Neprůchozí vejcovod a mimoděložní těhotenství

Neprůchozí vejcovod a mimoděložní těhotenství

ragi27  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, 29.12.2014 jsem prodělala mimoděložní těhotenství laparoscopicky mi byl odstraněn levý vejcovod a byla mi vyčištěna děloha. Pravý vejcovod je prý neprůchozí a dr mi říkal, že i tak se máme snažit, zdá se mi to trochu divné když je neprůchozí tam můžu mít přece opět mimoděložní ne? děkuji Radka
MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Máte-li jeden vejcovod odstraněný a druhý není průchodný, je vznik normálně se vyvíjejícího těhotenství v děloze velmi nepravděpodobný. Pravděpodobnější je, že otěhotníte mimoděložně a zejména, že neotěhotníte vůbec. Řešením je IVF program.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc
ragi27  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
a co profuk druhého vejcovodu je možný?

Reakce na ragi27

MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Kimoinsuflace neboli "profuk" vejcovodů je metodou ke zjištění průchodnosti. Tedy metoda diagnostická, nikoli léčebná. Léčebný efekt teoreticky může mít jen u minimálních poškození vejcovodu.Předpokládám, že neprůchodnost byla stanovena při laparoskopii na základě chromopertubace, což je něco velmi podobného "profuku", ovšem prováděné s barevnou tekutinou. A výsledkem bylo právě zjištění, že vejcovod je uzavřený. Takže "profuk" nemá nejspíše šanci pomoci. Nemám ovšem kompletní informace.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na MUDr. Jan Šulc

ragi27  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den a je nějaká možnost zprůchodnit ten vejcovod?

Reakce na ragi27

MUDr. Jan Šulc  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 49 odpovědí
  • 29 Likes
Dobrý den.
Teoreticky je možné pokusit se o mikrochirurgickou operaci. Výsledky ale nebývají příliš dobré. IVF program dává výrazně větší naději na úspěch.
MUDr. Jan Šulc
MUDr. Lenka Hromadová  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 38 odpovědí
  • 15 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz.
Při chybějícím jednom vejcovodu a neprůchodném druhém je další těhotenství nepravděpodobné. Pokud by byl pravý vejcovod částečně průchodný, ohrožuje Vás tato situace samozřejmě vznikem dalšího mimoděložního těhotenství.
Doporučuji Vám obrátit se na specializované centrum pro léčbu neplodnosti.
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí