Příprava na endoprotézu kyčle

Příprava na endoprotézu kyčle

Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
Je mi 32 let mám revma od 14 let v červenci jdu na TEP a nevím vůbec jak se mám připravit nevím ani co si vzít do nemocnice za obuv nebo oblečení protože po operaci budu rovnou převezená do revmatologického ústavu na rehabilitace,nikdo mi neřekl podrobné informace a ani můj doktor,prosím poraďte mi.Děkuji moc.
Ortopedické oddělení - Nemocnice Přerov  |  Basic member  |  Přerov
  • 102 odpovědí
  • 1 Like
To zdálky vypadá, nezlobte se na mne, že si děláte srandu z lidí.Že by Vám ortoped, který Vás objednával k operaci , nic neřekl? Dějí se různé věci, ale zdá se mi to málo pravděpodobné. Já osobně si Vážím svého zdraví natolik, že pokud bych nevěděl, kdo o mne a jak bude pečovat a co se kdy zamýšlí- na takové pracoviště by mi strach nedovolil přijít. Fakt je, že to mohou mít organizované tak, že všechny informace dostanete včas v přiměřeném rozsahu, ale včas už by mělo být teď.....Taky lecos se dá zjistit na intenetu, máme na stránkách nemocnice návod pro naše pacienty co a jak dělat, kdy a proč, ale to může být pro konkrétní nemocnici dost individuálí, také někdy podle pacienta se to lehce mění....Proto se to většinou probírá individuálně...
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
Vím že je to divné ale pravdu jsem žádně infotmace nedostala už mu přišel i papír na předoperační vyšetření ale to je vše,jdu na operaci do Prahy do Motola.Mám kontaktovat jěsště jednou dokrota nebo nevím nebo mi poradíte tady?
vybihal josef  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Mám sám 11.týden po operaci TEP,pravého kyčelního kloubu.Jestliže chcete nějaké rady,tak si najděte diskusi na téma OPERACE TOTÁLNÍ ENDOPROTÉZA KYČLE a získáte veškeré informace od samotných pacientů.Přeji hezký den.
Sysecheus  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Milá Petro,já už za sebou operaci kyčle-TEP.Do nemocnice na oblečení si vemte noční košile,aspon dvě,župan,hygien.potřeby,ale to určitě víte.A obuv,ta je důležitá,musíte mít papuče,ale uzavřené.V nazouvacích by Vám mohla noha ujet.A pokud jedete hned na rehabilitaci,tak něco na cvičení-tepláky,tričko,tenisky.Nakonec berle,Ty Vám předepíše bud obvodní lékař nebo ortoped.Přeji Vám hodně štěstí a pokud by jste měla nějaký dotaz,klidně napište.
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
Moc děkuji za vaší radu nevím nač se zeptat dost jsem prolezla net tak vím dost co mě čeká ale je pravda že vlastní zkušenost je lepší,mám hrozný strach jak se blíží termín operace,bojím se že to nezvládnu.Moc moc děkuji.

Reakce na Petra

Sysecheus  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Milá Petro,strach má každý.Já mám za sebou 10operací kyčlí,jednu TEP a druhou čekám tento rok.Není to tak hrozné.Nejhorší je překlenout bolesti po operaci.Jinak já mám TEP už 10let a skoro vůbec to nebolí,jen když to člověk přežene,ale nedá se to srovnat s bolestma před operací.Budu na Vás myslet a když tak se ozvěte po operaci,jak Vám to dopadlo.Pěkný den Ivana

Reakce na Sysecheus

Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
Tak jsem tady a doma operaci mám za sebou a jsem moc ráda že jsem na operaci šla...cítím se moc dobře nemám žádné bolesti a za vše moc děkuji vám všem co jste mi tu moc dobře poradili
olecranum  |  návštěvník  |  Praha
  • 3 odpovědí
Ahoj Petro, na TEP jdu letos v srpnu. Dočetla jsem až do příspěvku, kde píšeš, že jdeš do Motola. Nechci šířit paniku, ale nedávno tam byl na TEP můj kamarád a na druhou šel již jinam. Doporučuji vyhledat jiné zařízení (třeba Malvazinky, Bulovku...)i za cenu dalšího čekání na termín. Jsem zdrav. sestra a o Motole vím své. Pa a hodně štěstí
Jarka  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Ahoj Petro,na operaci TEP jsem byla 13. května v Motole na 1. ortopedické klinice.Teď jsem již doma, vůbec se nebojte, až si vyběháte předoperační vyšetření tak ještě s výsledky půjdete na kotrolu ke svému lékaři. Jenom bych Vám chtěla poradit ve výběru obuvi. Rozhodně si neberte uzavřenou obuv, po operaci se nebudete moc ohýbat, nejlepší jsou zdravotní sandále s páskem přes nárt, lehce do nich vklouznete a nepadají s nohou.
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
děkuji moc za info moc jsi mi pomohla jsem z toho dost na nervy pomalu se to blíží...ještě jednou děkuji moooc
Sysecheus  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Já jsem byla sice naposledy na TEP v roce 2000,ale v Ostravě byl po operaci zákaz otevřené obuvi.
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
Ahoj Jarko tak už jsem 5 týdnů po operaci TEP,operovali mě 1.července cítím se moc dobře mám pocit že jsem úplně zdravá nemám vůbec žádnou bolest...děkuji Vám moc za rady co jsem tu získala.
Sysecheus  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Ahoj Petro,tak vidíš,máš to za Tebou a tak ses bála.Mě to čeká už podruhé,jednu nohu mám a čekám na druhou.Divím se ale že nemáš bolesti,já měla po endo.dost dlouho bolesti.Po delší době je to samozřejmě lepší.Ahoj
Petra  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 6 odpovědí
už v nemocnici jsem neměla bolesti nejhorší to bylo na JIPce potom jsem dostávala injekce na bolesti a teď jsem od 24.7. doma a opravdu super mám pocit že jsem uplně zdravá akorát mi berle překáží...také přeji ať ti ta druhá operace dopadne jako mě já jsem opravdu spokojená.Ahojky.
Sysecheus  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Tak to je super,pak Ti napíšu mé zážitky z Ostravy.Jinak jsem už rok doma a pořád nejsem na řadě.Jinak jsem v pořadníku 6let.Asi čekájí peníze nebo nevím co chtějí,aby mě už vzali.Tak at jsi brzy fit.Zatím se měj hezky.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

MUDr. Dominika Fričová Absolvoval som na rehebilitačnej klinika Malvazinky operáciu TEP kýčle, pani doktorka Fričová. Chcem jej poďakovať za skvele odvedenú prácu a profesionálny prístup. Konečne sa môžem znova hýbať bez... Více 

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí