Nachlazení před IVF

Nachlazení před IVF

cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, ve čtvrtek jsem dobrala poslední tabletku antikoncepce a mám čekat na menstruaci a začít stimulovat (mé první IVF). Ve čtvrtek odpoledne jsme s necítila dobře, dostala rýmu, kýchám, teplotu nemám. Poraďte můžu začít stimulovat (nevím přesně za jak dlouho po vysazení antikoncepce dostanu menstruaci). Je lepší stimulaci odložit nebo můžu začít ? Jinak je rozdíl jestli bych menstruaci dostala 3 den nachlazení nebo třeba až 5 den nachlazení (doufám, že již bude na ústupu). Děkuji
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Při stimulaci nachlazení nevadí. Důležité je, abyste byla zdráva v době odběru vajíček (kvůli anestézii). Nejjednodušší ale bude, pokud užíváte antikoncepci,zahájení pro jistotu o pár dní odsunout. Samozřejmě se ale poraďte s lékařem, který stimulaci plánuje
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,

domnívám se, že můžete se stimulací od menses v tomto případě začít. Doporučuji vyloučit fyzickou námahu, pít teplé nápoje a užívat vitamín C, případně doplnit potravinové doplňky k posílení imunity (echinacea nebo imunoglukany).
Se srdečným pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
cipisek
cipisek  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Děkuji za odpověďi. Píšete, že se mám léčit vitamíny. Od zítra budu stimulovat sprejem do nosu, další den injekce. Opravdu můžu i při té stimulaci používat třeba vitamín C v tabletách, nebo třeba jitrocelový sirup na případné odkašlání či tabletky na odkašlání (přírodní z lékárny) ? Mám strach, abych nějak nenarušila správné používání stimulantů, abych něco nezkazila. Zatím se léčím jen citronem, medem a zázvorem Děkuji
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
podle mého názoru aplikace nosního spreje, případně stimulačního hormonu ani plánovaný embryotransfer nikterak nevylučuje užití vitamínů. Užití potravinových doplňků k posílení imunity v nynější fázi cyklu neovlivní pozdější vývoj embrya.
Se srdečnýnm pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobry den,chci se zeptat zda ma ryma nejaky vliv na vyvoj fulikulu.Ve čtvrtek mam jit na punkci a jsem drobne nachlazena bez teplot.Za připadne odpovedi dekuji
Renulka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 21 odpovědí
Dobry den,jsem mirne nachlazena bez teplot,jen ryma,ve čtvrtek mam punkci,ma toto drobne nachlazeni na něco vliv,mohlo by to nejak poškodit fuliky?

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí