Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Proč mé tělo nechce přijmout embrya? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Proč mé tělo nechce přijmout embrya?

Proč mé tělo nechce přijmout embrya?

dvorsde  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám za sebou 1.neuspěšné IVF. Bylo mi odebráno 28 vajíček a z toho oplodněno 14 emryek metoudou prodloužené kultivace, asistovaného hatchingu a IMSI. Byla mi vložená 1 blastocysta, ale nevyšlo to. Teď jsem po KETU, který opět nevyšel. Můžete mi prosím napsat čím by to mohlo být??? Sliznice byla připravená, embryo v pořádku...Beru vždy utrogestan, nejsou třeba nějaké injekce na udržení?
V listopadu jsem byla na laparoskopii a vaječníky, vejcovody v pořádku, za dělohou jsem měla 2 malé ložiska endometriozy, které mi byly odstraněny. Proč mé tělo nechce embryo příjmout??? Manžel má spermie v pořádku.

děkuji moc!!
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
jako první "problém" vidím v počtu oplozených vajíček. Není jasné kolik vyjíček bylo zralých. I zde může být problém. Nedostatečně kontrolovaná stimulace může být příčinou menšího počtu kvalitních vajíček. Velmi důležitou částí IVF je kultivace embryí. I zde jsou mezi centry obrovské rozdíly v použité technice, živných médiích, technice kultivace. Je třeba zdůraznit, že pětidenní kultivace není "jen" o dva dny delší. A pokud centrum tuto techniku neovládá dokonale, může embryím spíš ublížit.
Ve vašem případě byla použita technika IMSI. To by znamenalo, že jde o velmi výraznou poruchu spermiogenese. Neznám výsledek testi integrity DNA spermií vašeho partnera ani ostatní parametry spermiogramu. Ale i zde by mohla být opříčina neůspěchu.
Další příčinou nůže bých genetická chyba embryí. V dnešní době je možné provedení PGS - odběr buněk placenty z pětidenního embrya a jejich vyšetření před provedem transferu.
Myslím si, že je možné změnit hodně věcí ve vaší léčbě, ale také věřím, že se dočkáte svého těhotenství.
prim MUDr Pavel Texl
dvorsde  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den,

moc děkuji za Vaši odpověď.Abych byla upřímná, nevím proč jsme měli IMSI, když nám bylo řečeno,že spermiogram je v pořádku.
Co se týče genetiky embryí, toto mi nebylo nabídnuto a nevím zda by to mi pojišťovna vůbec proplatila. Sice jsem už v roce 2012 těhotná byla, ale vzhledem k vrozené vadě,jsem musela těhotenství uměle přerušita,ale nevím zda by to byl pro pojišťovnu důvod k úhradě.
Zkusím ještě jeden KET a když nevyjde ani toto, tak bychom rádi na 2.IVF šli k Vám kdyby to bylo možné...
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,
zda může být několik důvodů,Může jít o sníženou kvalitu vajíček,kterou poznáme pouze odběrem buněk z embrya - preimplantační genetickou diagnostikou.Dále zde může být porucha ve spermiogramu.Kultivační techniky jsou různé, ale není vždy řečeno, že kultivace pětidenní je lepší než trojdenní- to j na individuálním posouzení embryologem a záleží také na zkušenostech center i embryologů.Kvalitu centra si ověříte dle toho, zda je držitelem normy ISO 2001 a dle postgraduálního vzdělávání pracovníků.Také lze použít permanentní monitorování embryí pod kamerami.To Vám vysvětlí v centru,kde jste byla.Ne každé centrum toto používá.Myslím, že jde vyzkoušet některé věci a věřím, že dojdete k úspěchu.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX.
dvorsde  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
Dobrý den ,

je možné udělat preimplantační genetickou diagnostiku po rozmražení embryi?
a kolik to stojí nebo zda je možné, aby to hradila pojišťovna.

děkuji moc

Reakce na dvorsde

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

preimplantační genetická diagnostika( PGD ) se platí vždy.Vyjímkou je genetická indikace,tzn.že se vaší rodině vyskytuje genetické onemocnění,které se může přenést na plod.Cena PGD se pohybuje mezi 20 - 30.tis.Kč a dělá se pouze u striktně vybraných indikací.Některé kliniky ji dělají paušálně,ale to je špatně.PGD nezlepšuje výsledky až takovým způsobem,jak se někteří snaží tvrdil.A bez příslušné indikace se zásadně neužívá při prvním IVF a ET.Nejprve je nutno klientce vysvětlit, co PGD je,co od ní očekávat a k čemu se užívá.Až pak se rozhodnout.Lze ji dělat i na kryokonzervovaných mediích.Také další vyšetřovací metody/třeba integrita DNA!/ jsou vesměs placené.
MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

dvorsde  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
děkuji moc za odpověď.Jen se chci zeptat, kdyby Vaše pacientka měla za sebou 1.neúspěšný ET a následně hned neúspěšný KET je možné udělat něco, aby se šance na další KET zvýšil? třeba jiné léky na podporu otěhotnění nebo nějaké testy na imunitu nebo něco??

děkuji moc

Reakce na dvorsde

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

ano, jistěže je, ale předtím, než nasadíte léky, musí se provést další vyšetření, aby se léky daly cíleně a nevyhazovala jste zbytečně peníze.To se ale dělá při přímé konzultaci s klientkou, kde je jí nutno vysvětlit, proč a co se dělá, jakož i finanční náročnost.

MUDr.Pavel Čermák,Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

dvorsde  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 4 odpovědí
děkuji moc a co testy imunologie anebo Rh nesoulad? To se u Vás dělá? Není možné, že imunita má vliv na uhnízdění embrya?

Reakce na dvorsde

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobré odpoledne,

zde jsou různé názory na vliv imunity,může mít, je to jedno z dalších vyšetření, Rh faktor ale s tím nesouvisí.

MUDr.Pavel Čermák,Ph.D.

Reakce na dvorsde

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý večer,
provedení PGD na rozmražených embryích je problematické. Preferujeme odběr matriálu z pětidenních embryí. V současné době máme nasmlouvanou úhradu u těchto zdravotních pojišťoven. 111, 201, 207, 205, 211. Indikací k provedení PGS je i abort v anamneze, opakovaně neúspěšné IVF, zvýšená fragmentace DNA spermií ....

provedení PGD a PGS zvýší úspěšnost transferu jednoho embrya na 75%. Embrya bez provedení tohoto vyšetření mají šanci 50%. Myslím si, že se jedná o velmi výrazné zvýšení šancí pro pacientku.
Záleží však na technice provedení PGD. Většina center provádí biopsii blastomery na třídenním embryu. Tato technika je riziková pro další vývoj embrya a nemá tak dobrý efekt jako biopsie blastocysty.

K hodnocení centra ale nestačí jen držení licence ISO. Tu má dnes každé centrum a popisuje způsob práce centra.

Doporučuji vám navštívit vice center, ptát se, poslouchat a pak se sami rozhodnete.
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí