Brzké krvácení po transferu

Brzké krvácení po transferu

Dom  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den. O dítě se snažíme přes 2 roky. Máme 2 IVF a IUI za sebou, ale neúspěšně. Nikdo nenašel příčiny sterility. Krev, vsechny ostatni testy, imunologie, pruchodnost, spermiogram, vše vpořádku. Vždy transferované 2 ackove 5denní embrya. Vždy transfer 5.den a vždy 5.den po transferu krvácení. Lékaři si neví rady,už není co dál testovat. Prosím, lze nějak vysvětlit tak brzké krvácení po transferu? Jak dál postupovat? Děkuji
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
dopročuju vám hysteroskopie v přpadě bude vše v poržadku napište potom

s pozdravem

Dr Samer Assad .
Dom  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
hysteroskopii jsem absolvovala a vše v pořádku.

Děkuji za další radu

Reakce na Dom

bedrynci  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Vazena Dom,

Zkouseli jste PGD? Nam pomohlo az to. Predtim se nam take nedarilo i s krasnymi petidennimi embryi...

Reakce na bedrynci

Dom  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Díky za odpověď, ale jaké jiné embrya se pomocí PGD vybírají? Nám vždy 5 dnů přežila jen 2 (z celkových oplodněných 7-9), takže stejně na výběr nebylo. Já jsem pochopila, že PGD se použije, když těch pětidenních je více.
Děkuji za každou informaci

Reakce na Dom

bedrynci  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobry vecer,

Pokud se rozhodnete pro pgd, tak myslim, ze Vas nastimuluji o trochu vic, aby prave bylo o vic emryi. My meli u neuspesne ivf z 9ti embryi paty den krasna jen 2, zbytek neprezil. Skoncilo to neuspechem. Pri pgd jsme stimulovali s trochu vetsimi davkami, bylo jich 15. Myslim, ze pgd se dela treti den, to jich bylo zivych 11. Ukazalo se, ze geneticky zdrava jsou jen 3, zbytek byl sice hezky, ale v urcitem momente by se prestal vyvijet. Nekdy jeste pred transferem, ale bohuzel nektera klidne az po transferu. To byl sok, tak spatny vysledek jsme necekali. Rozhodli jsme se transferovat jen jedno a vyslo to. Tezko rict, zda to byla nahoda, nebo ne. Ja jsem presvedcena,
ze to byla prave pgd, co nam pomohla. Take zalezi na tom, jaka pgd se dela. Moje centrum vysetruje celou dna, ne jen par vybranych chromozomu.

Preji Vam moc uspechu.

Reakce na bedrynci

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Glorifikace PGD také není na místě. Ve vašem případě za neúspěch prvního IVF - zavbedena 2 pětidenní embrya a nebyla jsem těhotná rozhodně nemůže neprovedené PGD.
PGD napomůže vyhledat chyby v počtu chromozomů u embryí, špatná vyřadit a těm co zbytou dáváme větší šanci na úspěch.
Stejně jako "moje centrum vyšetřuje" celou DNA.
Volba metody FISH nebo CGH či PCR záleží na věku pac., příčině nepodnosti, genetickém vyšetření .....
Provádíme všechna tato vyšetření, ale vždy se snažím doporučit pacientce nutné výkony. Některá vyšetření jen zvyšují cenu.
To co píšete je pouze pseudoreklamou. Zdravím "vaše centrum"
prim MUDR Pavel Texl

Reakce na Dom

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Pětidenní kultivace embryí a jejich vyšetření až pátý den ve stádiu blastocysty umožňuje vyšetřovat jen minimální počet embryí - snížení ceny vyšetření. Při opakovaném neúspěchu IVF a i u malého počtu embryí na vyšetření, je výsledek důležitý pro rozhodování o dalším postupu léčby. Pokud vám zůstane jediné embryo a vy ho bez PGD prostě zavedete výsledek to neovlivní, ale pokud embryo vyšetříte a zjistíte, že je špatné, neprovedete transfer a máte právo na jeden cyklus IVF hrazený ZP navíc. A hlavně víte proč se vám nedaří těhotnět.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

bedrynci  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Vazeny pane Texle, dekuji za vase ''nekvalitni hodnoceni'', to je od Vas opravdu profesionalni. (to druhe nekvalitni hodnoceni u meho prispevku je moje, omylem jsem na nej klikla dnes rano).

Rada bych pro ctenare upresnila, ze pan Texl si na me 'zasedl' proto, ze mi jeho centrum nepomohlo a ja jsem sla jinam, kde se zadarilo napoprve. Od te doby moje centrum chvalim, kde muzu a pan primar to evidentne tezce nese.

Uz jsme se o vasi nelibosti k metode PGD pohadali jednou, v jine debate. Ja ji nikomu nenutim, jen popisuji nas pribeh, nam pomohla. Pokud si o tom chcete popovidat osobne, rada za Vami do Heliosu opet nekdy zajdu, takhle me kritizovat online je od Vas trapne.

O reklamu nejde, i kdyz chapu, ze Vam muze pripadat frustrujici, ze nekdo chvali jine centrum, nez Vase. Jde o to, ze s neplodnosti s manzelem bojujeme uz 12 let a kdyz se nam loni zadarilo prave po pouziti pgd, tak jsem si slibila, ze o teto metode reknu co nejvice lidem. Podle odborne literatury, ktere jsem za tech 10 let precetla kvantum, je v pripade neuchyceni embrya chyba ve vetsine pripadu prave ve spatna genetice embrya, proto jsme se rozhodli, ze si zvysime sance tim, ze vyselektujeme k transferu pouze zdrava embrya, vzhledem k tomu, ze s postizenymi embryi bych zaplatila cely cyklus a pak s napetim cekala, jak to dopadle a pak prislo strasne zklamani. A vyslo nam to. Opravdu nechapu s jakou aroganci muzete tvrdit, ze to nebyla PGD, ktera nam pomohla.

Moje centrum pozdravovat budu rada a urcite k tomu bude spoustu prilezitosti u dalsich cyklu ivf, jeste minimalne jedno planujeme.

Kazdopadne Vam do budoucna preji mnoho spokojenych klientek, ktere by pripadne vase centrum vychvalovali tak, jako ja to moje.

Reakce na bedrynci

Petra.Cirikova  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Já také otěhotněla až s pomocí PGD. Pan doktor Texl by si měl uvařit hrnek meduňkového čaje na uklidnění :-D

Reakce na bedrynci

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní , nikterak jsem si na vás nezasedl. Prosím přečtěte si moji odpověď ještě jednou.
Sami PGD provádíme a prosazujeme. Ale z vašeho příspěvku plyne, že by jste otěhotněla i při prvním pokusu v případě kdyby se provádělo PGD.
Jen jsem vám chtěl říct, že PGD neovlivní kvalitu embryí, jen by možná nedošlo k transferu. PGD jak říkáte pouze zvyšuje šanci najít embrya s vyžší šancí na vývoj.
PGD je dobrá metoda, ale nepatří mezi základní postupy IVF a měla by být řádně indikovaná.
prim MUDr Pavel Texl
aja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,jsem 9 den po ET a od 6 dne jsem začala nejdříve špinit(byl mi aplikován agolutin+zvýšení dávky utrogestanu 2-2-2+ na gravi testu dobře viditelná 2čárka,která samozřejmě klesá) špinění přešlo do dalšího dne v silné krvácení.Moje diagnoza 2 spontální potraty během předešlého roku vždy 6-7tt,partner po vyšetření morfologie 99%,byla nám doporučena metoda ICSI+PGH FISH-embryo OK ,kterou jse absolvovali..vyšetřena je genetika nás obou Ok a hormonální profil u mě ,který je v pořádku..máme uschována 2 další embrya a já mám strach ,že KEty nebudou úspěšné ,když i přes PGD se zjevně embryo "uchycovala" ,menses přišla přesně v termínu a nepomohl ani utrogestan ani agolutin krvácení "aspoň zmírnit"..děkuji všem za názory.
aja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Ještě bych ráda doplnila ,že embryo bylo po 6 denní kultivaci šlo o 1 IVF a těhotenství před tím byla spontální.Je mi 35 let a děti nemám.

Reakce na aja

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Před opakováním transferu je možné zvážit hysteroskopii a pokud nebyla provedena vyšetření buněčné imunity doplnit je. Pak bych opakoval transfery ostatních embryí. Teprve v případě nutnosti opakování celého IVF je možné provedení PGD technikou aCGH.
prim MUDr Pavel Texl

Reakce na Sanatorium Helios

aja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Velice Vám děkuji za odpověď!Jen poslední dotaz jestli tato vyšetření provádíte ve vašem sanatoriu.

Reakce na aja

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
ano,veškerá tato vyšetření jsou prováděna přímo v Sanatoriu Helios

Reakce na Sanatorium Helios

aja  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 4 odpovědí
Vážený pane doktore,ještě jednou děkuji a velice si vážím toho,že Vaše reakce jsou tak rychlé i přes to,že je sobota :o)člověku pomůže,když má v hlavě spoustu otázek na které nezná sám odpověď a trápí se..na celé věci mě těší i ten fakt ,že jsem právě vaše pacientka :o) DĚKUJI a přeji hezký zbytek víkendu.

Reakce na aja

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Děkuji za důvěru,
doporučuji vám přes všechny potíže kontrolní těhotenský test z krve. Mnohdy i přes krvácení může těhotenství pokračovat. Pokud jste naqše pacientka, pak vyšetření buněčné imunity máte provedené a je negativní. Dle výsledku hCG se domluvíme jak pokračovat dál.
prim MUDR Pavel Texl
Petnicek  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
minulý týden jsem podstoupila druhé IVF. První IVF skončilo neúspěšné. Následovala laparoskopie - nalezena endometrioza - odstraněna. Zjištěná zvýšená hladina NK buňek.
2IVF:
Ve středu jsem byla na transferu jednoho vajíčka - prodloužená kultivace (5 den transfer). Užívám 2 x 2 Utrogestan a 10 ml prednison. OD středy 11.7. jsem začala špinit. Dnes se k tomu přidalo i slabé krvácení. Dnes jsem 10 den po transferu. Test jsem si nedělala. Mám strach, že to opět nedopadne dobře.
Prosím máte někdo s tímto zkušenosti? Jsem z toho hodně špatné a říkám si, co jsem udělala špatně. Vím, že příroda je mocnější. Existuje podle Vás ještě naděje, že bych mohla být těhotná? POřád slyším jak mi Embriolog říkal, že vajíčko je hodně kvalitní a že tomu dává hodně procent.
předem děkuji za všechny názory a rady.
Wendy  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 5 odpovědí
Neházejte flintu do žita.Špinění vůbec nic neznamená mě bylo řečeno že špinění může značit usídlení vajíčka.Musíte věřit a doufat dělám to taky tak mám 12 dní po emriotransféru a čekám.Držím pěsti ať vám to dopadne
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
nebojte se a udělejte si zítra odběr krve na hCG.
prim MUDr Pavel Texl
anonym  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, jsem patrně po 1. neúspěšném IVF. Devátý den po embryotransferu jsem začala slabě krvácet, trvalo to několik dní, TT negativní. Ráda bych se tak zeptala, ikdyž příčin bude patrně mnoho, jaké mohou být důvody tohoto krvácení ? Vím, že nelze odkázat na jeden, je to velmi obtížné, nebo je možné se dopátrat ? Děkuji.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
příčinou krvácení po embryotransferu je právě ten fakt, že nedošlo k zahnízdění embrya v děloze. Pravděpodobnost otěhotnění po transferu jednoho embrya je obecně asi 30%, příčin selhání implantace (zahnízdění) může být celá řada. Doporučuji Vám dohodnout se na dalším postupu v centru, kde se léčíte.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
mika  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den,také bych se ráda zeptala.
Mám 5 den po ET 5 denního embrya.
mám bolesti v podbřišku a začala jsem trochu špinit.Beru Utrogestan 1-1-2.
Může to ohrozit otěhotnění?
Děkuji za odpověd
J72  |  návštěvník  |  Liberecký kraj
  • 3 odpovědí
9. den po ET 2 embryjek po 3denní kultivaci jsem udělala tt a byl slabě pozitivní. Další den však v odpoledních hodinách začalo krvácení, které během cca 3 hodin ustalo, ale dalších 5 dní pokračuje špinění, dnes dokonce zase jako slabší krvácení.
11.den po ET bylo hcg 38, 14. den po ET bylo hcg 131.
Užívám utrogenstan, estrofem a prednison.
Je možné, že jde o neudržení jednoho embryjka? Těhot. test stále sílí i přes špinění a krvácení, ale samozřejmě mám strach.
Je v takovém případě vhodnější utrogenstan zavádět nebo polykat, slyšela jsem názor, že při špinění je lepší polykat.
Mnohokrát děkuji za rady, případně, co je ještě možné v této situaci krom čekání pro udržení těhotenství udělat? díky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí