Pravděpodobnost početí IUI x pohlavní styk

Pravděpodobnost početí IUI x pohlavní styk

Anit  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobry den,
pres rok se s manzelem marne snazime otehotnet. Doktorka nam na zaklade vysetreni doporucila IUI. Ja jsem pry v poradku, manzel ma "hranicni pohyblivost spermii". Prekvapuje me, ze pri IUI je pravdepodobnost otehotneni mezi 10-15%. Myslela jsem si, ze pri klasickem styku je pravdepodobnost kolem 20% a IUI by ji melo zvysit. Jak tomu mam rozumet?
Dekuji za upresneni,

Anit
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
opravdu se úspěšnost IUI pohybuje pod 15%. Je to proto, že se jedná o část populace, která již má problém s těhotenstvím. Další důvod je pravděpodobně v tom, že některá vyšetření nejsou dokončena nebo vůbec provedena, a proto selhává i IUI. Kompletní spermiogram není jen počet a pohyb spermií, ale i morfologie, test integrity DNA, TW, IBT - imunologické vyšetření. IUI může selhávat i pro protilátky ženy proti spermiím, vajíčku, zoně pelucidě .....genetické příčiny ...
Proto doporučujeme po provedení tří inseminací doplnit neprovedená vyšetření a zvážit další postup léčby.
prim MUDr Pavel Texl
Anit  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved. Doporucujete tedy vubec IUI nebo je pri tak nizke pravdepodobnosti lepsi jit rovnou na IVF? A jeste mam jeden dotaz. Moje doktorka me informovala, ze po jarni zmene legislativy hradi pojistovny jen 4 zakroky IUI+IVF. Z tohoto duvodu nam doporucuje uhradit si plne IUI (4500Kc) a zakroky hrazene pojistovnou si setrit na IVF. Je to tak i na jinych klinikach?

Reakce na Anit

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Ano, od VZP máme zatím stejné informace. Tato situace se ale s vysokou pravděpodobností změní. Otázkou je, kdy.
Cena IUI je na našem pracovišti výrazně nižší - 1900 Kč.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.

Anit  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
A kdyz jsem pojistena u OZP, tak se mne tato zmena netyka? Myslela jsem si, ze to je dano zmenou legislativy, ktera se vztahuje na vsechny pojistovny. Cena 1900Kc je vc. vsech leku?

Reakce na Anit

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý večer.
Jde o výklad zákona, v kterém je nepřesnost. Od OZP zatím nemáme vyjádření, byť jsme vznesli dotaz již začátkem léta.
Cena je bez léků.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na Anit

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Jako jednu z prvních možností léčby IUI doporučuji. Záleží na věku pacientky. U starších pacientek je šance na úspěšné IUI ještě menší než bylo uváděno a je na pacientce, kterou formu léčby zvolí.
Cena inseminace je v Sanatoriu Helios 1200 Kč.
prim MUDr Pavel Texl
renda  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
  • 1 odpovědí
já chodím s manželem na iui do zlína a cena je 150kč a pak prášky za 150kč
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
IUI se provádí na základě stanovení diagnózy neplodnosti. To znamená, že pár se minimálně 12 měsíců neúspěšně snaží o početí. Pak je pravděpodobnost početí v jednom cyklu výrazně pod 10%. IUI tuto pravděpodobnost v indikovaných případech přibliženě zdvojnásobuje.
MUDr. Jan Šulc
Anit  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dekuji za odpoved. Primo diagnozu "neplodnost" nam doktorka nesdelila. Nenasla nic jineho nez to, ze manzel ma pohyblivost spermii hranicni mezi dobrou a spatnou. Pry neni vylouceno otehotneni pouze stykem. Mame spis problem v tom, ze kdyz manzel vi, ze mam plodne dny, tak ten stres z toho, ze "musi" zpusobuje problemy s erekci. Proto mame za ten rok relativne malo mesicu, kdy jsme se snazili v te spravne dobe. Myslite, ze pokud nemame primo diagnostikovanou neplodnost nebo zavaznou prekazku k otehotneni, mohli bychom mit u IUI preci jen vetsi sanci? Tech 10-15% mi pripada hrozne malo.

Reakce na Anit

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den ještě jednou.
Máte-li zájem o metodu s výrazně vyšší šancí na úspěch, musíte zvolit IVF. To ale zatím nedoporučuji. Radím trochu trpělivosti
MUdr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Lucy 22.6.2021
Spokojený/á

Už podruhé jsme byli u MUDr Vlčka a naprostá spokojenost. Personál byl také vždy příjemný a ochotný. Kliniku jsme po výborné zkušenosti doporučili známé a další miminko bude na světě.

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí