První příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství

Linda7  |  návštěvník  |  Zlínský kraj
Dobrý den,
jsem 6. den po ET, po celou dobu jsem cítila intenzivní bolest prsou a dnes jako mávnutím proutku všechna bolest i jakékoliv pocity z hormonální léčby zmizly, necítím vůbec nic. Mám to brát jako negativní informaci o absenci jednoho z prvních příznaků možného těhotenství nebo je to tak v pořádku? První den po ET jsem rovněž cítila dost silnou bolest v podbřišku, je to běžné,nebo mohlo dojít už ten den ke komplikacím? A ještě prosím poslední dotaz: Může vývoj emrya negativně ovlivnit stres v práci?(jde mi o to, zda zůstat doma na neschopence nebo sedět v práci 8 hod u PC,ale v jistém smyslu být ve stresu).
Děkuji za všechny odpovědi!
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Dobrý den,

Po Et je velmi subjektivní a individuální jaké zrovna pacientka má příznaky.Zda jste těhotná zjistí se až po těhotenském testu .

Udělejte těhotenský test v doporučeném terminu a ,dodržujte doporučení ze strany doktora.

S pozdravem-Dr.Lazarovská,Sanatorium Pronatal


Doc. MUDr. Igor Crha, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Brno
  • 22 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den,
ústup bolesti prsou určitě není příznakem zástavy vývoje embrya. Bolest v podbřišku po ET obvykle bývá vyvolána zvětšením vaječníků po stimulaci a punkci. Pracovní neschopnost sama o sobě nezvyšuje počet dosažených těhotenství, záleží na charakteru práce, pracovního prostředí a psychické pohodě - někoho stresuje třeba také pasívní čekání doma. I. Crha
fiduska29  |  návštěvník  |  Ústecký kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Jsem 9 den po ET 2 embrii, začala jsem mírně špinit ale opravdu nepatrně. Mám se obavát něčeho špatnáho??
Děkuji za odpověd Kačka
anonym  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chci se zepta. Pokud po transferu embrya nedostanu menstruaci, znamená to, že jsem těhotná? Nebo až z výsledku krve?
Děkuji

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí