Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Hormonální vyšetření a léčba clostilbegytem - Hormonální vyšetření - Diskuze

Hormonální vyšetření a léčba clostilbegytem

Hormonální vyšetření a léčba clostilbegytem

xxxpaxxx  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den, v listopadu 2010 jsem vysadila HA, chceme s přítelem otěhotnět. "Nenastartoval" se mi ale menstruační cyklus. V únoru mi paní doktorka udělala hormonální profil a po výsledkách nasadila clostilbegyt a utrogestat. Nyní začínám 3.cyklus s CLB. Dnes jsem se paní doktorky ptala, jak budeme postupovat dál, pokud tento cyklus bude neúspěšný, protože co jsem se dočetla tak běžná délka lečby CLB jsou 3 cykly. P. doktorka mi řekla, že CLB budu brat další 2 měsíce s tím že ted mam dávkování 1-1-1, 4. cyklus - 4 tab, 5. cyklus 5 tab denně. Pokud bychom byli stále neúspěšní tak by následoval spermiogram a já posléze laparoskopii -"profouknutí" vejcovodů. Chci se zeptat, zda nemůže 5 cyklů CLB s tímto dávkováním nějak uškodit - cysty apod. a zda není náslepný postup (spermio, laparoskopie) nějak unáhlený, uchvátaný. Když se snažíme půl roku. Mně je 25, přítelovi 33, jedno dítě už má. Děkuji za odpověď
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
je pravdou, že Clostilbegyt by něměl být užíván déle než ve 4, maximálně 6 menstruačních cyklech. Běžná dávka jsou 1-2 tablety denně, při nereagujících vaječnících se dávka může zvýšit na 3-4 tablety denně. Bylo by ale nanejvýš užitečné kontrolovat reakci Vašich vaječníků na podanou stimualaci ultrazvukem. Také bych doporučila provést Vaše základní hormonální vyšetření 2.-3. den menstruačního cyklu. Vyšetřit spermiogram partnera je naprosto v pořádku. Teprve na základě všech zjištěných výsledků bych se rozhodovala o provedení laparoskopie. Je také pravdou, že pár se považuje za neplodný po roční neúspěšné snaze o graviditu.
Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
p.pucinka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, mám za sebou měsíc užívání tohoto léku a tlak v podbřišku jsem cítila 16.den od menstruace což byla asi ovulace že? dnes 10den od této ovulace mi měly přijít měsíčky - zatím nic a TT mi ukázal negativní. Myslíte, že je na TT ještě brzy? Všechny reklamy a příbalové letáky říkají, že test se může použít v den očekáváné menstruace. Co si o tom myslíte vy?
Moc děkuji za odpověď Lucie
MUDr. Jan Řičánek  |  Basic member
  • 29 odpovědí
Optimální je, když je cyklus tzv. monitorován, tedy v průběhu stimulace se provede ultrazvukové vyšetření Vašich vaječníků a lékař stanoví den předpokládané ovulace. Pochopitelně nelze garantovat otěhotnění již v prvním cyklu léčby. Těhot. test skutečně bývá pozitivní v období očekávané menstruace. Zdravím a přeji hodně úspěchů J. Řičánek
Luc78  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,v květnu mu byl píchnut pregnyl,v červnu ne,neměla jsem vajíčka,nyní jsem dostala opět MS a 5.-9.den cyklu mám brát clostilbegyt a 11.den jít opět na folikulometrii a pregnyl.Léčím se na štítnou žlázu,beru Letrox.MS mám pravidelnou,28-29 dní. Mohlo by se nám již zadařit? děkuji za odpověď
Vidinka  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den.
Měla bych dotaz. Po roce neúspěšného snažení o mimnko jsem přešla k jinému gynekologovi a ten mi hned na první cyklus napsal Clostilbegyt 5 až 9 den cyklu. Ve 12 dnu cyklu jsem byla na ultrazvuku a tam mi řekli, že ovulace bude 16 a 17 den. Bolest v podbříšku byla docela velká, ale i přesto jsem se pokusli o miminko.
Od 18. dne beru Utrogestan 3krát denně, ale hned od prvního dne mě v podbříšku divně pobolívá. Není to stálá bolest na obou stranách, ale semtam nepříjemné píchnutí uvnitř, které je dost nepříjemné. Utrogestan mám brát ještě 6. dní.
Sex byl bez bolesti.
Myslíte, že by ta bolest mohla být způsobená cystou nebo něčím jiným? Můj pan doktor má dovolenou.
Přede moc děkuji za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

bolest může způsobot cysta.Bylo by dobré vyhledat gynekologa/Vašeho by měl někdo zastupovat/ a provést UZ vyšetření.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
léčba clomifencitrátem je jednou z prvních možností léčby neplodnosti. Ale určitě před podáním těchto léků by měl být proveden podrobný spermiogram. Doporučujeme i provedení f-čních testů spermií a postkoitální test. U partnerky by mělo být provedeno hormonální vyšetření, test protilátek a imunologické vyšetření. Jen tyto informace mohou rozhodnout zda léčba CC bude mít efekt a zda není nutný jiný typ terapie.
prim MUDr Pavel Texl
Balo18lo  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor na šanci na otěhotnění při těchto výsledcích hormonálního profilu (3. den cyklu, říjen 2012):
Folitropin (S; arb. látková konc. [U/l] *) 6,4
T3 volný (S; látková konc. [pmol/l] *) 4,1
T4 volný (S; látková konc. [pmol/l] *) 7,8
Lutropin (S; arb. látková konc. [U/l] *) 7,8
TSH (S; arb. látková konc. [mU/l] *) 2,683
Estradiol (S; látková konc. [pmol/l] LIA) 62,2
Testosteron (S; látková konc. [nmol/l] LIA) 1,6
Progesteron (S; látková konc. [nmol/l] LIA) 3,5
Prolaktin (S; arb. látková konc. [mIU/l] LIA) 1,38
Na zvýšený prolaktin beru 2. měsíc Parlodel a na stimulaci štítné žlázy Letrox. Mívala jsem vždy nepravidelnou menstruaci, někdy i vynechávání a mírné bolesti v podbřišku i během cyklu. Je mi 32 let. Děkuji za odpověď.
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
dle výsledků se nejedná o významnou poruchu, ale dopnil bych anti - mulleriánský hormon / AMH / , případně protilátky proti oocytům a spermiím.A samozřejmě spermiogram.Pokud máte zájem, můžete nás navštívit k bezplatné konzultaci a my Vám vše vysvětlíme a vyšetříme.Vše hradí pojišťovna.

S pozdravem
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
salynka24  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den.. 4tým rokem se snažíme o miminko a po vyšetřeni spermografu,je přítel v naprostém pořádku,nad průměr. Tak jsem byla na vyšetřeni ja a zjistil mi pan doktor,že jsem bez ovulace :/ nasadil mi clostilbegyt od 5DC do 9DC od 11DC utrogestan vše o 2tabletách denně. . Ale nic z této první léčby nezabralo ani trošku :/ takže mám ted brát další měsíc to samé ale ve 4 tabletkách za den,tedy jen clostil po 4řech denně. Není to moc? Prý je z toho rakovina :( docela se toho bojím a vůbec nevím co se ve mne děje,asi jsem neplodná :/ děkuji za info.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí