Podpora těhotenství po IVF

Podpora těhotenství po IVF

Jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,

mám dotaz ohledně podpory těhotenství po transferu 1 embrya ve stádiu blastocysty. V mém IVF centru mi chtějí dát utrogestan 1. 14 dní a pak nic. Na jiných centrech jsem se dočetla, že se k podpoře těhotenství dává estrofem a utrogestan až do 3. měsíce těhotenství. Jaký je Váš názor? Děkuji
Jana  |  návštěvník  |  Plzeňský kraj
  • 1 odpovědí
věk 27 let
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Kombinace estrogen + gestagen, tedy např. Estrofem a Utrogestan, se užívá pouze u cyklů se zmraženými embryi, kde chybí vlastní ovulace. V cyklech se stimulací, stejně jako v cyklech se zmraženými embryi, v kterých je prokázána ovulace, se podává pouze gestagen, tedy např. Utrogestan.
Délka podávání Utrogestanu se opravdu pracoviště od pracoviště liší. Obvyklá je delší doba, ale současné práce naznačují, že i jen 2 týdny mohou pravděpodobně stačit.
Podrobnější informace o jedntlivých lécích můžete najít na našem WEBu XXXXXXXXXXX v kapitole léky (pro snazší orientaci na našich stránkách doporučuji užít mapu stránek).
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
v našem centru podáváme standardně po transferu čerstvých (nezmrazených) embryí progesteron (Utrogestan nebo Crinone 8%) obvykle do 12. týdne těhotenství. Podání estradiolu je voleno individuálně, nemohu tedy říci, zda je ve Vašem případě indikováno či nikoli.
S pozravem MUDr. Lenka Hromadová, REPROMEDA Brno, www.repromeda.cz
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
hormonální terapie se řídí individuálními potřebami každé pacientky.Nasazená terapie pak souvisí s aktuálním hormonálním stavem pacientky, dále se odvíjí od toho, zda má ovulační cyklus atd.Takže lze předpokládat, že léčba Utrogestanem v uvedené dávce a délce užívaní může být ve Vašem případě zcela dostatečná .S pozdravem
MUDr.J.Slámová, Sanatorium Pronatal, Praha

andinecka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem v 8tt od ET.
Můj doktor mi doporučil od příštího týdne snižovat dávky estrofemu a Utrogestanu.
V jiných centrech jej ale pacientky berou do 12tt. Mám strach, že po vysazení Utrogestnu může dojít ke špinění, krvácení a v mém CARu je teď v období Vánoc zavřeno. Takže bych nevěděla, co mám dělat.
Vím, že názor pana doktora musím respektovat, ale kdybych užívání léků prodloužila o 7 dní, může se něco stát? Ted přes Vánoce a svátky je všude zavřeno.
Moc děkuji za radu a pomoc.
Pupek  |  návštěvník  |  Praha
  • 4 odpovědí
Dobrý večer, podařilo se mi otěhotnět mezi cykly IVF. Měla jsem jít na další v únoru. Těhotenství mám potvrzené z krve 1532 HCG. Bohužel oba moji lékaři jsou na dovolené, CAR má uplně zavřeno a já nevím koho se zeptat, zda mám užívat UTROGESTAN? Zbyl mi ještě z minulého IVF cyklu a kolik tobolek denně? Je to vhodné i při přirozeném otěhotnění, prosím? Mnohokrát vám děkuji za jakoukoliv odpověď, byla bych velice ráda, kdyby těhotenství dopadlo dobře, tak chci pro to udělat všechno.
Mám špatný hormonální profil, řekli mi, že mám na dítě tak jeden rok, tak mě asi nějaké hormony i chybí.
Na krvi jsem byla v laboratoři, jelikož jsem nedostala MS jako samoplátce. Bohužel se mi nepodařilo s lékařem spojit.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Můžete začít užívat Utrogestan v dávce 2x1 tbl vaginálně nebo 3x1 tbl ústy.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
andinecka  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den, jsem v 10tt těhotenství po IVF. Zavádím si utrogestan (3x denně 2). Přítí týden mám lék postupně vysazovat a zajímalo by mě, jak se tento lék vysazuje.
Moc děkuji.
Slunicko87  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Utrogestan se jí do 12týdně těhotenství.
proon  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 32 let a jsme s manželem po 2.IVF. Byla mi transférována 2 nezmrazená embrya - jedno ve stádiu "12 dělení" a jedno ve stádiu "morula". ani jedno se neuchytilo a po 12 dnech od transferu přišla menstruace. Při 1.IVF jsme se také dostali do fáze transferu a to celkem bez potíží. Problém je s tím, že se však embrya neuchytí. Při obou cyklech jsem užívala 3x2 tbl utrogestan vaginálně. Pro laparoskopicke vysetrení dělohy lékař neshledal důvod, protože vše je dle dostupných metod v pořádku a i správně reaguji na všechny kroky stimulace. S lékařkou ve svém centru jsem velmi spokojena a vážim si jejího individuálního a citlivého přístupu. Nedokážou si však vysvětlit proč jsem po 2IVF neotěhotněla. Četla jsem spoustu příspěvků, ve kterých se uvádí, že další ivf nemá smysl, a já nevím proč tedy nemůžu otěhotnět. chtěla jsem zkusit případně jiné léky, injekce nebo i přípravky, které jsou ve fázi klinických studií. Budu ráda, za každý poznatek nebo radu, která mě dovede k těhotenství.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Nevím, kde jste četla, že další IVF pokus nemá význam. S tím nesouhlasím. Šance na úspěch v jednom pokusu je cca 35-40%. V dalším pokusu je to podobné, ale nelze pravděpodobnosti sčítat. Je to, při určitém zjednodušení, jako když házíte kostkou a musíte hodit šestku nebo pětku. Můžete jedno z těchto čísel hodit hned na první pokus, ale nemusíte uspět ani při třeba pěti pokusech.
Samozřejmě předpokládám, že jste kompletně vyšetřena (hysteroskopie, hormony štítné žlázy, prolaktin, alespoň základní imunotesty, po dvou neúspěších nejspíš i genetika). Pak bych radil změnit stimulační protokol (nemusí jít přímo o léky ve fázi klinických studií) a věřit, že se zadaří příště. Vím, že se mi to lehce říká, ale i psychická pohoda je důležitá. Lze zvážit, a máme s tím na našem pracovišti dobré zkušenosti, podporu psychologa.
Další možností je použití nejmodernějších metod asistované reprodukce jako PICSI, monitoring vývoje embryí, apod.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
po opakovaném selhání IVF je doporučena celá řada testů, které by mohly napomoci objasnit příčinu dosavadního neuhnízdění embryí. Existuje i několik léčebných metod, jichž využitím v rámci IVF lze pravděpodobnost implantace embryí navýšit. S názorem, že další IVF nemá smysl, nesouhlasím. Je jen třeba průběh předchozí léčby dobře posoudit a v rámci dalšího vyšetření a léčby učinit kroky, kterými se Vaše šance otěhotnět zvýší.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová, lhromadova@repromeda.cz

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí