Sactosalpinx

Sactosalpinx

Vera  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
Dobrý den,
mám za sebou 1 neúspěšné IVF (ISCI,PK,AH). Je mi 27 let. Co nejdříve chci zkusit 2 pokus. Po laparoskopii mi byly zjištěné neprůchodné vejcovody - sactosalpinx. Bylo mi doporučeno nechat si je odstranit. Nikdo ale neřekl, ať do toho jdu určitě (prý rozhodnutí je jen na mě). Nevím, jestli odstranění způsobuje i nějaká rizika do budoucnosti (kromě spontáního otěhotnění).
Chci udělat maximum pro to, aby se to povedlo a já byla těhotná.
Prosím o odpověď. Předem moc děkuji
MUDr. Pavel Otevřel  |  Basic member  |  Reprodukční medicína  |  Brno
  • 29 odpovědí
Dobrý den,
podle většiny informací, které jsou k tomuto tématu známy, přítomnost sactosalpingu snižuje šanci na oěthotnění metodou IVF. Z tohoto hlediska doporučuji je odstranit. Rizika jsou stejná jako v případě každé laparoskopické operace. Žádných dlohodobých následků odstranění vejcovodů se obávat nemusíte, v organismu nehrají žádnou jinou funkci.
dr. Otevřel, Unica, Brno, XXXXXXXXXXXX
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
na základě již dříve provedených studií je doporučeno saktosalpingy před IVF odstranit, jejich přítomnost může negativním ovlivnit zahnízdění embryí v děložní sliznici. Operace se provádí téměř výhradně laparoskopicky, jejím rizikem je obecné riziko laparoskopických operací. Žádné jiné riziko Vám po odstranění vejcovodů nehrozí.
MUDr. Lenka Hromadová, REPROMEDA Brno, www.repromeda.cz
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, pokud se jedná o uzávěr tuby na jejím konci s komunikací do dutiny děložní, určitě vám operaci dop. Pokud jde o uzávěr v rozích děložních nepovažuji operaci za zcela nutnou.
K rozlišení je nutné provedení laparoskopie nebo RTG vyěšetření. Pokud máte zájem objednejte se do mé ambulance , kde vám mohu situaci lépe vysvětlit. DR Texl Sanatorium Heios Brno

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí