Neofollin a pozitivní test

Neofollin a pozitivní test

Marfi  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 5 odpovědí
Dobrý den,

podstoupila jsem IVF ( manžel má špatný spermiogram). otěhotněla sem, ale bohužel plod se nevyvíjel- 16.4. mi byla provedena revize dělohy.Menstruaci jsem dostala 8.5. a trvala do 15.5. . včera- tzn 25.5. jsem byla na kontrole v CARu, kde mi skrze hnědý výtok byla aplikována injekce Neofollin. dnes jsem 19 DC a udělala jsem si těhotenský test. na testu se objevila slabá čárka ( pozitivní) může to být vlivem včerejší injekce? a jak vidíte to, že od 28.5. bude probíhat stimulace na druhý pokus IVF? mám dlouhý protokol, takže budu začínat šplíchat Synarel. není to příliš brzy? nerada bych , aby pokus přišel v niveč.. ( předchozí stimulace probíhala od 4.2. a ET byl 4.3. . Předem děkuji za odpověď.
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
po každém neúspěšném těhotenství /navíc ukončeném revizí dělohy/ nepovažujeme za vhodné ani snahu o koncepci, natože léčbu metodami asistované reprodukce dříve než za 3 měsíce.
S pozdravem
Doc.MUDr.T.Mardešić CSc., vedoucí lékař Sanatoria Pronatal (XXXXXXXXXXXXXXX)
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Injekce Neofollinu nemůže vyvolat pozitivitu těhotenského testu. Rozhodně je třeba test zopakovat, případně vyšetřit hladinu HCG v krvi. Po revizi dělohy po potratu sice může pozitivita HCG přetrvávat, obvykle ale maximálně 4 týdny.
Po revizi děložní dutiny doporučujeme se snahou o další otěhotnění vyčkat 3 měsíce.
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
Neofollin pozitivitu těhotenského tesu nezpůsobí, těhotenský test detekuje jen těhotenský hormon, ten v Neofollinu rozhodně není obsažen. Doporučuji Vám vyhledat lékaře a nechat si bez odkladu vyšetřit hCG, tedy těhotenský hormon z krve. Při pozitivitě hCG je třeba provést další vyšetření, vše by Vám měl vysvětlit Váš ošetřující lékař.
Po revizi dutiny děložní doporučujeme neprovádět další transfer minimálně po dobu dalších 3 měsíců.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Petra.Cirikova  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobry den,

Od 22. dne cyklu jsem na synarelu, ale menses je zpozdena. Znamena to, ze se ivf neuskutecni?

Dekuji za odpoved.

Petra.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí