Zhmoždění úponu hamstringu

Zhmoždění úponu hamstringu

Pallo  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den, intenzivně běhám a podařilo se mi zhmoždit úpon hamstringu na zadku, alespoň tak mi to bylo řečeno. Začínalo to pomalu, nevěnoval jsem tomu pozornost a postupně se tuhnutí a bolest ztupňovala až jsem si řekl, že bych to měl nějak řešit. Mám určitou svalovou disbalanci. Cvičím různé cviky na posílení břišních svalů. Absolvoval jsem mobilizaci bederní páteře, chodím na ultrazvuk( už 2 měsíce neběhám ), nicméně stav se nelepší tak rychle, jak bych si představoval i když jsem by upozorněn, že úplné zhojení těchto úponů chce trpělivost a čas. Chtěl jsem se zeptat, jestli by v tomto případě rázová vlna neurychlila rekonvalescenci. Upsal bych se snad i čertu, kdybych zase mohl běhat...
Děkuji. Pavel Škrleta
MUDr. Dalibor Zeman  |  Basic member  |  Chirurgie  |  Říčany
  • 24 odpovědí
Dobrý den,

rázová vlna by Vám měla nejen pomoci v rehabilitaci, ale úpon , který je zhmožděný, vyléčit. Tím, jak proniká hluboko do tkáně, dokáže navodit hojení. Je potřeba vás vyšetřit a stanovit postup léčby. Více informací na
www.klouby.com

S pozdravem
MUDr. Dalibor Zeman
FYZIOklinika s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 297 odpovědí
  • 12 Likes
Dobrý den,

ve Vašem případě je rázová vlna určitě metodou volby. Je prokazatelně účinnější nežli aplikace ultrazvuku. Často je efekt, zejména u bolestivých svalů, patrný již po první aplikaci. Samozřejmě, že zhmožděný sval chce svůj určitý čas, ale máme zkušenosti na naší klinice, že přetížené či zhmožděné svaly se po aplikaci rázové vlny stávají znovu brzy plně funkčními a klienti se mohou poté relativně velmi brzy navrátit ke svému sportu.
Přeji Vám brzké uzdravení!

Mgr. Kateřina Pešlová
FYZIOklinika fyzioterapie s.r.o. ,
Revmacentrum®  |  Basic member  |  Brno
  • 1230 odpovědí
  • 9 Likes
Zdravím,
o pozitivním účinku rázové vlny již bylo dost řečeno. Vyberte si pracoviště, které Vám může ošetřit poranění buď nízkoenergetickou rázovou vlnou RSWT s 4-6 návštěvami, nebo ošetření vysokoenergetickou rázovou vlnou ESWT jednorázövě.
prim. Moster, Revmacentrum, XXXXXXXXXXXXXXXXX
Andrea  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, po dnešním ultrazvukovém vyšetření mám zjištěnou praraosal.kalcifikaci, prosáklé úpony hamstringu, robustnější vláskovité mikroinkrustace v délce 4cm. Res. Chron.tendinitis příčin úponů hamstringu - pomůže mi při hojení rázová vlna i v tomto případě? U tenisového loktu mi totiž nepomohla. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Ráj na zemi. Musím říct, že po předchozích špatných zkušenostech se zdravotním personálem z jiných ústavů, včetně lékařů, zde jsem se cítila moc dobře, milý vstřícný personál, včetně lékařky samotné a léčba účinná. Moc d... Více 

Léčba rázovou vlnou - Související videa

Doktor ve Vašem okolí