Špatná reakce na stimulaci

Špatná reakce na stimulaci

anka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
v roce 2010 listopad jsem podstoupila první IVF. Stimulace Menopurem, vysoké dávky 500jednotek. Získané byly 4 folikuly a 1 zralé vajíčko. Pak ET po 48hod 4-buněčného embrya a z toho máme zdravou 21 měsíční holku.
Rádi bychom druhé dítě a jelikož je mi 40, tak jsem podstoupila jako první nativní cyklus, získáno zralé vajíčko, oplodněno ICSI a po 48hod zavedeno, mělo ale jenom 2 buňky. Výsledek negativní.
Pak jsem podstoupila IVF ze stimulací Synarel a Menopur (zase 500j), ale reakce byla špatná a získáno jenom 1 zralé vajíčko. To bylo oplodněno PICSI a po 48hod zavedeno 4-buněčné1/2 embryo, výsledek ale bohužel negativní.
Teď mi je doporučena minimální stimulace Clostilbegytem 3-7den 1-0-1 a objednat se na ULZ 9.den. Myslíte, že je to správný postup?Jak by jste postupovali vy, o finance tolik nejde.
Jinak já jsem před prvním IVF v r.2010 trpěla amenorrheou a anovulací. Po porodu se vše upravilo, mám pravidelnou MS a ovulaci také. Hormonální profil v pořádku, jenom mírně snížené AMH. Manžel má astenospermii.

Moc děkuji za vaše názory a přeji hezký den,
Anka
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
k posouzení vhodnosti stimulace je třeba znát základní lapboratorní výsledky. Myslím si, ale že stimulace CC nebude úspěšná, protože jde o antiestrogenní lék působící na zpětnou vazbu ovarium hypofýza.
Pokud máte zájem, objednejte se prosím do mé ambulance a přineste s sebou výsledky horm . vyšetření.
Myslím si, že by byla vhodná estrogenní příprava před vlastní stimulací.
Pak je větší naděje na zisk vajíček.
prim MUDr Pavel Texl
anka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, moc děkuji za vaší odpověď. Bohužel jsem zdaleka a bylo by pro mě hodně těžké i s malým dítětem se k vám objednat. Moc ale děkuji za váš názor.
Měla bych ještě jeden dotaz. Je možné, že bych na stimulační léky reagovala až v tom dalším cyklu po neúspěchu? Bolesti ovarií byly větší, (při stimulaci skoro žádné) a ovulace nastala už z 8. na 9.den cyklu. Bohužel jsem neabsolvovala ultrazvuk, ale tato otázka mě zajímá, jestli je tato reakce možná. A jaký máte názor na Synarel, nemohl spíše činnost ovarií utlumit? Brala jsem ho od 2.dne 3 dny. Děkuji, Anka.
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
při opakované stimulaci se většinou stimulační účinek zvyšuje, respektive může přetrvávat i v následujícím cyklu. Synarel při dlouhodobém užívání jistě ovariální činnost tlumí, ale v rámci krátkého protokolu ovaria stimuluje.
My používáme raději injekční formu (Decapeptyl 0,1 , Dipherelin 0,1), ale je třeba tento lék brát od prvního dne cyklu po celou dobu stimulace.
¨prim MUDr Pavel Texl
anka  |  návštěvník  |  Středočeský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den,
ještě jednou moc děkuji za vaše odpovědi.Je zajímavé, jak se názory odborníků můžou lišit. Pro nás pacienty je to ale pak o hodně těžší, najít si někoho, komu naprosto důvěřovat. Mějte se hezky, Anka.

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí