Transfer 4-buněčných embryí

Transfer 4-buněčných embryí

januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,jsem po embryotransféru 3 4-buněčných embryí,všude doporučují PK,vím,že se podle toho pozná to nejlepší embryjko,ale když není na výběr a jsou embryjka pouze 2 nebo 3,tak je opravdu lepší je zavést po 48hodiných do dělohy,kde je lepší prostředí než "v mističce"? Takto mi to bylo řečeno i embryoložkou,tak bych chtěla vědět Váš názor.Ale v přirozeném oplodnění přichází do dělohy embryjka až ve stádiu blastocysty,tak by mě zajímalo jestli nevadí,že se tam přenesou teprve 4-buněčné,není snížená schopnost uhnízdění,když nejsou ve stádiu blastocysty?Předem děkuji za názory.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Jednoznačně se stavím za dlpouhou kultivaci i transfer jediného embrya. Píšete že není z čeho vybírat. Ale transferujete tři embrya. stačilo vyčkat. Všechna dobrá centra se na konferencích chlubí že transferují jedno nebo vyjimečně dvě embrya.
Neznám v ČR centrum které by v odborných kruzích se přiznalo k transferu tří embryí.
Nový zákon navíc zajišťuje pacientce jeden hrazený cyklus navíc, pokud je pransferováno jediné embryo.O ten jste díky tomuto transferu přišla (asi 50 000 Kč).
Můžete nám říct, kde jste podstoupila vaše IVF ??

prim MUDr Pavel Texl
Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobrý den,
Já znám takové centrum. Sama jsem tam podstoupila dokonce několikrát transfer 3 embryí a tvrdili Nám,že čím víc tím líp,tím měla být jako větší šance na uchycení je to UNICA BRNO.Utekli jsme od nich.
januli3
januli3  |  návštěvník  |  Karlovarský kraj
  • 15 odpovědí
  • 1 Like
Děkuji za reakci pane doktore,já už jsem samoplátce,takže si vše hradím sama.Jinak chodím do Pronatalu Karlovy Vary,3 embrya mi transferovali již po druhé,minule byly 8-mi buněčné,samozřejmě na moji žádost a stejně se nezadařilo.Teď mi,ale vyloženě embryoložka řekla,že je lepší je dát do dělohy dřív,že je to pro ně přirozenější prostředí.

Reakce na januli3

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dr.Texl má plnou pravdu.Embryotransfer jednoho embrya po prodloužené kultivaci -nový zákon Vám dáva 4cykly , když při prvních dvou je transferováno jedno embryo.Zákon čím více embryí , tím lépe už dnes neplatí/možná v některých neinformovaných centrech/.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na januli3

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
pokud máte zájem před dalším rozhodnutím konzultovat možnosti dalšího postupu léčby, můžete se objednat na tel.: XXXXXXXXX
děkuji prim MUDr Pavel Texl
Petra  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
chci se zeptat, zda je v pořádku emryo 9 - buněčné, staré 3 dny. Po transferu mě lékař ujistil, že je v pořádku. Ale po přečtení pár článků o mozaickém embryu mám pochybnosti.Prosím o bližší informace. Děkuji Princová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
embrya třetí den vývoje mají 8-12 bb. O mozaice se mluví ve smyslu genetuicky vyšeřených buněk u embryí starších pěti dní. Kdy můžete testovat od tří do deseti buněk.
prim MUDr Pavel Texl
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Třetí den je běžný počet buněk embryí od 7 do 12. O mozaicismu se mluví v souvislosti s PGD, kdy jsou vyšetřovány odebrané buňky z embrya. Při odběru třetí den je většinou vyšetřena jediná buňka a není možné se vyjádřit k mozaice. U pětidenních embryí se testuje více buněk. Většinou 3-10 buněk. Potom některé mohou být s nepravidelným počtem chromozomů (mozaika dobrých a vadných buněk). Potom je nutné rozhodnout, která embrya je ješzě možné použít k transferu, a která je nutné vyřadit.
Ve vašem případě jde pouze o informaci na kolik buněk se již embryo rozdělilo.
prim MUdr Pavel Texl
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry den,byla jsem oplodnena metodou ICSI,odebrana dve vajicka ,zbylo jedno po ctyrech dnech vraceno do delohy 5 bunecne,neni to malo bunek po ctyrech dnech?Ve zprave stadium-5cg3+kci.Dekuji za odpoved. Kousalova
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
transfer čtyřbuněčného embrya čtvrtý den kultivace pokládám za zbytečný. 4tvrtý den se začínají vytvářet již kompaktující moruby. Za správné řešení bych považoval vyčkat do pátého dne a po potvrzení zástavy vývoje embryí bych transfer nedoporučil.
prim MUDr Pavel Texl
Jana  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobry vecer,
psala sem predchozi dotaz.Bohuzel test je negativni.Je me 42 let z predchoziho vztahu mam bez problemu dve deti.S novym muzem deti nemame ani on zadne vlasti nema.Jsme spolu 15 let. Sedm let se snazime o miminko.Spermiogram je v poradku,mam pravidelne menses,ovulaci.
Pred tremi lety IVF 3 vajicka,nedoslo ani ke spojeni.Nekolik inseminaci a jiz zminena nepovedena metoda ICSI. Jedno 5 bunecne embryo zavedeno,vysledek negativni.Nikdy jsem nemela udelano imunologicke vysetreni.Je podle Vas dulezite?Jakou metodu by jste doporucoval vy.
Dekuji za odpoved a Vas cas Jana Kousalova
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den paní Kousalová,
pro další léčbu máte dvě možnosti.
1. uvažoavt o užití dárcovských vajíček. Tato metoda bude mít jistě větší šanci na úspěch, ale jde asi o poslední možnou variantu.
2. Opakovat stimulaci krátkým protokolem v max. dávce FSH 300 j v kombinaci s Dipherelinem 0,1 a pravidelně kontrolovat horm hladiny FSH, LH, E2. Dle ko spg a f- čních testů spermií ( test integrity DNA spermií) zvážit PICSI.
Vždy doporučujeme min. pětidenní kultivaci embryí. Vždy ale záleží na kvalitě techniky a postupů centra. Dokultivovat embrya do šestého dne není jednoduché a nestačí pohé přeložení embryí do jiného média a myslet si, nic na tom není.
Před zahájením stimulace bych provedl ko SPG ( jak jsem napsal výše).
a u vás protilátky proti spermiím, oocytu zoně trof, chlam toxo , test na celiakii CD3 CD4 CD8 NK bb
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí