OPU nativně nebo po stimulaci?

OPU nativně nebo po stimulaci?

Veruncik  |  návštěvník  |  Praha
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zdali je opravdu těžké naplánovat OPU při nativním cyklu. Minulý měsíc jsem 8DC měla folikul velký 20mmm, takže OPU 11DC již bylo pozdě, folikul praskl. Další měsíc jsem to chtěla zopakovat, a tak jsem 9DC měla folikul 17.5mmm, tak byl odběr naplánován na 11DC. Tentokrát se OPU povedlo, folikul měl vajíčko, ale embryo nevzniklo, protože prý vajíčko bylo nezralé. Chtěla jsem se zeptat, jestli měl být odběr naplánován později nebo jak příště se tohoto vyvarovat. Jaká je úspěšnost nativu nebo by jste raději doporučili minimální stimulaci? Mám již snížené AMH (low-responder) a FSH bylo v normě 8.66. Děkuji V.














































Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní. Vždy doporučuji provádět IVF ve stimulovaném cyklu. S každým oplozeným vajíčkem se zvyšuje šance vzniku kvalitního embrya. Až 60-80% oplozených vajíček zaniká v časných stádiích vývoje embrya. U pětidenních embryí -blastocyst- je záchyt genetické chyby až 40%.
Sanatorium Helios Dr Texl
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
naplánovat odběr vajíček v nativním cyklu bývá bez pomoci léků, které brání ovulaci, někdy opravdu složité. Doporučuji Vám požádat Vašeho lékaře o lepší kontrolu ovulace podáním takového léku (jde obecně o tzv. GnRH antagonistu, lékař bude vědět), stejný lék by pak měl být podáván i v cyklu s minimální stimulací. Efektivita nativních cyklů i cyklů s minimální stimulací je nízká, dejme tomu kolem 10 maximálně 20%. Pro tyto popsané nevýhody nativního cyklu či cyklu s minim. stimulací bych Vám doporučila provedení IVF s laboratorními metodami, které jsou ve Vašem případě třeba. Při vyšším zisku vajíček a tím pádem embryí je pravděpodobnost otěhotnění mnohem větší, kolem 50% v jednom IVF cyklu. Při nízkém AMH bych doporučila tento způsob řešení o to dříve. Nízký AMH (i když bez konkrétní hodnoty se mi to špatně posuzuje) při normální hladině FSH vypovídá o nízké tzv. ovariální rezervě, tedy o tom, že Vaše vaječníky mohou být již pro zisk kvalitních vajíček brzy vyčerpány.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí