Ovulace a utrogestan

Ovulace a utrogestan

ovecka80  |  návštěvník  |  Královéhradecký kraj
Dobrý den, chtěla bych se zeptat od jakého dne menstruačního cyklu bych měla brát utrogestan, když mám ovulaci 17 -20 DC? Chtěla bych otěhotnět - bez utrogestanu nepřicházela menstruace. Mám ho naordinovaný od 16 DC do 25 DC od mého lékaře. Obávám se ale, že když mám ovulaci 20 DC a utrogestan beru již od 16 DC, že to může mít nějaký negativní vliv na otěhotnění (někde jsem četla, že to může působit trochu jako antikoncepce). Děkuji
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Je opravdu lepší užívat Utrogestan až po ovulaci. Předčasné nasazení může teoreticky nepříznivě ovlivnit stav děložní sliznice. Záleží ale i na tom, jak ovulaci prokazujete a i na tom, jakou dávku Utrogestanu užíváte.
MUDr. Jan Šulc
katruše  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den, chtěla jsem se zeptat s manželem se pokoušíme o miminko dostala jsem clostibegin pro ovulaci a 16 den mam začít brat ultrogestat na udržení plodu a mam ho brat 10 dni.za jak dlouho po vysazení se dovim jestli se nám mimi povedlo? nebo za jak dlouho dostanu menstruaci? děkuji předem za odpověď
NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Především radím monitorovat ovulaci (ovulační testy nebo alespoň měření BT) a Utrogestan nasadit až po ní. Gravitestem můžete prokázat těhotenství za cca 2 týdny po ovulaci. Pokud neotěhotníte, měla by se menstruace dostavit za 1-3 dny po vysazení Utrogestanu.
MUDr. Jan Šulc

Reakce na REPROMEDA, s.r.o., Centrum reprodukční medicíny a preimplantačního genetického testování

A73  |  návštěvník  |  Praha
  • 1 odpovědí
Dobrý den,
je mi 27 let a s manželem se snažíme o první miminko. HA jsem vysadila více jak před rokem, menstruaci jsem měla velmi slabou a nepravidelnou. Po krevních testech hladiny hormonů mi lákařka nasadila Utrogestan vždy ráno a večer jednu tabletu 16-25 den cyklu, který beru již tři měsíce. Menstruaci jsem vždy dostala před dobráním prášků 23-25 den. Tablety poté nedobírám, takže místo deseti dnů je užívám pouze 8-9 dní. Nebo je mám spíše dobírat? Zkoušela jsem si měřit BT, ale žádné zvýšení nenastalo a nebo jen jeden den. Přemýšlím o ovulačních testech, ale nevím, které si koupit a které dny bych měla proměřit.
Děkuji
eetel  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké vyšetření se provádí když nemůžu již rok otěhotnět? 3 měsíce mám nasazen Utrogestan, pro nepravidelné menses. Při domácích ovulačních testech mě vyšel vždy negativní výsledek. Tudíž asi nemám ovulaci? Moje lékařka mi tvrdí, že jsem zdravá a mladá /27 let, přítel 31/ ale žádné vyšetření kromě UTZ neprovedla. Vaginální UTZ 18 den cyklu - sliznice 7 mm. Je to správé? Děkuji za odpověd. 8 let jsem užívala hormonální antikoncepci.
  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz.
Obvyklé je v tomto případě vyšetření hormonální z krve a ultrazvuk k detekci růstu ovulačního folikulu. Je možné, že v hormonálním profilu může být zjištěna určitá odchylka, která bude moci být upravena za pomoci tablet, případně by bylo možno Vaše vaječníky stimulovat k produkci zralých vajíček.
Nabízím Vám v tomto směru pomoc v ambulanci sanatoria REPROMEDA, objednat se můžete na telefonním čísle  5333... Zobrazit číslo 533306351  Telefon .
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Jako další vhodné vyšetření dop i vyšetření spermiogramu partnera.
prim MUDr Pavel Texl
Bara85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,s manželem se snažíme o dítě již delší dobu.Mám problémy s menstruaci,proto mi lékař naordinoval Utrogestan 17.-27.den menstruace jednu tabletu večer a Clostilbegyt 5.-10.den menstruace.Bohužel jsem to ale popletla a Utrogestan jsem brala 2 cykly jeden ráno a jeden večer,proto se chci zeptat,jestli nebude nějaký problém otěhotnět,když jsem brala více tablet?Nemá to nějaké antikoncepční učinky?
Děkuji Za odpověd

Reakce na Bara85

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.  |  Basic member  |  Praha
  • 268 odpovědí
  • 1 Like
Dobrý den.
Vyšší dávka Utrogestanu vůbec nevadí. Osobně 1 tbl denně považuji za dávku nízkou.
MUDr. Jan Šulc
Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
s manželem se snažíme o miminko. Doktor mi předepsal utrogestan.a to 2balení. Prášek jsem si měla vzít 16.den 2xdenně a tak do 3dnů se měla dostavit menstruace.ale první balení jsem dobrala a až 7 den jsem dostala menstruaci.ta byla docela slabá než obvykle mám. Nemůžu být i přesto těhotná?? děkuji
Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry večer
určitě můžete , a proto dop URITEST z lékarny nebo návštivit váš odborny gynekolog .
drřim vám pálce.
Dr Samer Assad
Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobry vecer,
dekuji za odpoved.
chtela jsem se jeste zeptat,za jak dlouho si mam udelat ten tehotensky test od menzesu??
dekuji
Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 1 odpovědí
Dobry den,
chtela jsem se zeptat,za jak dlouho si mám udělat tehotenský test po menzesu??
děkuji
spidi  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, s přítelem se již rok snážíme otěhotnět.Během roku jsem 1x potratila a poté jsem začala mít nepravidelnou mestruaci. Můj lekař mi nasadil Utrogestan 1-0-1, který užívám od prosince.První měsíc jsem dostala menstruaci první den po dobrání a pak za 14dnů znovu,tento měsíc po dobrání naopak menstruace trvala jen jeden den.Tak už vůbec nevím,jak jej dále užívat a jestli je to normální.Děkuji za odpověď.
Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobryden, s manzelem se snazime o miminko.doktor mi prepsal utrogestan. Mám ho brat 3xdenne.kdyz jsem ho dobrala,tak se menstruaci dostavila az po tydnu.tak se chci zeptat,jestli muzu otehotnet pri prvnim uzivani utrogestanu nebo az po delsim??jsme z toho nervozni ze furt nic.dekuju

Reakce na Jan75

  • 205 odpovědí
  • 4 Likes
Dobrý den,
Utrogestan je určen k podpoře druhé, poovulační fáze menstruačního cyklu. K dosažení těhotenstzví tedy pomůže jen v případě, že je tato druhá fáze nějakým způsobem nedostatečná. K ovulaci užití Utrogestanu nepřispěje. Pokud se snažíte o těhotenství více než 10 měsíců, doporučuji Vám kontaktovat centrum asistované reprodukce k vyšetření příčiny Vašeho dosavadního neúspěchu.
S pozdravem MUDr. Lenka Hromadová
midiana  |  návštěvník  |  Jihomoravský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den,chci se zeptat,brala jsem po posledním porodu 10let antikoncepci Marvelon,vynechala jsem jej protože jsem chtěla znovu otěhotnět,po asi 3měsících se mi to povedlo,a jsem v 6týdnu těh.ale oběvilo se mi slabounké špinění a doktor mi na to předepsal Utrogestan,nemám s tím žádné zkušenosti tak mě zajímá zda je pravda že muže pomoci proti případnému potratu,je mi 38 let,taky jej mám brát ustně a v letáku jsem se dočetla že jej mám zavádět,tak nevím proč...mužu jej užívat tedy tak i tak, a v případě zavádění nemuže nějak uškodit plodu? A poslední věc, jak dlouho bych měla Utrogestan brát kvuli tomu udržení,a nemužou se po vysazení oběvit nějaké komplikace,nebo zda jsou či nejsou pravděpodobné...moc děkuji předem za odpovědi.
miva85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,s manželem se snažíme o dítě již delší dobu,manželův spermiogram dopadl dobře.Já mám problémy s menstruací,stalo se,že i rok jsem byla bez mensesu,ted jsem změnila lékaře,ten mi udělal různá vyšetření,zjistil,že mám policistický vaječník,tím pádem nemám menstruaci.Nasadil mi Utrogestan,beru ho 16.den menstruace 10 dní.Je nějaká šance,že mi pomůže k otěhotnění?Ještě mě čeká rentgen dělohy.Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Vážená paní,
Utrogestan upravuje cyklus. Dochází k sekreční přeměně endometria, které se snadněji odloučí při menstruaci. Utrogestan ale nestimuluje činnost vaječníků.
dr texl

Reakce na Sanatorium Helios

miva85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
A co by jste mi tedy radil?A dosáhnu při užívání Utrogestanu ovulace?Děkuji za odpověd

Reakce na miva85

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

Utrogestan je k upravení menstruačního cyklu , ale nevyvolává ovulaci.K tomu jsou určeny léky,obsahující clomifen/Clomhexal/nebo injekce s hormony FSH/LH nebo čisté FSH / Menopur , Gonal F /.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.
XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den, s manželem se uz přes rok snažíme o miminko a furt nic. I manžel byl na spermiogramu a ten vyšel skvěle. Základní testy mám v pořádku-citologii,krev,výtěry,.. Brala jsem i utrogestan.před 2lety jsem měla mimoděložní a přišla jsem o levý vejcovod.Můj doktor mi profuk pravého vejcovodu nedoporučuje a spis se přiklání k variantě umělého oplodnění. My nevíme co máme dělat...co si myslíte o tom vy??neměl by mi ještě doktor udělat nějaký vyšetření dělohy, vaječníku nebo tak???děkuji za odpověď

Reakce na Jan75

miva85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,s manželem se snažíme již delší dobu o miminko,ale zatím marně.Vymenila jsem lékaře a ten nas poslal na spermiogram,který vyšel výborně,já jsem prodělala rentgen dělohy a vejcovodu a také je to v pořádku.Mám problém s menstruaci-polycistický vaječník.lékař mi tedy nasadil Utrogestan 17.DC,dále pak Clostilbegyt 5.DC,dále mi nasadil Siofor 500,což je na léčbu cukrovky,kterou ale nemám-beru ho ráno a večer,Prednison,ten beru jen ráno a Anopirin 1/2 večer.Myslíte,že je to dobré brát tyto léky s Utrogestanem a Clostilbegytem,když se snažíme o miminko?
Děkuji za odpověd.....a za Váš názor

Reakce na miva85

Gyncentrum Ostrava  |  Basic member  |  Ostrava
  • 163 odpovědí
  • 7 Likes
Dobrý den,

dle mého názoru by byla lepší laparoskopie a hysteroskopie/vyšetření malé pánve a vnitřku dělohy optikou/.Dále nevím, zda máte proveden hormonální profil a spermiogram by se měl dělat alespoň 2 x , včetně kultivace spermatu na přítomnost bakterií.Doporučil bych Vám konzultaci v odborném centru,kde Vám vše vysvětlí.

MUDr.Pavel Čermák, Ph.D.

Reakce na Gyncentrum Ostrava

Jan75  |  návštěvník  |  Jihočeský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,dekuji za odpověď. a kde se to odborné centrum nachází??My jsme titož z jižních čech, Strakonice.děkuji

Reakce na miva85

Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní,
s některými léky lze souhlasit, k některým mám výhrady. Nemám ale všechny lékařské informace. Pokud budete mít zájem o podrobnější konzultaci, můžete přijet, i s manželem, do Polanky nad Odrou. Zde vyhodnotíme dosavadní vyšetření a event. navrhneme jejich doplnění.
Těším se na event. setkání s Vámi.


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.
XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na miva85

Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
A ještě malou radu. Objednejte se do některého centra zabývajícím se léčbou neplodnosti ke konzultaci.
Dr Texl
miva85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrá den,
lékař mi nasadil Utrogestan 17.-27.DC a Clostilbegyt 5.-9.DC.beru ho již 3.měsíc.Menstruace se dostavila většinou 6.den braním Utrogestanu,dale jsem tedy Utrogestan nedobírala.Ale tento měsíc se menstruace nedostavila,Utrogestan jsem dobrala 27.DC,jak mi lékař naordinoval a nic.Již čekám 3.den na menstruaci.Jsem náladová,bolí mě docela dost prsa a jsem neustále unavená.Může to znamenat,že jsem těhotná?Mam strach si dělat test,už jen kvůli tomu zklamání.Chtěla bych se ještě zeptat,do kolika dní by tedy měla přijít menstruace po dobrání Utrogestanu?
Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
Dobrý den,
Menses se dostaví za 4-10 dní po vysazení Utrogestanu. Ale radím vám překonat strach a udělat si těhotenský test. Pokud bude pozitivní, bude dobré pokračovat v braní Utrogestanu. Pokud se nepovedlo ani nyní, pak se obraťte na kliniku se zaměřením léčby neplodnosti. Je lepší nejdříve zjistit příčinu neplodnosti a pak teprve léčit.
prim MUDr Pavel Texl
Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.  |  Basic member  |  Gynekologie a porodnictví  |  Olomouc
  • 88 odpovědí
  • 11 Likes
Vážená paní,
držím pěsti. Těhotenský test si udělejte až tak 10-14 dní po vysazení Utrogestanu. Tak se nebudete zbytečně nervovat, jestli mohl či nemohl být test správně proveden.
Pěkný den.


Doc. MUDr. Aleš Sobek CSc.

XXXXXXXXXXXXXXX

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

miva85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 5 odpovědí
Dobrý den,
mám nepravidelnou menstruaci a proto mi lékař nasadil utrogestan,beru ho 17.-27.DC,menstruace se dostavila většinou již šestý den braním Utrogestanu,tak že jsem ho ani nedobrala.Ale minulý měsíc se dostavila až po 14.dnech,kdy jsem dobrala Utrogestan.Celou dobu,kdy jsem ho brala a než se menstruace dostavila,mě bolely prsa a pravá strana podbříšku,mám polycistický vaječník,a ten mě velmi bolel.Je to taková tupá bolest,někdy křeče,někdy jako zaražené větry.Jak-mile přišla menstruace,bolest se ztratila.Ted jsem zase začala užívat Utrogestan,beru ho teprve 2.den a bolest se vrátila.S manželem se snažíme o dítě,beru ještě Clostilbegyt,Prednison,Siofor,Anopiryn.Mám se něčeho obávat?Nebo je to normlní u Utrogestanu?Před 2.měsíci jsem byla na rentgen dělohy a vejcovodů,může to mít nějaký vliv?Děkuji za odpověd.

Reakce na miva85

Dr Samer Asad  |  Basic member  |  Praha
  • 62 odpovědí
  • 1 Like
Dobry den
je to normalni aváš odborny lékář snaži maximalně pomoc
s pozdravem
DR sAMER asad,.

Reakce na Dr Samer Asad

Bacitko  |  návštěvník  |  Limburg
  • 1 odpovědí
Pred nekolika dny jsem skoncila s Clomidem, dnes si mam pichnout pregnyl a od patku zacit uzivat utrogestan 2-2-2; podle lekarky po dobu 14 dni. Je to opravdu po tak dlouhou dobu?
Dekuji za odpoved.

Reakce na miva85

Bara85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,s manželem se snažíme o dítě již delší dobu.Mám problémy s menstruaci,proto mi lékař naordinoval Utrogestan 17.-27.den menstruace jednu tabletu večer a Clostilbegyt 5.-10.den menstruace.Bohužel jsem to ale popletla a Utrogestan jsem brala 2 cykly jeden ráno a jeden večer,proto se chci zeptat,jestli nebude nějaký problém otěhotnět,když jsem brala více tablet?Nemá to nějaké antikoncepční učinky?

Reakce na Doc. MUDr. Aleš Sobek, CSc.

Bara85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 3 odpovědí
Dobrý den,s manželem se snažíme o dítě již delší dobu.Mám problémy s menstruaci,proto mi lékař naordinoval Utrogestan 17.-27.den menstruace jednu tabletu večer a Clostilbegyt 5.-10.den menstruace.Bohužel jsem to ale popletla a Utrogestan jsem brala 2 cykly jeden ráno a jeden večer,proto se chci zeptat,jestli nebude nějaký problém otěhotnět,když jsem brala více tablet?Nemá to nějaké antikoncepční učinky?
Děkuji

m.b.85  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
dobrý den , v lednu jsem prodělala revizi po zamlklém nevypuzeném potraru,od té doby mám pořád nějaké potíže ,změnila jsme lékaře,vzhledem k tomu že dosavadní lékař s tím nic nedělal,Nový lekář mě ted přeléčil,na různé bakterie,které našel ,krom toho jsme tři měsíce uživala antikoncepci,kterou jsme před dvěma měsícema vysadili,problém je v tom ,že mi neovuluje vaječník, lékař mi nasadil utrogestan, 17 dc na deset dní jednu tabletu večer,menstruaci mám od potratu nepravidelnou, chtěla jsem se zeptat zda je postup podle vás spravný, mám utrogestan předepsaný na půl roku pokud do té doby neotěhotním, bude můj lekař řešit dalšími vyšetřeními , včetně vyšetřením partnera, za jak dlouho utrogestan začína působit, dobrala jsem ted první měsíc , ale měla jsem dost problémy poslední 4 noci jsem nespala díky bolesti prsou,dále se projevovala únava a nevolnost. Děkuji za odpověd
Sanatorium Helios  |  Basic member  |  Brno
  • 350 odpovědí
  • 3 Likes
dobrý den,
vzhledem k prodělanému potratu bych nečekal a provedel min, genetickou konzultaci a vyšetření chromozomů obou partnerů. Vzhledem k potížím s ovulací je dobré udělat komplexní vyšetření hormonů. Zaměřit se i na štítnici, celiakii ......
Utrogestan nepodporuje ovulaci, pouze může upravit zralost sliznice děložní a pravidelnost menstruace.
Příčina časných potratů je v současnosti častěji problémem spermiogramu muže, než příčiny ze strany ženy. Pokud máte zájem o konzultaci je možné se objednat na tel.: XXXXXXXXX
prim MUDr Pavel Texl
Sari  |  návštěvník  |  Kraj Vysočina
  • 4 odpovědí
Dobrý den,mám takový dotaz před 8 lety jsem byla na IVF stimulace byla Decapeptyl,Prednison,Puregon(3,Menogon.Získáno 5 folikulů z toho 3 zralá vajíčka,přenos 2 embriií máme 1 dceru.Ted docházíme di jiného centra.hormonální profil v pořádku,genetika také,Ms pravidelná.Stimulace proběhla Prednison,Menopur)3).byly 3 folikuli(4 a 7mm) 8den.Nedorustaly tak to bylo zastaveno.Nevím kde vznikla chyba byl mi nasazen utrogestan na 10 dní,nevím co dál jestli dostanu ms.Mám se rozhodnout zda ob cyklus začneme se stimulací znova či pujdu na laparoskopii a cca za 4 měs opět stimulace.Nevím jak se rozhodnout je mi 32 let a manžel spermiogram žádná sláva.Chodíme tam od září a už jsem z toho docela unavená.Jinak u mne nenalezen žádný problém. Děkuji za odpověd.Hujková
Fertimed - centrum pro léčbu neplodnosti  |  Basic member  |  Olomouc, Ostrava
  • 11 odpovědí
  • 1 Like
Vážená paní Hujková, pro posouzení funkce činnosti Vašich vaječníků je nezbytné vědět bazální hormonální hladiny, počet antrálních folikulů a v neposlední řadě dávku hormonů, použitých pro stimulaci. Menses velmi pravděpodobně po Utrogestanu dostanete. Průchodnost vejcovodů lze vyšetřit jednodušeji - metodou transvaginální hydrolaparoskopie (www.fertimed.cz, www.UTHL.cz). Provádíme ji ambulantně a na břiše nezůstanou žádné jizvy. Do břicha pronikneme přes zadní stěnu poševní.
Pěkný den.
doc.MUDr.Aleš Sobek, CSc.
Jessica3  |  návštěvník  |  Moravskoslezský kraj
  • 1 odpovědí
Dobrý den, předem se omlouvám za možná delší příspěvěk, ale rada bych Vám řekla všechny informace, které mám, abyste mi dokázali co nejpřesněji odpovědět. Je mi 27 let, s přítelem se snažíme již rok o miminko. Minulý měsíc mě doktorka poslala na hormonální testy. Z 1. odběru v 3DC se zjistilo, že mám nízký Estradiol 0,2 nmol/l (dle výsledků, které jsem obrdžela bych měla být mezi 3-1000) a vysoké TSH 5,390 mU/l (dle výsledky bych měla být mezi 0,4-5). Na základě těchto výsledků jsem byla objednána na endokrinologii. Výsledky ještě nemám, objednali mě na příští měsíc. U 2. odběru v 22DC mi doktorka řekla, že se mi LH nezvedlo a nasadila mi Utrogestan od 16-25DC 1-0-1. Jenže dle bazální teploty na pravý vaječník neovuluji, dokonce ovulaci na levém poznám i bez jakýchkoli testů u pravého se neděje nic. Měsíčky mám pravidelné, když ovuluji na levé straně jsou silnější, na pravé straně mám jen špinění. Chci se zeptat, zda je správné užívat Utrogestan, popř. zda je správné užívat pokaždé ve stejné dny cyklu, když mám každý vaječník "jiný"? Slyšela jsem, že bych si tím mohla zastavit ovulaci i menstruaci, pokud bych nebrala ve správné dny. Moc krát děkuji za odpověď.
Doktor ve Vašem okolí