IUI se syndromem PCO

IUI se syndromem PCO

Kája  |  návštěvník  |  Praha
dobrý den,
mám diagnostikovaný PCO syndrom. Za pomocí Clostilbegytu a Metforminu jsem 2x otěhotněla před 9 a 6 lety. Nyní bychom chtěli další dítě, byl mi nasazen opět Clostilbegyt a Metformin, ale tentokrát se otěhotnění nepodařilo. Je možné podstoupit IUI se syndromem PCO? Případně kolik přibližně stimulace stojí? Děkuji za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
IUI se syndromem PCO lze podstoupit.
Před IUI je vhodné vyšetřit průchodnost vejcovodů a spermiogram.
Ovulace se může stimulovat pomocí Clostilbegytu - pak se za ní nedoplácí nic. Další možností je stimulovat pomocí gonadotropních hormonů. V tom případě je třeba žádat o schválení revizního lékaře. Pokud schválí, závisí doplatek na zvolené aplikační formě (předplněné pero nebo běžné injekce). Jde o stovky Kč. Pokud neschválí, je třeba stimulaci hradit plně, jde o několik tisíc Kč.
IUI je hrazena ze zdravotního pojištění 6x za rok. Je třeba počítat s úhradou UZ vyšetření nad limit pojištění (4x za kvartál, 7x za rok) - UZ pak stojí na našem pracovišti 320 Kč.
Máte-li jakékoli další dotazy, napište na XXXXXXXXXXXX
MUDr. Jan Šulc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
nejdříve vám doporučuji provedení min. kontrolního spermiogramu. Dle výsledku můžete uvažovat o stimulaci a IUI.
prim MUDr Pavel Texl
anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 3 odpovědí
Před třemi roky bylo u mě diagnostiováno onemocnění PCO.Již rok jsem vedena v Sanusu v Jihlavě. V dubnu jsem byla na laparoskopické operaci a byly mi upraveny vaječníky. Vejcovody jsou průchodné. Byla jsem již 5 krát na inseminaci z čehož 2 byla stimulace. Nyní mám stimulaci rovněž, ale zákrok vychází do období Vánoc, takže se máme snažit samotní. Má u mě stále cenu pokračovat IUI nebo popřemýšlet o jiné variantě léčby. Velmi děkuji a přeji krásné Vánoce.
Věra
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
neznám výsledek spermiogramu, přítomnosti protilátek proti spermiím, vajíčku, obalu vajíčka. Tyto nálezy rozhodují o vhodnosti IUI jako řešení vašeho problému.
Přesto 5-6 opakování IUI naznačuje, že je čas zvážit změnu.
prim MUDR Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 3 odpovědí
Velmi děkuji za odpověď. Bohužel přítomnost protilátek mi doposud nebyla provedena. Přítel má spermiogram v pořádku až na hraniční normu v oblasti morfologie spermií. Děkuji a přeji krásné prožití vánočních svátků.
anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 3 odpovědí
Dobrý den.

Vzhledem k mé neúspěšné inseminaci přistoupil můj lékař již k umělému oplodnění. Chtěla bych se prosím tímto informovat, jaká je přibližná úspěšnost a zda je lépe nechat si zavést 1 či 2 embrya. Velmi děkuji za odpověď.
Věra
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
v Sanatoriu Helios dosahujeme průměrné úspěšnosti kolem 50%nna traqnsfer jednoho embrya. Vždy doporučuji kultivaci pětidenní s transferem jednoho embrya. V současné době ZP hradí při zavedení více embryí o jeden cyklus méně.
Vysokou úspěšnost po transferu jednoho embrya podmiňuje vysoká kvalita kultivovaných embryí a technika jejich zamražení. V současné době je možné dosahování stejných výsledků s rozmraženými embryii, jako s čerstvými
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí