Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Nízké hodnoty papp a i beta hcg 12tt - Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Diskuze

Nízké hodnoty papp a i beta hcg 12tt

Nízké hodnoty papp a i beta hcg 12tt

Myška80  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, ve středu jsem byla na screeeningu 1. trimestru, je mi 35 let. Vyšteření proběhlo ve 12+0, plod měl 5,9cm. U miminka bohužel ještě nebyla vidět nosní kůstka, ale i tak lékař na základě ultrazvuku vyhodnotil veškerá rizika syndromů jako negativní...na základě uz i krve Down dokonce 1:5000 a ten další 1:3000. Bohužel krev ale dopadla špatně, mám hodně nízké i papp i beta hcg a hází to tím pádem Edwardsův syndrom.Přesné hodnoty nevím, výsledek mně byl sdělen jen telefonicky a papír dostanu až od svého lékaře za 3 týdny :( Lékař ze screeningu si mě pozvala znovu na 16tt, na odběr polodové vody naštestí ne, že by se mohlo udělat víc škody než užitku. Protože ultrazvuk se mu naopak líbil... miminko nemá skřivené prstíčky levé ruky, palec je normální, motýlek v hlavě také krásný. Srdíčko bilo, ale zrovna se miminko splašilo, tak mu to stížilo. Prosím mohou být ty špatné hodnoty v krvi způsobeny i něčím jiným... ne tak vážným. Neměla jsem čas se pana doktora po telefonu vyptávat, byla jsem v práci. Ta nejistota je hrozná, moc se bojím a mám pocit, že se za ty skoro 4 týdny zblázním. Moc vám děkuji za odpověď. S pozdravem, M. Dostálová
MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Vážená paní,
není vhodné komentovat výsledky vyš genetického pracoviště,které tento screening provádí.Pokud s amniocentesou nesouhlasíte můžete si nechat provést prenascan.
Debnár
Myška80  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
To ne že s ní nesouhlasim, pan doktor ji nepovažuje za žádoucí. Ráda bych věděla, jesti by mohlo způsobit tak nízké hodnoty něco ne tak vážného... treba to, že mám vyšší tlak v těhotenství a dost špatně se mi dýchá... Nebo jestli je to nezvratný závažný stav.

Reakce na Myška80

MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
To co udáváte chybný výsledek testů nezpůsobilo.Pokud nechcete podstoupit amniocentesu ani neinvazivní krevní prenatální testy,je vhodné v 16 týdnu gravidity provést tripple test a počkat na výsledky po integraci s prvotrimestrálním sreeningem.
Debnár

Reakce na MUDr. Miloš Debnár

Myška80  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
Samozřejmě bych podstoupila jakékoli vyšetření, než být v nejistotě. Bohužel můj gynekolog mě viděl naposledy koncem 11.tt a dal žádanku na to vyšetření a řekl, ať přijdu za měsíc.... Na vyšetření jsem byla na konci 12tt, dopadlo jak dopadlo...výsledky poslány mému gynekologovi, abych si je tedy až za 3 týdny vyzvedla a dala do prukazky. A mám znovu přijít v 17tt, jestli se potvrdí Edwards či ne. Takže v tom pochopitelně jen sama s obavami tápu a měsíc ještě budu, pokud se nedejbože nic nestane. Asi mi tedy nic jiného nezbývá, když je to krev kontra UZ. Děkuji Vám.

Reakce na Myška80

MUDr. Miloš Debnár  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Šumperk, Oskava
  • 234 odpovědí
  • 48 Likes
Vím, že toto čekání je velmi stresující.Pokud má genetik postupovat neinvazivně"zcela nejšetrněji"je nutné skutečně vyčkat a tripple test podstoupit včetně UZ vyš.Věřím , že vše dobře dopadne.
S pozdravem Debnár

Související recenze a zkušenosti

mammisek 11.10.2018
Nevím

Dobrý den včera jsem byla na 1.sreeningu.Ultrazvuk dopadl na výbornou vše v pořádku,ale krevní testy pozitivní Papp 2.31-0,56Mom,FBHCG 57,17-1,82 Mom.Mam z toho strach

Vyšetření NT + biochemický screening v 1.trimestru - Související videa

Doktor ve Vašem okolí