Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Značení embryí - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Značení embryí

Značení embryí

katka  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den. Chtěla bych se zeptat,jsem po KET. Byla mi vrácena dvě embrya 2E,BC a FBC.Co toto označení znamená?
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, proč se s tímto dotazem neobrátíte na svého lékaře v centru , kde Vám prováděli transfer ?
Tímto nechci být nezdvořilý, ale toto radím všem pacientkám. A pokud Vám není odpovězeno dostatečně raději běžte do jiného zařízení.

Dr texl Sanatorium helios
Radka T.  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Já paní Katce rozumím, člověk se v centru dozvídá spoustu nových věcí a na vše se nestihne zeptat, příp. jiné varianty ho napadnou až v klidu doma.
cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,

můžete mi prosím vysvětlit. Měli jsme 1 embryo 10b po 3 denní kultivaci. Někde jsem četla že někdo měl třeba 8bb, jaký je rozdíl právě v tom jedním b a dvěma bb ? A dále by mě zajímalo jak vypadají prvotřídní embrya jaké mají označení ?

Reakce na REPROMEDA, s.r.o., Centrum reprodukční medicíny a preimplantačního genetického testování

cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji p.doktorko za odpověď. Nezlobte se, ale ještě by mě zajímalo z vašeho pohledu. Je vhodné transportovat 3denní embryo 10b nebo je lepší kultivaci o jeden den prodloužit? Vím že se kultivuje i 5 dni. Nevím na jakou kvalitu se může při delší kultivaci embryo dostat,zda je to risk čekat a je vhodnější zavést třeba už 3denní horší kvality.

Reakce na cipisek

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
pokud v embryologické laboratoři dobře funguje kultivace embryí, je z hlediska vývoje embrya jedno, zda je kultivováno mimo tělo nebo se 3. den přenese do dělohy. Pokud je získáno pouze jedno případně dvě embrya, doporučujeme jejich transfer do dělohy po 48 hodinách, tedy bez prodloužené kultivace. Prdoloužená kultivace nám slouží k výběu kvalitních embryí pro přenos do dělohy, maximum informací o kvalitě embryí získáme tehdy, je-li jejich kultivace pětidenní. Máme-li tedy k dispozici více embryí, je lépe je kultivovat pět dnů a pak z nich vybrat ty nejperspektivnější. Prodloužit kultivaci jednoho desetidenního embrya o jeden den vcelku postrádá na významu.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí