Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Bolesti po inseminaci - Intrauterinní inseminace - IUI - Diskuze

Bolesti po inseminaci

Bolesti po inseminaci

aaa  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
podruhé jsem podstoupila nitroděložní inseminaci.První pokus proběhl bez problémů, ale bez úspěchu, při druhém pokusu byla nejdříve ultrazvukem potvrzena ovulace,proveden transfer, po 60min. začaly ohromné bolesti celého břicha - křeče a přetrvávaly celý den a noc - nemohla jsem se ani hnout-jen jsem ležela, večer teplota 37,5 při jakémkoli pohybu bolest a pocit na omdlení-nikdy nic takového nemívám, druhý den je lepší, ale při jakémkoli otřesu cítím bolest celého břicha - i při jízdě autem a sebemenší aktivaci břišního svalstva.Lékař přiřkl problém jinému zpracování odebraného spermatu v laboratoři než poprvé a přislíbil odeznění bolesti do 6hodin, jiný lékař stanovil dg. jako ovulační krizi. Může být i jiný problém s provedenou inseminací - co to může znamenat s možným otěhotněním? (infekce, mimoděložní otěhotnění, event. shodou okolností ve stejnou dobu nějaká břišní příhoda a je vůbec možná taková okamžitá odezva organismu a znát odpověď - je možné podstoupit nějaké vyšetření pro přesnější stanovení dg.?)Budu schopna 5.den po výkonu odjet na 10denní fyzicky náročnou služební cestu?
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní. Pokud při inseminaci pronikne větší množství spermií přímo do dutiny břišní může dojít k peritoneálnímu dráždění s projevy které popisujete. Většinou jsou však mírnější. Záleží také na tom, jakou technikou bylo sperma připraveno.
Dr Texl Sanatorium Helios
aaa  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Jaký režim mi tedy doporučujete - bolesti postupně ustupují, stále mám nezvykle vypouklé břicho a vadí mi to zejména při předklonu a otřesech, je nějaké další riziko zhoršení stavu? - mohu 5.den po zákroku odjet na fyzicky náročnou 10denní pracovní cestu (7 hodin aktivní svalové práce v mrazivém venkovním počasí denně s otřesy z dopadů na tvrdém sněhu a zvedání břemen) a jaká je možnost příp.otěhotnění z takového zákroku?
Děkuji za Vaši odpověď
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Dobrý den,

bolestivá reakce na provednou inseminaci může mít různé důvody.Pokud bolesti začaly v krátké době po provedení inseminace, jako ve Vašem případě,jedná se velmi pravděpodobně o reakci na cizorodou bílkovinu obsaženou ve spermatu,tedy o alergickou reakci,která poté s různým zpožděním (latencí) odeznívá . Jedním z příznaků může být i zvýšená teplota.Pokud ale bolesti a zvýšená teplota přetrvávají,může se jednat i o zánět.K vyloučení zánětu pomohou krevní testy a samozřejmě vyšetření .Může se jednat i o ovulační bolesti a není vyloučená i jiná než gynekologická příčina. Všechny příčiny mohou snižovat pravděpodobnost otěhotnění,ale neměly by mít vliv na graviditu,když budete těhotná.Zda-li budete schopná absolvovat služební cestu,bude záležet na vývoji Vašeho zdravotního stavu.

S pozdravem

Dr.Kult

Sanatorium Pronatal

jaaaaa  |  návštěvník  |  Oslo
  • 4 odpovědí
Dobry den ,

rada by som sa spytala, som par dni po IUI a dnes som mala dost silne bolesti v podbrusku:( aby som bola konkretna...dnes je streda a minuly tyzden v piatok mi robili prve IUI a vcera hned druhe IUI:))to prve bolo vykonavane trosku skor a folikuly este nemali dostatocnu velkost ,ale lekar to predsa len skusil a dnes som zacala uzivat vaginalne tabletky Lutinus (rano a vecer ).,. mohlo by to byt z toho ?? inak ziadne ine potiaze zatial nemam ,len tie bolesti v podbrusku...stretli ste sa uz s niecim takym ? vopred dakujem za odpoved .
Lucie  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
před šesti dny jsem podstoupila druhou inseminaci. Dnes jsem jela tramvají, kde mě někdo shodil na dveře a já se silně praštila do podbříšku. celou dobu to bolí,když jsem v klidu tak méně. Je možné v tak krátké době po inseminaci, aby to měla vliv na plod nebo vůbec na celý průběh oplodnění? Děkuji
Hahah  |  návštěvník  |  Zilina
  • 1 odpovědí
fr
ReproGenesis a.s.  |  Basic member  |  Brno
  • 7 odpovědí
Dobrý den, je velmi těžké stanovit jakoukoliv diagnózu na dálku, rozhodně pokud potíže přetrvávají doporučuji se ihned obrátit na pohotovost, kde by Vám měla být provedena specializovaná vyšetření.
Anna  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zeptat. Jsem 1 den po IUI, již 3 hodiny po jsem začala špinit a večer se přidali bolesti v podbřišku ( připomínající menzes), před IUI mi byl píchnut Pregnyl 5000 a folykul byl 20mm. Jsou tyto problémy normální? Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí