Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Opakovaná nízká hladina PAPP-A a volný beta-HCG - Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Diskuze

Opakovaná nízká hladina PAPP-A a volný beta-HCG

Opakovaná nízká hladina PAPP-A a volný beta-HCG

Jittyy  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
Dobrý den,
absolvovala jsem I. trimestrální screening. Celkový výsledek je negativní, UZ v pořádku, ale špatné výsledky krve (volný beta-HCG 0,318 MoM; PAPP-A 0,350 MoM). Díky tomu zvýšené riziko Trizomie 18 1:1927 (po doplnění softmarkerů 1:11487). Riziko preeklampsie nízké, hraniční riziko IUGR neklesá pod 1:100. Je mi 35 let a jedná se o mé druhé těhotenství. Je žádoucí, abych při takovémto riziku šla na genetickou konzultaci a absolvovala invazivní vyšetření?
Podotýkám, že v prvním těhotenství před dvěma lety jsem měla hladiny obou hormonů ještě nižší (cca 0,22 MoM) a riziko Trizomie 18 bylo tudíž ještě vyšší, ale žádné invazivní vyšetření jsem neabsolvovala. Mám zdravého syna, narozen v termínu.
Spíše mě zaráží, že mi hodnoty krve vyjdou vždy takto nízko. Nemyslím si, že by to souviselo s věkem. Existuje na to nějaké vysvětlení?
Děkuji Vám za odpověď.

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí