Amniocenteza - pozitivní vysledek na downa?

Amniocenteza - pozitivní vysledek na downa?

Andy  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ve 13tt jsem podstoupila vyšetření NT+ screening, který mi i vzhledem k vysokému věku 42l vyšel PAPPA 0,7, bHCG 0,54, NT 1,15, riziko 1/1000, tedy velice dobře, přímo "unikátně ", jak mi bylo sděleno genetičkou. Ovšem při druhém UZ v 21tt doktor upozornil na srdíčku malého echogenní srdeční fokus, mírný pravolevý nepoměr a tím začal mít podezření na Down a, takže námi doporučil i vzhledem k věku amniocentezu. Ráno odběr plodovky, žádná bolest a hlavně během celýho dne žádné komplikace, navíc nebyla jsem nervózní, že by testy na Downa, nebo jiný syndrom dopadly pozitivně, vždyť u NT+ screening u v I.trimestru dopadli včetně UZ unikátně.. vecer v den odběru mi zavolají jedny výsledky a za 14 dní další... o to větší šok byl večer v den odběru plodovky, kdy mi Dr. sdělil, že testy vyšli moc špatně a máme se dostavit na genetickou konzultaci. Jak je možné, že Downuv syndrom není ani v nejmenším náznaku potvrzený při prvním screeningu, kde se sleduje především šíjové projasnění, atd, ale při amniocenteze vyjdou velice špatně výsledky, tedy z prvního výsledku, netuším jestli se bude brát v potaz ještě druhý výsledek, který má být o 14 dní? Nemohu tomu uvěřit že je to možné, celý čas je všechno v naprostém pořádku, těhotenství probíhá nádherné a vše se v jedné minutě změní.. Pevně doufám, že bude ještě možnost vyloučit pozitivní výsledek z amniocentézy ještě jinýma testama, vyšetřeníma a nebudeme muset tak přerušit ve 23t těhotenství. Je ještě šance to vyloučit?
Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Andy, dostala jste odpověď někde jinde? Víte něco nového?
Andy  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
doposud jsem nikde jinde odpověď nedostala, nic nového nevím..

Reakce na Andy

Lucie  |  Moderátor
  • 565 odpovědí
Andy, dejte vědět, dřžím Vám palce na další výsledky!
dorkas  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 2 odpovědí
Andy znám případ kdy amniocen. potvrdila dawna a dítě je zdravé. Dnes není nic 100%. I srdíčko se může upravit. Já sama jsem měla podezření na dawna-dcera je zdravá, pak bylo podezření u jednoho dítěte na Edwardse-bohužel malý zemřel v 17.tt,ale z jiných příčin Edwards to nebyl.Bohužel se zaměřovali jen na to a přehlédli jiné věci-Malý se mohl narodit jako zdravé miminko. Lékaři nejsou všemocní-zkuste věřit svým instinktům.Přeji vám ať je vše v pořádku a narodí se vám krásný zdravý chlapeček.

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí