Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Syndrom mizejícího dvojčete po IVF - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Syndrom mizejícího dvojčete po IVF

Syndrom mizejícího dvojčete po IVF

Ivka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,jsem v 15 tt po IVF,již 14 dní občas zakrvácím jinak dost silně špiním.Mám velký strach o miminko v 7tt mi zjistili syndrom mizejcího dvojčete řekli mi,že zamlklé miminko se vstřebá ale pokaždé na ultrazvuku bylo a vůbec se nemělo k tomu aby se vstřebalo.Ve 13 týdnu jsem vysadila utrogestan a od toho dne jsem začla špinit poté i krvácet jela jsem na pohotovost tam mi neřekli vůbec nic jen mi dali zpět utrogestan a ascorutin a nařídili klidový řežim,krvácení se po 5 dnech opakovalo doktor mi řekl že tam vidí hematon přidal mi magnosolv krvácení se opět po pár dnech opakovalo hlavně v noci jela jsem do podolské porodnice kde jsem registrovaná a zase jsem se toho moc nedozvěděla,je možné že krvácení způsobuje odumřelé dvojče co tam stále je a nevstřebalo se nebo hematon?Místy je krev hnědá hrudkovitá pak zase celý den nic a pak v noci čerstvá krev bojim se o živé miminko.Předem moc děkuji za radu Ivana
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Krvácení může s přítomností mizejícího dvojčete souviset. Hematom je určité množství krve uložené mezi obaly plodu nebo mezi obaly a stěnou děložní. Nejde o příčinu nýbrž o následek krvácení. Na tom, jak krvácení vypadá, až tak nezáleží. Barva a další vlastnosti krve hodně závisí na tom, jak rychle krev z rodidel odchází- mění se barva, konzistence i další vzhledové charakteristiky.
Samozřejmě jde ve Vašem případě o rizikové těhotenství, ale šance na to, že vše dobře dopadne a porodíte zdravé donošené dítě je opravdu vysoká. Je třeba abyste se obrnila trpělivostí a zbytečně se nestresovala. Vím, že se mi to lehko říká, ale psychická pohoda také hraje důležitou roli.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
Ivka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Moc děkuji za Vaši odpověď.Určitě mě povzbudila a pomohla snad vše dobře dopadne.Ivana
Iva80  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,
chtěla bych se dotázat, zda je možná existence cysty v gestačním váčku. Jsem po I.U.I., na UZV byli zjištěny dva gestační váčky umístěné vedle sebe v děloze. Již na ultrazvuku byl patrný v jednom gestačním váčku menší hyperechogenní prstenec velikosti cca 2 mm. Nyní jsem byla na UZV po 14.dnech znova, jedno embryo se vyvíji normálně, má srdeční akci, délku cca 1,16 cm a nález odpovídá délce těhotenství cca 7 týdnů + 2. Druhé embryo, se vyvíjí pomalu, má max. 4 mm, srdeční akce viditelná, ale hyperechogenní prstenec nad ním je větší, skoro 5 mm v průměru.
Chtěla bych se zeptat, zda je možné, že by se mohlo jednat o nějakou cystu, která ohrožuje vývoj embrya a zda by to mohl být syndrom mizejícího dvojčete, případně zda je riziko pro normálně vyvíjející se plod??
Žádné obtíže, bolesti ani špinění či krvácení prozatím nemám.
Moc Vám předem děkuji za odpověď, jsem poměrně dost vystrašená a můj lékař mi dotaz nezodpověděl. Další kontrola UZV je za 14.dní.
Ivka  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý den,ještě jednou moc děkuji za rady a povzbuzení které jsem zde dostala nyní jsem v 33tt a myslim že ted už bude muj chlapeček ok,tehdy když jsem krvácela jsem se vážně bála že přijdu i o miminko co bylo živé krvácení zavinil opravdu syndrom mizejícího dvojčete a byli to všecko obrovské nervy.Odpověd pana doktora mi moc pomohla se dostat alespoň trošku do pohody.Všem přeji aby to vše dobře dopadlo trpělivost a hlavně krásné a zdravé dětičky :-)
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
dle Vašeho popisu se může jednat o hematom / krevní kapsu/, která se může spontánně resorbovat.Ale lépe by bylo to pořádně posoudit na UZ - nemusí se jednat o ohrožení plodu, ale nutno sledovat dynamiku srdeční akce.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí