla. Můj OL však vše řeší neschopenkou a domácím klidem, což však já si dovolit nemohu a myslím, že je to i bez zjištění příčiny nesmyslné. Dnes v noci mě toto bušení srdce až vzbudilo. Mám tři děti a tak mám pochopitelně strach, aby se třeba něco nezanedbalo. Proto jsem Vás chtěla požádat o Váš názor, i když vím, že můj popis problémů je asi strohý. Děkuji Vám.
MUDr Martina Rosická Ph.D.  |  Basic member  |  Endokrinologie  |  Praha
  • 8 odpovědí
Dobrý den,
doporučuji začít vyšetřením u kardiologa s 24 hodinovým monitoringem EKG. Také laboratorní vyšetření k vyloučení iontové nerovnováhy, poruchy funkce štítné žlázy atd. Přeji hodně štěstí. M.Rosická
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, jednou z možných příčin může být VPV syndrom. Ale doporučuji Vám vyšetření u odborného kardiologa. Při tomto stavu pomáhá výdech proti odporu - zvýšení tlaku v plicích - zavřít pusu, zacpat nos a snažit se vydechnout. tento manévr podrážní nervus vagus a dojde k spomalení frekvence srdce. dr texl
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, téměř 80leta babička má posledních několik dní (asi 5) tep kolem 130 za minutu. Třetí den je v nemocnici, měla několik kapaček, teď má léky. Léčí se se srdcem už skoro třicet let, má hemofilii. Z nemocnice ji chtějí pustit za dva dny, tep má stále kolem 110. Mám strach, že při déletravjící tachykardii by mohla mít infarkt. Jak se může léčit?

Související zákroky