Špinění 19.den po ET

Špinění 19.den po ET

Helena  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, v pondělí (17. den po ET, transferována 2 embrya) jsem měla pozitivní těhotenský test, ale ve středu jsem začala mírně špinit, dnes ještě slaběji. Jde o velmi slabé světlehnědé špinění, které jsem zjistila jen při návětěvě WC. Užívám dále léky a dodržuji klidový režim. Vím, že špinění nemusí nutně nic znamenat. Dnes jsem si ale udělala znovu test a testovací čárka je slabší než v pondělí (jde o stejnou značku a stejnou citlivost testu, test jsem dělala z první ranní moči). Může slábnoucí čárka na testu něco znamenat nebo se nemám zatím znepokojovat a vyčkat na utz, na který mám jít asi za 10 dnů? Děkuji.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz. Slabší čárka na těhotenském testu může být dána jednak nižší citlivostí užitého testu, jednak například provedením testu během dne, kdy koncentrace těhotenského hormonu v moči je nižší než ráno. Ani špinění nemusí být známkou patologie, nicméně všechny Vámi uvedené skuečnosti mohou signalizovat i patologické těhotenství. Doporučuji Vám kontaktovat lékaře ve Vašem centru a nechat vyšetřit hladinu hCG z krve a provést i ultrazvukové vyšetření dříve než za 10 dnů. Držím Vám palce.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní, přesnější výsledek a možnost prognozy grav. zajistí jen hCG tes z krve, kdy můžete sledovat zda hodnoty hCG stoupají nebo ne. Močový test je pouze orientační. špinění ani krvácení také nemusí znamenat neúspěch. Počkejte na UTZ, nebo si nechte udělat hCG test z krve.( ale pro hodnocení jsou nutné dva odběry s odstupem 48 hod.)
DR Texl sanatorium helios

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí