Poměr FSH a LH

Poměr FSH a LH

nelisss  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, ráda bych se zeptala na poměr FSH a LH. Četla jsem že ideální je poměr 2:1 2-4 den cyklu. Cokdyž je ale LH o krapet vyšší, než je doporučený poměr?..Jakože není uplně v tomto poměru, ale zase není v poměru 1:1 a není ani vyšší než FSH (např FSH 5 a LH 3,8) To znamená poruchu cyklu?? A pokud má žena anovulační cyklus, tak má vyšší LH než FSH?? V jednom nejmenovaném centru mi tvrdili, že mám hormony v normě a přitom mi neproběhla ovulace,..chci jít na IVF, tak zvažuju různá centra. Děkuji za odpověď.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní. U hormonálních hladin neexistuje jednoduchá rovnice , která určí zda ovulace proběhla nebo ne. I poměr FSH : LH není nic absolutního. Např u pac s HAS (hyperandrogenním sy.)je poměr zcela obrácený. Ale toé neznamená, že tyto ženy neotěhotní. Vzhledem ke složitosti problému vám radím osobní konzultaci, při které si problematiku vysvětlíme rychleji a snadněji.
Dr Texl Sanatorium helios brno
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
jak již zde bylo napsáno, poměr LH a FSH je jen jedním z kamínků mozaiky, která skládá stav vašeho mestruančího cyklu. Obecně řečeno vyšší FSH znamená horší reaktivitu vaječníků a vyšší LH vyšší riziko přehnané reakce na stimulaci. Nic však neplatí absolutně a je třeba zohlednit i další faktory.

s pozdravem
dr. Otevřel, Unica, Brno, XXXXXXXXXXXX

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí