IUI s endometriózou III.stupně

IUI s endometriózou III.stupně

anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jestli je možné provésT IUI když mi bylo laparoskopicky zjištěna endometrióza III, některé ložiska byly popáleny, navíc mi zjistili srůsty v děloze, které mi budou odstraněny až po zaléčení endometriózy.IVF s manželem podsoupit nechceme. Máme nějakou šanci s tímto stavem otěhotnět i pomocí IUI?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den. Intrauterinní inseminace má velmi malou šanci na úspěch, srovnatelnou s pravděpodobností úspěchu při snaze o spontánní koncepci. IVF nabízí mnohonásobně vyšší pravděpodobnost otěhotnění. Každopádně je ale nejprve třeba odstranit srůsty v děloze. MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
ženy s endometriosou májí možnost spontáního těhotenství sníženou asi o 50%. Vzhledem k popsanému nálezu je pravděpodobnost úspěchu IUI malá. Pokud se jedná o normospermii a je vyloučen cervikální faktor sterility, tak není rozdíl mezi spontáním otěhotněním a těhotenstvím po IUI.
Při vašem nálezu se zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství.
prim MUDr Pavel Texl
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

ve Vašem případě je pravděpodobnost otěhotnění velmi malá.Srůsty v děloze je nutno odstranit ,endometrioza sama o osobě snižuje pravděpodobnost otěhotnění o 30-60% a zvyšuje se riziko mimoděložního otěhotnění.Zvážil bych IVF a ET .

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Děkuji za Vaše odpovědi.Jsem si naprosto vědoma závažnosti mých nálezů. Určitě podsoupím léčbu ednometriózy pak bude následovat jak jste sami uznali za vhodné rozoušení srůstů s tím už mě obeznámili a souhlasím s tím. Jelikož ale nesouhlasíme s IVF je smutné, že o IUI by se nikdo nepokusil.Asi jsem měla špatné informace o IUI když mi před laparoskopii tvrdili, že u IUI je mnohonásobně vyšší pravděpodobnost otěhotnění něž normálně přirozeným způsobem. Mám z toho dojem, že skoro žádná klinika reprodukční medicíny nepočítá s tím, že pro některé páry (ačkoliv je jich málo) je IVF nepřijatelná z etického, mravního nebo jiného hlediska a že IUI je jejich jediná možnost.
V tomhle případě nám už zbývá jenom adopce.I tak Vám ale jěště jendou děkuji za Vaše názory a vyjádření.

Reakce na anonym

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, jak vidíte je názor na úspěšnost IUI shodný. To neznamená, že nevnímáme, že jsou páry, které odmítají IVF. To je zcela vaše rozhodnutí. Pokud budete trvat na provedení IUI, tak vám jistě IUI bude provedeno. Ale šance na úspěch je minimální. A jiné řešení v této chvíli neexistuje.
Pokud budeme tvrdit, že IUI má velikou šanci a vy po desáté inseminaci nebudete stále těhotná, budete nás podezírat z toho, že vše děláme jen pro peníze.
děkuji za pochopení prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

pokud z religiozního hlediska odmítáte IVF, pak byste měla odmítnout také IUI, neboť dle poslední encykliky papeže Jana Pavla II je hřích celá asistovaná reprodukce, čili i IUI, které se do ní také počítá.Respektujeme Váš názor nebo víru, můžeme provést IUI, ale jak již výše napsal kolega, nemůžeme Vám zaručit dobrý výsledek.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na anonym

Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Ahoj. IUI je také asistovaná reprodukce,a dá se říct že je to také umělé oplodnění. Já byla na IUI 2x a ani jedno mi nepomohlo. Doktoři mě na to upozorňovali ale chtěla jsem to alespoň skusit. Jen mě to stálo nervy a slzy, a tak teď čekám na odebrání vajíček. Dnes je to normální, myslím že je tolik neplodnosti s toho co jíme a s této pitomé uspěchané doby že na IVF není nic špatného. Nebránila bych se být tebou IVF pokud o dítě opravdu stojíš. Adopce je pěkná věc ale většina matek i tak pořád postrádá to své vlastní. I tak držím pěstičky ať se Vám to s mužem povede. Lucie
anonym  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
mám endometriozu III.,v lednu jsem byla na lapar., manžel má spermiogram výborný, byli jsme na IUI a první dny mě bolelo břicho, dneska je to 14 dní a začala jsem krvácet a opět mě bolí břicho. Znamená to, že se IUI nepovedlo? Co když nemáme peníze na IVF? děkuji Tamara

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí