Vysoké hCG a negativní ultrazvuk

Vysoké hCG a negativní ultrazvuk

Barbora
Barbora  |  návštěvník  |  Olomoucký kraj
Dobrý den, prosím o radu. Jsem po 3.IVF, transfer dvou embrií 48hod, test pozitivni, 13.den od ET HCG 494, 17. den HCG 2082. Na ultrazvuku jsem byla 17.den od ET (4tt+4), ale pan doktor neviděl ani gestační váček (nebo jen cosi hodně malého, sliznice 10,5cm), druhý den jsem volala do centra, neboť mi nedalo, jak to,že pan doktor nic neviděl, když HCG bylo 2082. Pani doktorka (dle mého zkušenější) říkala, že kdyby se jednalo o dvojčata HCG se jakoby dělí a nemuselo by tedy ještě nic vidět a že 17.den od ET je i brzy. Jaký je prosím Váš názor, je to pravda? Nemůže se jednat o mimoděložní těhotenství? Ještě bych se chtěla zeptat, zda v praxi existuji ženy,které měly zamlklé těhotenství po IVF a v nasledujícím těhu po IVF bylo vše v pořádu (měla jsem MA po 2.IVF 8tt) nebo se spíše MA opakuje.Moc děkuji za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Vzhledem k tomu, že transfer byl 2.den (48 hod) je 19 dní po ET zcela reálné, že na UZ bude v děloze nález nejednozančný. Ještě to nic neznamená. Stoupající HCG svědčí pro prosperující těhotenství. Mimoděložní graviditu zatím jednoznačně vyloučit nelze, ale daleko pravděpodobnější se mi jeví těhotenství nitroděložní. Dvojčata jsou možná.
Předchozí zamklý potrat pro vývoj dalšího těhotenství nic neznamená.
Takže nemáte -li potíže (pozor na bolesti - bývají u mimoděložního těhotenství), věřím, že je vše v pořádku a že další ultrazvukové vyšetření Vám již přinese pozitivní informace.
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den, obě varianty, které zmiňujete, tedy dvojčetné těhotenství i těhotenství mimoděložní, jsou možné. Pokud jste však bez potíží, doporučila bych vyčkat na další ultrazvukové vyšetření, které by mělo být provedeno zhruba 5 dnů od předcházejícího. V té době by měl být gestační váček či váčky v děloze již vidět. Jedná-li se v současnosti o 17. den po transferu, který byl proveden po pouze dvoudenní kultivaci embryí, je pravděpodobnější, že se jedná o dobře prosperující nitroděložní vícečetné těhotenství.
Držím Vám palce.
MUDr. Lenka Hromadová, REPROMEDA, Brno
ivanka  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
  • 3 odpovědí
DOBRÝ DEN, JSEM V 17tém týdnu těhotenství, krásně už cítím pohyby miminka a včera jsem dostala ránu pod pás :( první placený screening vyšel dobře negativní, ten druhý z minulého týdne vyšel také negativní,ale vysoký HCG :( ani nevím,co to přesně znamená,ale posílají mě do Hradce asi na plodovou vodu? :(
výsledky:
MS- AFP 56,6 iu/mL 1,74 MoM
uE3 5,1 nmol/L 1,41 MoM
Total hCg 81763 iu/L 2,87 MoM
PAPP-A 5,82 iu/L 2,73 MoM
NT rozměr 0,8 mm 0,70 MoM

Riziko M.Down : nižsí než 1 z 100000
Riziko NTD: 1 z 630

jsou výsledky hodně špatné? nemůžu spát :( nemůžu jíst :( prosím o radu.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí