Příčiny neuchycení embrya

Příčiny neuchycení embrya

Leonka301  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, prosím Vás pěkně, co může být příčinou toho , že se embryo v děloze neuchytí? Jsem po 4 IUI, 2 IVF, 1 kryotransferu. V děloze mám myom o velikosti asi 2-2,5 cm. Myslíte , že by to mohlo mít vliv? Jiné problémy snad nemám.Cyklus mám cca po 26 dnech ,týden před vždy špiním. Myslíte, že by bylo dobré nechat si myom před dalším pokusem odstranit?Děkuji za odpověď.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
záleží na lokalizaci myomu, pokud myom nezasahuje do dutiny děložní, neměl by sám o sobě při této velikosti vadit uhnízdění embryí. Doporučuji Vám však požádat o laboratorní testy, které by mohly pomoci objasnit příčinu opakovaného selhání implantace embryí. Jedná se zejména o genetické vyšetření Vás i partnera, tzv. karyotyp, Vaše imunologické vyšetření a vyšetření trombofilních mutací, fragmentace DNA ve spermiích. Bylo by také dobré vědět, zda Vám byla přenášena morfologicky kvalitní embrya. Lze Vám rovněž doporučit genetické vyšetření embryí před jejich přenosem do dělohy, což je dalším stupněm jejich selekce. V případě transferu geneticky zdravých a morfologicky dobře vyvinutých embryí se zvýší šance na jejich úspěšné uhnízdění.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Prague Fertility Centre  |  Basic member  |  Praha
  • 22 odpovědí
  • 2 Likes
Dobrý den,

zda může myom způsobit poruchu uhnízdění embrya záleží především na jeho lokalizaci a velikosti. Po tolika neúspěších po IUI a IVF byste si zasloužila další podrobnější vyšetření, aby se vyloučily i další příčiny neúspěchu, pokud již nebyly provedeny (genetické, imunologické, hysteroskopické) a samozřejmě je třeba brát v úvahu i kvalitu vašich vajíček a spermií a z toho rezultující kvalitu embryí. Podle embryologa by se v tomto případě měl navrhnout další postup (PICSI, jiný stimulační protokol, darované oocyty...spermie).

S pozdravem
Alena Košťáková

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí