Nedostavení menstruace

Nedostavení menstruace

Lucy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
Dobrý den,vím,že s mým dotazem bych měla jít na gynekologii,ale momentálně jsem mimo CR. Tedy k mému dotazu.Nechráněný pohlavní styk jsem měla před pěti měsíci (od té doby žádný). Celkem třikrát jsem měla menstruaci a nyni už tedy dva měsíce ne.Těhotenský test jsem si dělala(před týdnem a včera) dvakrát krát dva pokusy (vždy byly dva v balení)a všechny byly negativní.Poslední dobou jsem i ve stresu a také jsem přibrala,což může být jeho důsledek. Můj dotaz tedy je,jestli se může test tolikrát splést nebo se menstruace nedostavila stresem nebo zda je možnost,že bych mohla těhotná. Vím,že je v tom chaos, ale už opravdu nevím....moc prosím za brzkou odpověd a předem děkuji.
Malík – gynekologie a porodnictví s.r.o.  |  Basic member  |  Ostrava, Ludgeřovice
  • 2 odpovědí
Dobrý den, pokud opravdu nebyl pohl.styk, asi těžko budete těhotná, pokud není menstruace, bude to nějaká hormon.porucha, v každém případě byste měla jít na gynekol.prohlídku.Zdraví Malík
Lili  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, je mi skoro 15 let a už jsem asi pul roku nedostala menstruaci. nevím čím to je, zatím jsem to nikomu neřekla, protže se bojím abych nembyla nemocná.:( Mockrát Vám děkuji.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
nepravidelnosti menstruace v tomto věku je běžná. Není co zkrývat. stačí se svěřit doma a navštívit dětskou gynekologii kde vám poradí jak situaci řešit. Dr Texl
natika  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
prosila bych Vas o radu.
Mam jiz 3 den zpozdenou menstruaci. Nikdy se mi nic takoveho nestalo. A to menstuuji jiz od 9ti let(ted je mi 17 let) Pred mesice a pul sem vysadila Clarinasu po 14ti dnech, se souhlasem doktora, nasledujici menstrace vsak prisla nacas. Take mam belavy vytok a pripada mi, ze mi ztmavly stydke pysky. Mohu byt tehotna? Predem velmi dekuji za odpoved.
natika  |  návštěvník  |  Praha
  • 2 odpovědí
Jeste bych rada dodala, ze sem mela za posledni dobu casto pohlavni styk, ale vzdy jsem pouzivala barierovou ochranu . tj. kondom. dekuji moc
misa  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
dobry den ja bych se vas potrebovala na neco zeptat ja sem byla 22.10 na potratu,protoze sem to potratila a byla sem ten den na mensim zakroku a to sem po operaci spinila jenom jeden den a druhy den nic a chtela bych se zeptat co mam delat poradite mi?? dekuji misa odepiste
Miša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je mi dvacet a půl roku. Nikdy jsem neměla problémy s menstruací, vždy přicházela včas, první menstruace byla ve dvanácti. Nicméně jsem začala užívat hormonální antikoncepci v devetenácti letech, protože jsem začala sexuálně žít a miminko jsme hned nechtěli...po roce užívání jsem HA vysadila - ve dvaceti letech, nyní už ji půl roku neužívám. První tři měsíce po vysazení menstruace přišla ukázkově na čas, čtvrtý měsíc se zpozdila asi o čtyři dny a pátý měsíc začal velký problém - nedostala jsem to ani po čtrnácti dnech, proto jsem navštívila gynekologa, dostala jsem injekci (protože žádné těhotenství neviděla, ani žádný viditelný problém) a dostala to do tří dnů. Ale tento měsíc zase nic, nyní je to týden. Mám z toho trochu obavy, protože se mi toto opravdu nikdy nestávalo a po vysazení HA bylo vše v pořádku! Opravdu se mi nechce chodit každý měsíc na injekci ani se nechci vrátit k HA...můžu vás poprosit o radu, jak se mám zachovat v této situaci? O jaké konkrétní vyšetření mohu požádat? Myslím, že problém je asi někde jinde, ale paní doktorka mi opět další měsíc znovu jen dá injekci a podívá se, jestli nemám zánět...
Budu vám moc vděčná za opověď! Děkuji

Reakce na Miša

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
doporučuji vám navšívit centrum zabývající se léčbou neplodnosti a podstoupit komplexní vyšetření, včetně spg partnera. Tak získáte přehled o vašem problému s nepra v. cyklem, šancí na spont grav. a do vaší hlavy to přinese uklidnění
dr texl sanatorium helios brno

Reakce na Sanatorium Helios

lucc  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi skoro 15 (jsem panna). První menses jsem měla zhruba před 2 lety; posledně jsem menstruovala v září minulého roku. Do té doby jsem měla maximální zpoždění měsíc a půl. Byla jsem objednaná na gynekologii. Tam jsem měla jít už asi před třemi týdny jenže jsem neustále přeobjednávaná. Už jsem to tedy měla mít minimálně 4x. Je to akutní?
Miša  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, je mi dvacet a půl roku. Nikdy jsem neměla problémy s menstruací, vždy přicházela včas, první menstruace byla ve dvanácti. Nicméně jsem začala užívat hormonální antikoncepci v devetenácti letech, protože jsem začala sexuálně žít a miminko jsme hned nechtěli...po roce užívání jsem HA vysadila - ve dvaceti letech, nyní už ji půl roku neužívám. První tři měsíce po vysazení menstruace přišla ukázkově na čas, čtvrtý měsíc se zpozdila asi o čtyři dny a pátý měsíc začal velký problém - nedostala jsem to ani po čtrnácti dnech, proto jsem navštívila gynekologa, dostala jsem injekci (protože žádné těhotenství neviděla, ani žádný viditelný problém) a dostala to do tří dnů. Ale tento měsíc zase nic, nyní je to týden. Mám z toho trochu obavy, protože se mi toto opravdu nikdy nestávalo a po vysazení HA bylo vše v pořádku! Opravdu se mi nechce chodit každý měsíc na injekci ani se nechci vrátit k HA...můžu vás poprosit o radu, jak se mám zachovat v této situaci? O jaké konkrétní vyšetření mohu požádat? Myslím, že problém je asi někde jinde, ale paní doktorka mi opět další měsíc znovu jen dá injekci a podívá se, jestli nemám zánět...
Budu vám moc vděčná za odpověď! Děkuji
P.S. omlouvám se, vložila jsem příspěvek chybně do odpovědi na jinou otázku.
kikča  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám už tři týdny zpoždění menstruace, byla jsem minulý týden v úterý u doktora, těhotná prý nejsem, tak mi dal injekci a prý bych to měla do týdne dostat a dneska je to již týden a stále nic, tak mám docela strach co by se mnou mohlo být! Děkuji za odpověď

Reakce na kikča

Monulinek93  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Před 10 dni jsem byla také a mě teda řekla, že po injekci se můžou dostavit až do 14 dnů klidně :) tak ještě chvilku počkej :)

Reakce na kikča

MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

pokud jste dostala Agolutin inj. 60 mg tak se menstruace může dostavit až 14 dni po injekci

S popzdravem,

MUDr Ilíč
Lussy  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat ohledně nedostavení menstruace. HA neberu, chtěla jsem s tím začít již tento měsíc, jelikož mám přítele, ale nedostavila se mi mentruace abych s tím mohla začít. dělala jsem si dvakrát těh. test a oba byly negativní. menstruaci jsem měla dostat 18. února, ale nepřišla. Občas cítím, jako že by se měla dostavit, ale stále nic. pohlavní styk jsem měla, ale na gyndě jsem taky byla, a paní doktorka mi řekla že jsem v pořádku. dříve jsem měla menstruaci v pořádku.občas jsem i ve stresu kvůli škole nebo i jiným vlivům, ale nemyslím si, že by to mohlo být tím až tak způsobeno. Nevím,co mám dělat dál, jestli čekat, předem děkuji za radu a odpověď.
anickadol1  |  návštěvník  |  Trencin
  • 19 odpovědí
Dobrý den . Pomohl mi čaj z jedné www stránky . Nechci dělat reklamu , napište mi na mail : anickadol1@seznam.cz
stina  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
už více než půl roku mám menstruaci jednou za dva měsíce. Na gynekologii jsem byla, doktorka připsala problémy úbytku váhy a naznačila mi, že když mi to nevadí, tak to nemám řešit. Chtěla jsem se zeptat, zda je to vážně normální, a nebo mám vyhledat jiného doktora. Moc děkuji za odpověď. Martina
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

ano je to možné ale prav. MC je základ pro normální metabolismus kosti a proto je to třeba to upravit

S pozdravem,

MUDr Ilič
Monulinek93  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat zda nevíte čím může být zapříčiněno zpoždění menstruace. Menstruaci jsem měla pravidelnou až posledních cca 5 měsíců se mi začala zpožďovat. Před 2 měsíci(15.3) jsem byla u gynekoložky, která mi dala nějakou injekci, po které se menstruace měla dostavit. Ta se dostavila po 5 dnech, ale byla slabá(jsem zvyklá na silnější, někdy také bolestivější) a od té doby nic. Už běží druhý měsíc od poslední menstruace a ta stále nikde. Tak by mě zajímalo čím by to mohlo být a zda není možné, že bych měla nějaký problém, který mi doktorka nedokázala zjistit. Je mi 18 let. Děkuji za Vaši odpověď.
anonym  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,chtela bych se zeptat,mela jsem mens.12dubna naposled v pulce kvetna jsem byla u doktotra,rekl ze tam nic nevydi.ke konci kvetna mi pichl inj.a po 10dnech jsem to dostala,je to podruatne slabsi.mela jsem to 2dny a pak nic a navecer jen lehke spineni.muzu bxt tehotna.miminko si moc preejeme.mela jsem typ.znamkx teh.bily vytok,citlivdm prsa,yle od zaludku,nafoukle arisko aj.1den co jsem to dostatka jrtem mela bolest
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala,mám zpožděnou menstruaci o pár dní,slabounce špiním,přitom mě už přes týden pobolívá v podbřišku a mám velmi citlivé bradavky.Poradíte mi?Děkuji Jitka
Eva  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Dobrý den,ráda bych se zeptala je mi 21 let a už 2 roky mám problémy z menstruací a to že chodím každý druhý měsíc na na inj. abych jí dostala a jakmile nejdu na inj. tak to vůbec nedostanu TEĎ uz jsem to neměla 3 měsíce a k tomu se už přes rok snažíme o miminko a pořád nic . Můj doktor mi ještě nedělal ani žádný testy a když sem se ho ptala tak mi ani neřekne ani co mi je. Tak mě už několikrát napadlo jestli bych toho doktora neměla změnit. Děkuji předem za odpoved Eva
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
nemohu Vám poradit nic lepšího, než sama píšete. Najděte si jiného doktora, který bude komunikativnější a doporučuji navštívit i centrum pro léčbu neplodnosti.
prim MUDr Pavel Texl
veronika1987  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 26 let. Od 17 let jsme brala antikoncepci Jeanin. Měla jsem i kratší přestávky, vždy jsem menstruaci dostala v delších či kratších intervalech. V nyní v 26 letech jsem se rozhodla antikocepci vysadit, bohužel se nedostavila menstruace, šla jsem tedy k mému lékaři, který mi zjistil, že mám 4 cm velkou cystu na pravém vaječníku, dostala jsem vyvolávací injenkci, po které se dostavila menstruace. Další menstruaci jsem opět nedostala, šla jsem opět k lékaři, bylo mi sděleno, že cysta zmizela a že mi nefugují vajčeníky a že mi buď doporučuje, abych začala brát antikoncepci a nebo chodit na vyvolávací injekce. Zvolila jsem injekce, pokud by se menstruace nespravila, řešila bych to antikoncepcí. Chtěla bych se tedy zeptat, zda je tu ještě nějaká jiná možnost než injekce, či antikoncepce, nebo zda nemůže být za vymizení menstruace jiná přičina. Také by mě zajímalo, zda budu moc v budoucnu otěhotnět. Nejsem si tedy jistá, zda doktor myslel,že moje vaječníky, vůbec už nikdy samy nebudou fungovat, nebo je to pouze dočasné, než se menstruační cyklus upraví. Velice Vám děkuji za radu
lucieee  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
vysadila jsem HA (Diane), kt jsem brala půl roku po skončení kojení. První cyklus proběhl normálně, na druhý čekám přes 100 dní. Po této první menstruaci po vysazení HA jsem byla shodou okolností u lékaře a vše bylo v pořádku, ultrazvuk i pohmat, žádné cysty, výška endometria asi 4mm.
Už jednou jsem ve svých pubertálních anorektických letech čekala na MS 9 měsíců, ale to jsem skoro nejedla, padaly mi vlasy, byla jsem nervozní, prostě jsem se cítila strašně. Teď sice jsem lehce pod svou předtěhotenskou váhou, ale jím dobře a cítím se celkově výborně, takže snad nedostatkem pohlavních hormonů daným podvýživou? trpět nemohu(?) Proč prosím nemenstruuju? Dále bych se chtěla zeptat, zda je možné na vyvolání MS užívat Proveru místo píchání injekcí...nemohu si dovolit každý měsíc dojíždět na injekce, nemám hlídání pro dceru. Velice děkuji.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí