Ztráta plodové vody po amniocentéze

Ztráta plodové vody po amniocentéze

riga7  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den,v 17týdnu jsem podstoupila odběr plodové vody a pár hodin po odběru mi odtekla polovina vody.9dní jsem byla hospitalizovaná v nemocnici,žádná voda už neodtýkala a tak jsem byla propuštěná domů.Miminko se drží a vše je zatím v pořádku.Ale voda se moc nedoplňuje.Je možné,že menší množství vody bude miminku stačit a neohrozí to jeho další vývoj?Děkuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je dobré že se to zastavilo,pokud všechno ostatní bude v pořádku,časem se plodová voda srovná,

S pozdravem,

MUDr Ilič
okob  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,

Mam dotaz. byli jsme na amniocenteze.Vse vporadku.
Po dni dostala pritelkyne horecky a bolesti.Dalsi den jsem ji vezl do LBC do nemosnice a tam zjistili ze dostala infekci.Dalsi den dostala bolesti a doktorka ji nechala ze musi neco vydrzet.Dalsi den po poledni ji praskla voda a vytekla uplne cela.Cekame prvni den zda se neco nezlepsi ale uz jsme se tak vybreceli oba,ze pockame jeste do ctvrtka.Chtel jsem se zeptat zda muze byt miminko tak dlouho bez vody,jak ta infekce pusobi na miminko?Nepocitame uz ze miminko zachranime ale chteli jsme vedet zda jsme udelali vse.Je to 20tyden.Pritelkyni je 29let a testy na 16tydnu vysli negativni ale jedna hodnota byla spatna jen o trouchu,bylonam doporuceno zjistit toz plodove vody.Rekli ze miminko je zdrave a je to kluk tyden po te musime mimco dat pryc. Udelali jsme vse pro zachranu mimca??Bylo pochybeni v Liberecke nemocnici a zanesli ten zanet oni???Kdyz byla zdrava?Co dal??Jsme psychicky na dne a porod 20tydeniho miminka nas ceka.Ach jo a to pry je rizyko 0.5 - 1procento potratu.Pomozte nam a poradte zda jeste cekat ci kvuli infekci prerusit tehotenstvi.

Dekuji
MUDr. Ilič Zdravko  |  Basic member  |  Praha
  • 357 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,

je mě líto že se Vám to stalo,ano těhotenská ztráta při AMC je do 1 procenta a proto se odběr plodové vody provádí jen když je riziko postižení plodu stejné či vyšší jako rizoko AMC.Další postup je třeba koordinovat s lékaři.

S pozdravem,

MUDr Ilič
vale46  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 2 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho po odběru plodové vody hrozí nechtěný únik plodové vody a jak to poznám. Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí