Vliv utrogestanu na cyklus

Vliv utrogestanu na cyklus

gejbicr  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
dobrý den,prosím o odpověď,dočetla jsem se ,že utrogestan spíše zkracuje cyklus,je možné aby mi ho prodloužil?čekám mens. ale stále nic,měla jsem velmi pravidelný cyklus přesně na den...díky a pěkný den!g.
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Záleží na dávce Utrogestanu a především na délce jeho podávání. Při kratší době může cyklus zkrátit, při delší době prodloužit. Pokud tedy Utrogestan stále užíváte, je možné, že tato medikace způsobuje opoždění menses. Další možností je těhotenství.
MUDr. Jan Šulc
gejbicr  |  návštěvník  |  Pardubický kraj
  • 2 odpovědí
DOBRÝ DEN,VELMI DĚKUJI ZA RYCHLOU ODPOVĚĎ,JEN PRO ÚPLNOST-UTROGESTAN BERU 1-1-1 TED PRVNÍ CYKLUS DNES 15-TÝ DEN UŽÍVÁNÍ OD IUI/MS VŽDY PO 24 DNECH/ TED 29 A NIC,PROTO JSEM SE PTALA ZDA MI MŮŽE CYKLUS PRODLOUŽIT..PŘEJI KRÁSNÝ DEN:-) A JEŠTE JEDNOU DÍKY.gejbicr
Natalí  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den,s manželem se už rok snažíme o druhé miminko,bohužel mám nepravidelnou menstruaci,některý měsíc se mi dostaví i několikrat nebo aspon špinění..zejména po pohl.styku,lékař mi nasadil untrogestan 20 den 1-0-1 ...7 dní.zkoušela jsem i měřit bazalní teplotu ale vždy jen 36,2 a ovulační testy negativní...lék beru cca 3/4 roku a stále nic.myslíte,že je dobré přestat untrogestan brát...co by jste doporučili,děkuji za odpověd...ps-při první dítěti jsem brala také untrogestan a do 3 měsíců jsem otěhotněla....
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Pokud neovulujete, samotný Utrogestan k otěhotnění nepomůže, ovulaci vyvolat nedokáže. Utrogestan je vhoné užívat dál, aby byl Váš cyklus pravidelný, ale bude nejspíše třeba doplnit léky, které vyvolají ovulaci. K indukci ovulace lze užít antiestrogeny nebo gonadotropní hormony. Podrobnější informace o fungování jednotlivých léků můžete eventuálně najít na XXXXXXXXXXX v kapitole Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek).
MUDr. Jan Šulc
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
doporučila bych Vám vyšetření Vašich hormonálních hladin, případně sledování průběhu menstruačního cyklu pomocí ultrazvuku. Je možné, že jsou rozkolísané hormony štítné žlázy, vaječníků, prolaktin... Na výsledky vyšetření je třeba pak následně reagovat zvolerním účinné a cílené léčby.
Přeji vše nejlepší.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
sisiandra  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
když jsem brala Utrogesta 1-1-1 po dobu 10 dnů, může se stát, že mi dojde MS později? Předem děkuji za odpověď.
Natalí  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 2 odpovědí
Dobrý den , chtěla jsem se zeptat , zda-li si mám měřit bazální teplotu při braní untogestanu...20 den ..7 dní 1-0-1 , můj gynekolog mi říkal že to nemá cenu , že při tomto léku stejně stoupá teplota a bazální nelze měřit...děkuji za odpověd

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí