Bolesti kyčlí, trochanterů

Bolesti kyčlí, trochanterů

koky  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den, mám bolesti na zevní straně u trochanterů i při lehké zátěži (chůze), dále bolesti tříselné oblasti hlavně na pravé straně a to i v klidu nebo při řízení auta. Ortopedy je mi doporučena trojí osteotomie pánve. Je mi 35 let. Problém mě výrazně omezuje i při běžných aktivitách. Mám pocit, z RTG, jakoby ten pravý kyčelní kloub byl menší jak ten levý. Děkuji,LK
koky  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
snímky
MUDr. Zdeněk Kopal  |  Basic member  |  Rehabilitační a fyzikální medicína  |  Frýdlant v Čechách
  • 114 odpovědí
  • 5 Likes
Dobrý den ,podle toho co říkáte bude jistě nutná korekce aby pánev a upóny nať rochasteru nebyly zatěžování,pak vzniká entezopatie,která je bolestiva a omezuje chuzi.Při bolesti fyzioterapie ev.posílení pan.dna atd
koky  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den, pane doktore, děkuji za Váš názor. Přiznám se,rád bych se operaci PAO vyhnul, neboť mám strach z náročnosti výkonu, dlouhé rehabilitace i možných komplikací. Pomáhá mi, jak jste mi radil to posílení pán. dna. Co z té fyzioterapie byste doporučil? Myslíte, že by pomohla plasma (vlastní krev), jak také provádíte? Jedná se dle fyzioterapeutů hlavně o bolesti tříselného kanálu a entezopatie hlavně psoasů a okolí... Artroza je zatím mírná a neměla by být příčinou bolesti. Neorolog vyloučil možné kořenové příčiny. Co případně dál posílit? Moc děkuji a přeji hezký den
Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den,
dle posouzení odborného lékaře by mohl být problém v měkkých tkáních nebo v páteři.
Proto je potřeba magnetická rezonance, aby se určila příčina a následný postup léčby.
Rezonance by měla být – páteř L3 - S1 + kyčelní klouby.

Snímky z rezonance nám lze poslat k posouzení mailem případně vzít s sebou na osobní konzultaci s lékařem. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Hezký den.
koky  |  návštěvník
  • 3 odpovědí
Dobrý den,
děkuji za odpovědi. MR byla provedena, pouze kyčelní klouby, vše v pořádku. Byl jsem i na neurologii, v pořádku také...

Reakce na koky

Prof. MUDr. Jaroslav Michálek Ph.D.  |  Basic member  |  Alergologie a klinická imunologie  |  Brno
  • 42 odpovědí
  • 20 Likes
Dobrý den, pak je vhodná osobní konzultace na naší klinice, abychom osobně probrali veškeré možnosti a měl jste možnost se co nejlépe rozhodnout o dalším postupu.