Zmražení vajíček?

Zmražení vajíček?

Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat,zda se zmražují i vajíčka,nebo jen embria,když není vhodná doba pro ET.

Děkuji
Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Opravuji embria na embrya :-)
ptala jsem se proto,že je určité procento embryí, které po rozmrazení
nejsou o.k. tak zda není možné zmrazit vajíčka a oplodnit je po rozmrazení,některá by určitě taky nebyla v pořádku,ale byla by čerstvě oplodněná:-)
ještě jsem tady o tom nečetla, tak mě to jen napadlo, jaký je vlastně důvod, pokud se to nedělá.
V případě,že se žena chystá např. na nějakou léčbu,která by v budoucnu bránila vzniku dobrých vajíček, nebo je nějaký důvod předpokládat,že budou vajíčka v budoucnu méně kvalitní(to je asi u každé ženy:-)
tak se tato metoda nevyužívá?

Ještě jednou děkuji.

Lea*
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
zamražování vajíček je v dnešní době možné a s velmi dobrou prognosou pro oplození rozmražených oocytů. Se zavedením třetí generace postupu mražení, kterému se říká VITRIFIKACE, se po rozmražení oplozuje více jak 70% oocytů. Doporučujeme např ženám ve věku 35 let, pokud zatím neplánují grav. provedení stimulace vaječníků, odběr vajíček a jejich zamražení. S věkem nad 37 let se kvalita vajíček výrazně zhoršuje.
Mražení embryí je zcela běžnou technikou. Doporučujeme zamražování blastocyst (embrya pátý šestý den kultivace), které mají po rozmražení stejnou šanci na těhotenství, jako embrya čerstvá. Úspěšnost transferu jednoho rozmraženého embrya se v současné době v Sanatoriu Helios pohybuje nad 50%.

prim |MUDR Pavel Texl
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Ještě k první části vašeho dotazu. Po rozmražení přežívá ve vysoké kvalitě 95% zamražovaných blastocyst. Pokud velké množství rozmražených embryí není v dobré kvaůlitě, je chybou technika zamražení nebo špatná kultivace embryí.
prom MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

Leonka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 11 odpovědí
Moc děkuji za odpověď pane doktore,

ještě bych se chtěla zeptat, když máme zmraženy 2 embrya dohromady
a nic jiného nám po 4 jinak neúspěšných IVF(opět se embryo nechytlo)
nezbylo(bylo to poprvé co se nám vůbec povedlo zmražení,až po PICSI,
a obě by byly o.k., doporučil by jste vložit při KET obě?
Jedno bylo 100%kvality,druhé trošku slabší.
V mém případě jsou dvojčata nežádoucí,ale představa,že vyhodíme
jedno o.k. embryo je pro mne dost hrozná.

Ještě jednou děkuji

Lea*

Reakce na Leonka

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
nyní nemůžete dělat nic jiného než rozmrait obě embrya. POkud by bylo jedno výrazně hjorší, doporučil bych transfer pouze jednoho.
dr Texl
Doktor ve Vašem okolí