Notice: Trying to get property of non-object in /data/www/medved/application/widgets/NewsletterSubscriberSideWidget.php on line 112
Zástava vývoje embryí 5 den PK - jak dále postupovat? - Mimotělní oplodnění - IVF - Diskuze

Zástava vývoje embryí 5 den PK - jak dále postupovat?

Zástava vývoje embryí 5 den PK - jak dále postupovat?

Katka  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
Dobrý den,
prosím o názor, jakým způsobem pokračovat pro 3. cyklus IVF a co je příčinou zástavy vývoje embryí. Je mi 33 let a již 6 let se snažíme o dítě (2x přirozené početí po roce snažení, přerušeno v 10 tt z důvodu zástavy vývoje embrya). Dále mám za sebou 2. neúspěšné IVF (v obou případech metoda ISCI). Při 1. IVF - krátký protokol(odebráno 6 oocytů MII, oplodněno 5 vajíček metoda ISCI, vývoj OK do 4. dne PK - poté zástava vývoje u 3 embryí, 5. den PK zástava vývoje 1 embrya (u všech rozpadající se fragmenty), 1 embryo ve stádiu blastocysta jedničkové kvality transferováno). Při 2. IVF - dlouhý protokol (odebráno 8 oocytů MII, oplodněno 6 vajíček metoda ISCI, vývoj OK do 5 dne PK - 5. den PK zavedeno 1 embryo jedničkové kvality (asistovaný hatching), zbylých 5 embryí ve stádiu morul a blastocysty jedničkové a dvojkové kvality kultivováno do 6 dne PK, 6. den PK zástava vývoje všech vajíček - rozpadající se fragmenty). Manžel (38 let, syn 16 let z prvního manželství) má špatný spermiogram - nepohyblivé spermie, málo spermií 3,7 mil. Já mám endometriózu - endometrium v pánvi a na vaječníku laparoskopicky odstraněno. Dále mi před 3 lety zjištěny chlamydie (přeléčeno ATB, manžel toto odmítl). Výsledky AMH v normě, genetika v pořádku. Přesto se embrya přestanou vyvíjet. Co je toho příčinou - spermie nebo vajíčka? A jak postupovat v případě 3. cyklu IVF - jaká další vyšetření lze a je vhodné podstoupit? A je v tomto případě lepší využít dárce spermií nebo dárkyně oocytů případně je toto ještě předčasné?
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Problém může být na straně vajíčka, na straně spermií, případně i u vajíček i u spermií. Velmi špatně se to zjišťuje. Za pokus by podle mne stálo genetické vyšetření spermií.
Domnívám se, že by mohlo pomoci užití speciálního kultivačního media Embryo gen (viz. event.: WEB GESTu). Jako řešení s nejvyšší šancí na úspěch vidím při 3. pokusu IVF kromě výše uvedeného užít ještě tzv. mix spermií - část vajíček oplozovat spermiemi dárce, část spermiemi partnera. Z výsledku bude jasnější, kde je chyba. K transferu bych pak užil, pokud by se vyvíjela "partnerská" i "dárcovská" embrya, od každého jedno.
Přeji úspěch.
MUDr. Jan Šulc

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí