Otok uzlin po přístrojové lymfodrenáži

Otok uzlin po přístrojové lymfodrenáži

anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Hezký den, po přístrojové lymfodrenáži dolních končetin (nafukovací "kalhoty" - tlakové vlny) mi otekly uzliny na krku, pravá bolestivě, levá už je opět v normálu (po třech dnech). Dříve jsem žádné potíže nepociťovala, žádná bolest v krku apod. Je to pouze důsledek rozpohybování lymfatického systému, řeší se tak pouze nějaký menší skrytý problém a nemusím se ničeho obávat? Děkuji.
Rehabilitace - Mgr. Pavel Bajnárek  |  Basic member  |  Liberec
  • 105 odpovědí
  • 1 Like
Je otázka, jestli Vám před přístrojovou lymfodrenáží manuálně uvolnili uzliny v oblasti krku a regionální uzliny v tříslech. Následný otok po aplikaci by mohl být způsoben jejich neuvolněním. Také to může být důsledek projevu zánětu dané oblasti, akcentovaný rozpohybováním lymfy. Má rada - před jakoukoliv lymfodrenáží - i přístrojovou - bezpodmínečně vyžadujte manuální uvolnění uzlin oblasti krku a regionálních - třísla nebo podpaží - podle oblasti lymfodrenáže. Pokud by byly obtíže i po správně aplikované lymfodrenáži, je lépe nechat se vyšetřit u lékaře - lymfologa.
anonym  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Děkuji moc za odpověď. Půjde nejspíš opravdu o to, že mi tentokrát nebyly uzliny manuálně uvolněny. Na předešlé lymfodrenáži tomu tak bylo, což jsem si uvědomila až teď. Předpokládám tedy správně, že se uzliny postupně uklidní? Příště už na tento doporučený správný postup budu pamatovat.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Do Amaryllis jsem zavítala v důsledku nemizící celulitidy na stehnech. Ani zdravá strava, ani cvičení už nezabíralo. Už po pátém zákroku vidím výrazný rozdíl - celulitida ubyla a kůže se začíná pomalu zpevňovat. Slečna, ... Více 

Doktor ve Vašem okolí