Lze otěhotnět IVF bez Utrogestanu?

Lze otěhotnět IVF bez Utrogestanu?

lacerta  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
dobrý den,
můžete mi prosím vysvětlit přesně účinky utrogestanu? má ivf bez tohoto preparátu smysl? respektive,lze otěhotnět po ET bez utrogestanu?
děkuji
MUDr. Štěpán Budka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 13 odpovědí
Dobrý den, Utrogestan je preparát, který obsahuje hormon progesteron. Tento hormon je důležitý, mimo jiné, pro přeměnu sliznice dělohy na typ, který je ideální pro uhnízdění embrya. Šance na graviditu zcela jistě jsou i bez použití tohoto preparátu, nicméně za jeho použití bych se přimlouval. Vaše šance zvyšuje. Smysl zcela jistě má. Pokud Vám nevyhovuje vaginální forma užití je možno progesteron aplikovat ve formě injekce. S pozdravem Štěpán Budka, XXXXXXXXXXXXXXX
lacerta  |  návštěvník
  • 1 odpovědí
Moc Vám děkuji za odpověď,
nejde o to, že bych ho brát nechtěla,ale jednoduše jsem na něj zapomněla, už mám za sebou víc pokusů a tentokrát mám trochu jiné léky a nějak jsem v té změti zapomněla na utrogestan s prominutím jak na smrt, vzala jsem ho až po ET :-( a tak mám hrůzu, že jsem to pokazila.

Reakce na lacerta

MUDr. Štěpán Budka  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Praha
  • 13 odpovědí
Dobrý den, chápu Vaše obavy, nicméně jeden zapomenutý Utorgestan Vaše šance zcela jistě dramaticky nemění, pokračujte dále v dávkách doporučených Vaším centrem. Držim palce. s pozdravem Štěpán Budka, XXXXXXXXXXXXXXX
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Po normální ovulaci se folikl mění v tzv. žluté tělísko, které produkuje estrogeny, tedy hlavní ženské pohlavní hormony, a také progesteron. Tento hormon má nezastupitelnou roli v přípravě děložní sliznice na uhnízdění zárodku. Po odsátí obsahu folikulů v rámci IVF programu se stává, že progesteronu může být relativní nedostatek. Proto je podání některého přípravku s obsahem progesteronu nebo jemu podobné látky velmi důležité. Nemusí jít právě o Utrogestan, vhodných léků je vícero.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí