Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Označení embryí pro embryotransfer - Jak vybrat nejlepší embryo a zvýšit šanci na podařené IVF? - Diskuze

Označení embryí pro embryotransfer

Označení embryí pro embryotransfer

TequilaPaola  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
Dobrý den,17.9.2012 jsem podstoupila transfér 2embrií s označením 4AB a 4BB,IVF jsme podstoupili kvůli partnerově azoospermii,já jsem z gynekologického hlediska v pořádku.Jsem trochu na vážkách co znamená přesně označení těch embrií,pochopila jsem že se jedná o 4 buněčná embria a ta 2 písmena asi upřesnují kvalitu,nevím ale co z toho vyplívá pro mě a jaká je úspěšnost IVF s takto označenými embrii.Předem děkuji
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
záleží na dnu vývoje embryí. Normálně dosahují embrya tohoto stádia druhý den kultivace. Pokud se jedná o třídenní embryo je vývojově pomalejší. V Sanatoriu Helios doporučujeme transfer až pátý den vývoje ve stádiu blastocysty. Vícedenní kultivace lépe ukáže kvalitu embrya. Při transferu druhý den se úspěšnost pohybuje mezi 20-25 %. Navíc v současné době platí zákon upravující úhradu IVF. U pacientek s transferm dvou embryí jsou hrazeny pouze tři pokusy. Při transferu jednoho je hrazen jeden cyklus navíc.
Od roku 2011 provádíme transfer pouze jediného embrya a při kvalitní kryokonzervaci mají rozmražená embrya stejnou šanci jako čerstvá.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí