Jak se nejlépe chovat po transferu?

Jak se nejlépe chovat po transferu?

Andylein  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den,
jdu dnes na treti transfer,dvou tridenich embryi.Bohuzel zadna prodlouzene kultivace!?Po prve mi byla take zavedena po 3 dnech,3 emb.,po druhe take tri s prodlouzenou kultivaci 5 den.Lezela jsem cely tyden a snazila se nic moc delat!Stejne nezdarilo!prosim kdo jak ma zkusenost,jak nejlepe se zachovat?
dekuji moc
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
neím ve kterém centru jste byla, ale centrum které v dnešní době zavádí tři embrya bych doporučil opustit. Minimálně 8 let se prosazuje názor o snížení počtu zaváděných embryí. V dnešní době nenajdete na konferenci centrum, které by přiznalo transfer více jak dvou embryí. Správné je zavádění pouze jednoho embrya. I dvě je mnoho.
Tento postup nesvědší o dobré kvalitě embryologické laboratoře.
V Sanatoriu Helios již třetí rok transferujeme jen jedno embryo a úspěšnost neklesá pod 50%. Po transferu poleží pac 15 min. a dáel ji doporučujeme aby se chovala zcela normálně bez nějakých omezení.
O výsledku transferu rozhoduje kvalita embryí.
prim MUDR Pavel Texl


Andylein  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dobry den,
dekuji vam za odpoved.Mam tedy od vcera 2 embryjka v sobe.Bylo mi odebrano 6 foliklu,bylo i sest vajicek.5 jich s ICSI oplodnili.Do druheho dne vydrzeli 3 a treti den pouze 2,proto byl transfer.Jedno je jednickove,to druhe trojkove kvality.Ted jsme byli v Praze,predtim Teplicich.
Tak doufame!
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Přeji vám hodně štěstí a ať se transfer podaří.
Přesto nesouhlasím s postupem transferovat dvě embrya třetí den a ještě k tomu jedno velmi dobré kvality a druhé velmi špatné. Pokud by se pokračovalo v kultivaci, tak to druhé embryo by samo zaniklo a nebylo by pochyb o neprovedení transferu tohoto embrya.
Statistiky našeho centra stejně jako výsledky centra GENEA z australského Sydney, se kterým již deset let spolupracujeme, prokazují negativní vliv špatných embryí při současném transferu více embryí.
Vždy doporučujeme dokončit kultivaci do pátého dne, a transferovat pouze kvalitní blastocysty.
Vím, že pro mnohá centra je snašší zavést třetí den "nějaké" embryo a negativní výsledek svádět na dělohu, endometrium - pacientku.
Provádět KVALITNÍ pětidenní kultivaci se ziskem kvalitních blastocyst není vůbec jednoduché. Nejde jen o ponechání embryí více dní v klultivačním médiu. Proto se výsledky v jednotlivých centrech tolik liší. To si uvědomuje na začátku léčby jen málo pacientů. A až s opakujícím se neúspěchem začínají shánět informace.
prim MUDR Pavel Texl
Andylein  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dekuji moc,za vase vysvetleni a podporu!Kdyz mi z kliniky volali tak jsem jeste nevedela jakou maji embrya kvality,bylo mi jen receno ze bude ten den transfer.Ale vim i od jedne zname,ktere byli dani take 2 embrya,ale s prodlouzenou kultivaci a hned na po prve se jim to povedlo.Maji dnes 3 leteho kluka.Ze je prave lepsi projit tu prodlouzenou kultivaci,ta jistota je vetsi a embrya jsou silnejsi.Kdyz bylo OPU,mluvili jsme o tom ze bych rada prodlouzenou kultivaci.Ale bylo mi nakonec receno,ze drive to bude lepsi.Tak uvidime.Ty prvni 2 ICSI jsme si platili sami protoze jsem pracovala v Nemecku.Ale vratila jsem a hradi nam to ted poprve pojistovna.Kdyby se to zas nezdarilo,tak urcite mnenime kliniku.Jelikoz jsme z Teplic,tak bych tu rada zustala.Ta znama si byla a chvalila si Pronatal.
Dekuji moc
beruška8  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 7 odpovědí
Musím jen souhlasit s panem doktorem Texlem.......Sama jsem prošla (3x.IVF) zavedení 2.emb.po třetím dnu kultivace. Bez úspěchu....4.IVF provedeno v Brně v Heliosu(transfer od 5.dne a kvalitní blastocysty-provedena metoda PGD) a výsledek je,že čekáme miminko a jsem v 7.měsíci.Snad vše bude probíhat v pořádku i na nadále a dočkáme se našeho vytouženého miminka. PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ!A panu doktorovi hodně spokojených pacientek a úspěchů!

Reakce na beruška8

Andylein  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 3 odpovědí
Dekuji moc!!!a jeste jednou i panu doktorovi!!!i vam a take preji vse nejlepsi a hodne radosti s miminkem!!!

Reakce na Andylein

beruška8  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
  • 7 odpovědí
Moc děkuji....A budu na Vás moc myslet, aby se zadařilo .Vím, jaké to je, ale chyba skutečně byla na mé straně ohledně toho, že jsem byla nedostatečně informována... DOPORUČUJI HELIOS! Pokud by jste měla na mě nějaké otázky velice ráda odpovím. A ráda se spojím i emailem. Přeji hezký den...

Reakce na beruška8

Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Také souhlasím,sama jsem podstoupila x pokusů. Nikdy se nezdařilo až v sanatoriu Helios došlo k prodloužené kultivaci a je z toho sedmi týdenní poklad kluk jako buk.Děkujem celému kolektivu,ale přece jen paní Vránová i doktor Texl jsou hlavní komu poděkovat.Novotná

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí