Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Výtok po IVF - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Výtok po IVF

Výtok po IVF

kvetinka09  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, dnes jsem 10 den po prvním transféru (IVF) dvou jedničkových embryí. Je mi 33 let a mám dlouhodobě kompenzovaný diabetes mellitus I.typu. První 3 dny jsem měla a dodržovala klidový režim a od sedmého dne již normální režim. Denně užívám 1/2 tablety Prednisonu 5 ráno a večer před spaním Crinone 8% gel. Včera po pohlavním styku při sprchování ze mně vyšel krvavý hlen společně s ,,tmavším (spíše červeno-hnědým) hrudkovatým výtokem,,. Čeho to může být příčina? Případně zda je možné, že takto byla zavedená embrya vyloučena? Současně mám tyto příznaky: nateklá bolavá prsa, narazovité křeče a bolest v podbříšku jako před menstruací. Občas jsem trochu unavená a motá se mi hlava (mám spíše nižší krevní tlak). Ještě dva dotazy, kdy je nejlépe si udělat těhotenský test a jak se na něj dá spolehnout? Jaká je hladina HCG, aby se mohlo říci, že je žena těhotná? Předem děkuji za Váš čas a odpovědi.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
špinění může být známkou zahnízdění embryí nebo i počínající menstruace, doporučuji pokračovat v zavedené léčbě a těhotenský test provést 14 dnů po embryotransferu. Těhotenské testy jsou spolehlivé, absolutní jistotu o těhotenství získáte při vyšetření hCG z krve. 14. den po transferu pětidenních embryí bývají hodnoty hCG v řádu set.
MUDr. Lenka Hromadová, REPROMEDA, Brno
Sanatorium Pronatal  |  Basic member  |  Praha, Teplice, Karlovy Vary, České Budějovice, Kolín
  • 29 odpovědí
Vážená paní,
"špinení" po IVF krátce před termínem menses může být buďto: známkou počínající menstruace (a tedy neúspěchu léčby) nebo se může jednat o tzv. implantatční krvácení, které je známkou úspěšné léčby. Nelze než vyčkat. Těhotenský test si proveďte tehdy, kdy V8m bylo doporučena na pracovišti, kde jste se léčila.
S pozdravem
Doc.MUDr.T.Mardešić CSc., vedoucí lékař Sanatoria Pronatal (XXXXXXXXXXXXXXX)
Almas  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 2 odpovědí
Dobrý den, jsem 4 den po et a asi tak od 3 dne ám bělavý výtek a sem tam mě dost píchne v boku. mám se obávat? Byla mi zavedena 2 5ti denní embrijka .Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Píchání v podbříšku může být doznívání stimulace. Počkejte výsledku těhotenského testu, který si můžete udělat za cca 11 dní po ET.
prim MUDr Pavel Texl
Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

výtok nemusí nic znamenat, může to být reakce na hormonální léčbu.Píchání v boku může být doznívající reakce na odběr vajíček.Nemusíte se znepokojovat.Nechte si udělat těhotenský test a dle výsledku pak budete postupovát dále.Držím palce.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX
anonym  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den.Chci se jen zeptat.mám 3 den po druhým ivf a mám bolesti břicha jako kdybych měla dostat menstruaci.je to normální průběh nebo je opět konec.děkuji .Sofie
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
bolesti po ivf jsou spíš projevem hyperstimulace vaječníků. Vydržte do výsledku těhotenského testu
prim MUDr Pavel Texl

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí